עבור המכורים לסמארטפונים: החיפוש של גוגל יאפשר השוואת מפרטים טכניים • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

עבור המכורים לסמארטפונים: החיפוש של גוגל יאפשר השוואת מפרטים טכניים

רוצים לדעת מה ההבדלים בין אחד למקבילו? תוכלו לעשות זאת כבר מתוך מנוע החיפוש הפופולרי ביותר

הוא אולי מרגיש לפעמים כאילו הוא לא עבר שינוי משמעותי כלשהו מאז תחילת המילניום, אך למעשה מנוע החיפוש הנפוץ ביותר ברשת עובר שינויים ושיפורים קטנים מאחורי הקלעים ללא הרף – כאלו שנועדו לספק לנו את המידע הרלוונטי ביותר בתוך כמה שפחות קליקים ובאופן הנוח והנגיש ביותר 'לעיכול', בהתבסס על כמות המידע האינסופית שזמינה במאגרים.

עכשיו נראה כי השלב הבא בנסיונות החברה להציג למחפשים את כל המידע מבלי שאלו יזדקקו לצאת מתוך עמוד החיפוש נוגעת לתחום שיקר מאוד לליבנו – , ובפרט התמקדות בהבדלים הטכניים בין דגם אחד לאחר.

בקרוב כבר לא נצטרך להיעזר במאגרי המידע של אתרים כדוגמת GSMarena?

משתמשים מסויימים קיבלו גישה אל מנגנון השוואה בין דגמים היישר מתוך ה- Search, שמופיע בעת הקשת חיפוש בתצורת "X vs Y" הנפוצה למדי – כלומר השוואת ראש בראש בין מכשיר אחד לאחר, או אפילו בין שלושה מכשירים שונים ויותר. טבלה קטנה מספקת את המידע הבולט ביותר, והרחבתה הופכת אותו למפורט הרבה יותר, עם אפשרות להדגשת ההבדלים המשמעותיים ביותר עבור המשתמש.

נכון לעכשיו רק חלק מהמשתמשים מקבלים גישה לחלונית המידע המובנית הזו – בזמן שאחרים ממשיכים לקבל רק קישורים לאינספור אתרים שמציעים השוואות אלו בין מפרטים

היכולת החדשה עדיין לא זמינה לכולם, ולכאורה גם זמינה עבור חלק מהדגמים העדכניים ולא עבור כולם – אך סביר להניח כי ברגע שנראה השקה מלאה של המאפיין עבור כלל המשתמשים לא יהיה זה אתגר גדול להרחיב גם את מאגר המידע לכל באשר הוא שנוצר לו בעשור האחרון, שכן המידע הזה כבר קיים וזמין ברחבי הרשת, וכל שנותר הוא לסדר אותו באופן נוח ומיידי יותר.

תגיות

4 תגובות

 1. שיקחו גם בנצ'מרקים עם השוואת מעבדים… למרות שזה לא יציג את ה'פיקסל' לסוגיו באור נוח.

  1. את מי זה פאקינג מעניין השוואת מעבדים? זה לא פאקינג מחשב PC שמריץ חישובי פיזיקה, או עיבוד תמונה מתקדמים. זה כולה מכשיר טלפון עם פונקציונליות נוספת. אז למה פאקינג צריך מעבד חזק? לווירוסים?

 2. אתה לא מבין שכיום מכשירי סמארטפון אינם טלפונים בכלל אלא מחשבי כף יד לכל דבר ולעניין, וכי הכינוי טלפון לסמארטפון כיום הוא רק מכוח ההרגל, שפעם המכשיר היה באמת טלפון וכיום הוא מחשב? במדינות מסוימות הסמארטפון שיבש את שוק המחשבים האישיים. מה שאנשים כיום עושים עם הסמארטפון איננו שיחות טלפון אלא משחקים ואפליקציות.

 3. ציטוט של Lyoko

  את מי זה פאקינג מעניין השוואת מעבדים? זה לא פאקינג מחשב PC שמריץ חישובי פיזיקה, או עיבוד תמונה מתקדמים. זה כולה מכשיר טלפון עם פונקציונליות נוספת. אז למה פאקינג צריך מעבד חזק? לווירוסים?

   

  למשחקים, גוטה… בכל פלטפורמה, המשחקים הם הכוח הדוחף העיקרי את החומרה. אופיס צריכה כרטיס 1070? לא. 

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close