מטרה או אשליה? בדואר ישראל שואפים לספק לכם רכישות מחו"ל בפחות מיומיים

האם יתכן שבקרוב נגיע למצב בו יעברו 48 שעות או פחות מהרגע שבו המטוס עם המוצר שרכשתם בחו"ל ינחת בארץ ועד לרגע שבו הוא יהיה אצלכם בידיים?

דואר עבר שינויים גדולים ומשמעותיים בעשור שחלף מאז הפך מרשות לחברה, כשחלק בלתי מבוטל מהם מכוון להפיכתו של עולם הרכישות המקוון לנוח ויעיל יותר – בייחוד כשמדובר ברכישות מחוץ לישראל, שצוברות תאוצה ופופולריות עם כל יום שעובר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עד כה ראינו פתיחה של מוקדי חלוקת משלוחים מחוץ לסניפי הדואר הקבועים שבהחלט שיפרה את הקירבה הפיזית של צרכנים רבים למוצרים שאותם רכשו (גם אם לא תמיד את איכות השירות עצמה), וכעת נראה שהשאיפה היא לקצר משמעותית את הזמן שעובר מרגע שהמוצר נוחת בישראל ועד לרגע שבו הוא מגיע אל אותו מוקד חלוקה כזה או אחר – עד לרמה שבה התהליך לא יארך יותר מיומיים.

מנכ"ל דואר ישראל הכריז כי מרכז החלוקה החדש של החברה במודיעין אמור לאפשר להעביר את החבילות ממקורן ואל יעדן במהירות גבוהה במיוחד, כשהמטרה היא להקדים תרופה טכנולוגית לצמיחה האדירה הצפויה בהיקף המשלוחים מחו"ל – מרמה של כ-60 מיליון חבילות מדי שנה כיום ועד ליותר מ-100 מיליון חבילות בשנה עד סוף העשור, כאשר כל זה עשוי לצמוח באופן מפתיע אפילו יותר אם וכאשר נראה העלאה של רף הפטור ממע"מ וממסים, כפי שהציע מנכ"ל eBay לאחרונה.

המרכז החדש של הדואר ישדרג את השירותים לרוכשים ברשת? אנחנו מחזיקים אצבעות

מאמינים כי באמת יש סיכוי לכך שבקרוב נוכל להזמין הרבה יותר מוצרים במחיר זול יותר, וגם לקבל אותם לביתנו (או לנקודת החלוקה) במהירות הבזק, או חושבים שאלו הן הצהרות פופוליסטיות שלא באמת ניתן להגשימן? שתפו אותנו בנקודת המבט שלכם בתגובות.

הדואר כבר מציע לצרכנים לשלם על משלוח של חברת Gett שיביא את המוצר אליהם בתוך זמן קצר במיוחד – אבל המטרה המרכזית הבאה היא להפוך את זמני ההמתנה לתחרותיים יותר עבור כולם, ולא רק עבור מי שמוכנים לשלם תוספת כספית על כך