יותר טוב מ-OLED: הכירו את טלוויזיות היוקרה של Sony • HWzone
טכנולוגיה

יותר טוב מ-OLED: הכירו את טלוויזיות היוקרה של Sony

היצרנית היפנית משיקה סדרת דגל חדשה ועמוסת כל טוב

אחת הבשורות המשמעותיות והמרשימות ביותר שקיבל עולם הטלוויזיות בשנים האחרונות היו מסכי ה- הייחודיים, שמורכבים ממיליוני נוריות על מצע אורגני שמרכיבות את הפיקסלים אותם אנחנו רואים, ונהנים ממכלול צבעים רווי מאוד ומיכולת לשלוט על רמת ההארה של כל פיקסל אינדיווידואלי, באופן שמאפשר יחס ניגודיות אשר שואף לאינסוף.

השחקניות הקוריאניות ו-, שהן גם יצרניות ה- הבולטות בשוק, אימצו את הטכנולוגיה בחיבוק חם וקידמו אותה אל מרכז הבמה – אך חלק מהיצרניות האחרות העדיפו לשמור אמונים לטכנולוגיית ה-LCD הישנה והטובה. אחת מאותן יצרניות הייתה , והיא משיקה כעת קו מוצרי דגל חדש לגמרי שמעוניין לקרוא תיגר על המוסכמות.

sonz5

סדרת ה-Z החדשה (XBR-Z בשבילכם) של החברה היפנית מתיימרת להציע טכנולוגיה שנמצאת במרכז הדרך בין ל-LCD קלאסית – ההארה האחורית מתבססת על מערך נורות לד שאינן אורגניות, אך כן כוללת יכולת שליטה מתקדמת במיוחד על עוצמת ההארה הספציפית בכל נקודה במסך ובכל רגע נתון. לטלוויזיות החדשות ישנם 1,000 איזורים בהם יש שליטה על מקבצי הנורות, כאשר הטכנולוגיה הספציפית שלהן מאפשרת בהירות טובה משמעותית מאלו של נורות ה-.

sonz1

התוצאה הסופית היא מוצר שיכול להציע רמת הארה חסרת תקדים של עד 4,000 קנדלה למטר רבוע (לשם השוואה, טלוויזיות מתקדמות נוטות להציע שישית או שמינית מנתון זה), מבלי להתפשר על יחסי ניגודיות מעולים תודות ליכולת השליטה המתקדמת על ההארה האחורית שהזכרנו במשפטים הקודמים.

sonz

מעבר לטכנולוגיית התצוגה המסקרנת, הטלוויזיות מציעות גם רזולוציות 4K כמובן, עם תמיכה מתקדמת ב-HDR (ר"ת High Dynamic Range) לתצוגה עשירה הרבה יותר תודות לשילוב חכם בין מספר גירסאות של אותו פריים התצוגה. מספר טכנולוגיות עצמיות של סוני לשיפור איכות התצוגה ומכלול הצבעים הזמין, בתוספת למנוע עיבוד תמונה בשם X1 Extreme (שאמור להיות העוצמתי והמתקדם ביותר שנראה בטלוויזיה של סוני) שמסוגל להפוך תכני SDR לתכני HDR משודרגים בזמן אמת, מתיימרים לספק איכות תצוגה שתתחרה בכבוד עם כל דגם וכל אחרת שזמינה בשוק.

sonz2

הטלוויזיה תומכת בתצוגת , ובתצוגה בקצב של 120 הרץ (עם תת דגימה בקצב של 1440 הרץ שמאפשרת לעשות זאת עם כמות מינימלית של ארטיפקטים)

דגמי ה-Z Series אינם דקיקים כחוט השערה כמו כמה דגמי שהזדמן לנו לפגוש בעבר, אך בכל זאת מאופיינים בעיצוב נאה, עם רגלית מינימליסטית ומעטפת דקה יחסית סביב פאנל התצוגה.

sonz7

יש גם מערכת TV מובנית למגוון פונקציות ויכולות חכמות

כעת, אחרי שהלהבנו אתכם, הגיע הזמן להנחית את המכה – דגם הבסיס של סדרת ה-Z החדשה יוצע בגודל אלכסוני של 64 אינץ' ובמחיר של 7,000 דולר, דגם ביניים בגודל של 75 אינץ' יעלה לצרכנים 10,000 דולר, ואילו דגם-על בגודל של 100 אינץ' יתומחר עם תג מחיר של…80,000 דולר. לא, אין כאן אפס מיותר.

sonz3

דגם ה-100 אינץ', שתזדקקו למשכנתא על מנת לקנות אותו, במלוא הדרו

אין ספק כי מדובר כאן בדגמים שמכוונים בראש ובראשונה לעשירים מופלגים ווידאופילים אדוקים – אך אנחנו בכל זאת מחזיקים אצבעות לכך שהטכנולוגיות שבפנים יוכיחו את עצמן, וזה יסייע לנו לראות אותן בהמשך גם בדגמים עממיים קצת יותר.

תגיות

4 תגובות

 1. "כאשר הטכנולוגיה הספציפית שלהן מאפשרת בהירות טובה משמעותית מאלו של נורות ה-OLED."
  אין תאורה אחרוית במסכי OLED, זה כל העניין. הפיקסל עצמו מאיר (LED) כשעובר בו זרם.
  הבהירות שמציע מסך LCD במעט (מאוד) טובה יותר מפאנל OLED. על דיוק צבעים וקונטרסט אין בכלל מה לדבר.
  http://www.digitaltrends.com/home-theater/oled-vs-led-which-is-the-better-tv-technology/

  1. איפה בדיוק ראית טענה לכך שב-OLED יש הארה אחורית כלשהי? האייטם מתחיל בהסבר על כך שב-OLED הנוריות עצמן מרכיבות את הפיקסלים (או תתי הפיקסלים, ליתר דיוק).
   הבהירות המירבית של מסכי LCD עם הארה אחורית מבוססת לד נוטה להיות טובה יותר מזו של מסכי OLED מכל הסוגים (ובמקרה הספציפי הזה נראה שההבדל נלקח אל הקיצון), הניגודיות של ה-OLED שואפת לאינסוף וגם זה נכתב בכתבה – ודיוק צבעים הוא נטו עניין לאיכות כיול המסך, ולשימוש בתקן מכלול הצבעים המתאים לשימוש המיועד.

 2. לא כל כך הבנתי
  1. איך ממיר 8 או 10 BIT צבע ל- 14 BIT ? ממציא צבע ?

  2. 120HZ כלומר כמו מסך מחשב 120 HZ אמיתי ב- 4K ?

  3. מה זה תכנים משודרגים בזמן אמת ?

 3. עוד מימי הטריניטרון מסכי סוני מתומחרים במחיר מופקע לחלוטין ביחס למחירם בחו"ל (גם לעומת מותגים אחרים) ללא שום הצדקה מיוחדת.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close