מגע הקסם: המשטח שמטעין מכשירים ללא חוטים

הטכנולוגיה מבית חברת EnergySquare מעניקה את יכולות העברת האנרגיה האלחוטית של טעינת האינדוקציה – ללא הקרינה האלקטרומגנטית הנלווית

טעינה ללא חוטים היא אולי חזון לעתיד נוח יותר עבור כולנו, אך נראה כי אימוץ הטכנולוגיות שמאפשרות זאת עדיין לא צובר תאוצה משמעותית – לא כולם מחבבים את הקונספט של טעינה אלחוטית אינדוקטיבית, עם קרינה מגנטית ודרישה לשילוב של סליל טעינה ייעודי בעל מימדים בלתי מבוטלים. מסתבר שיש גם אלטרנטיבה – חברה בשם EnergySquare מציעה טכנולוגיית טעינה באמצעות מגע, ללא קרינה וללא צורך בחוטים.

בחברה מקדמים שילוב של נקודות מגע ייעודיות (יחד עם מעגל המרה פנימי מתאים) במגוון מוצרי צריכה המבוססים על סוללה – כך שהנחה שלהם על משטח טעינה ייעודי (שיהיה היחיד אשר מחובר אל השקע) תאפשר טעינה יעילה ומהירה, ללא תלות בזווית ובכיוון. כל עוד אותו ממשק קליטה של האנרגיה נמצא על המשטח המיועד – סוללת המכשיר תזכה ל'מיץ' לו היא זקוקה, בטכנולוגיה שדומה מאוד לזו שניתן למצוא כיום במארזי הטעינה עבור אוזניות TWS אלחוטיות.

שינוי זעיר כלפי חוץ (אך עם פיתוח נוסף שנדרש בחומרה הפנימית) יכול להעניק טעינה במגע, ללא כבלים וחוטים מיותרים
צילום: HWzone

זה עשוי להישמע כמו פתרון רחוק שלא יפעל ללא דחיפה משמעותית מהרבה חברות וגופים – אך ל-EnergySquare יש כבר שותפה משמעותית לטכנולוגיה בדמות חברת לנובו (Lenovo) הסינית, שדאגה לספק מחשבי ThinkBook ניידים המצויידים בנקודות טעינה ייעודיות בחלקם התחתון עבור הדגמות בתערוכת CES 2020. האם העתיד של טעינה ללא חוטים עבור מחשבים, סמארטפונים, אוזניות ומסכים קרוב יותר משאנו מדמיינים בעצם? נמשיך לעקוב ולעדכן.

עם שותפה גדולה ומשמעותית כמו לנובו ואבי-טיפוס עבור מחשבים שכבר פועלים מחוץ למעבדה – בהחלט אפשר להצהיר שיש לטכנולוגיה הזו פוטנציאל להצליח
צילום: HWzone