לטייל בעולם, דרך אינסטגרם • HWzone
טכנולוגיה

לטייל בעולם, דרך אינסטגרם

אתר חדש בשם 'This Is Now' מסדר לכם את התמונות שהועלו בזה הרגע לרשת האינסטגרם, לפי מיקומים שונים ברחבי העולם
כזכור, בחודש אפריל האחרון נרכשה האפליקציה המצליחה לשיתוף תמונות על ידי מייסד מארק צוקרברג תמורת סכום של מליארד דולר –  כשיש לציין שהעסקה עדיין לא הושלמה לגמרי ולמעשה היא דיי 'תקועה' במקום, מהסיבה שארגון ה-OFT (ר"ת Office Of Fair Trading) הבריטי הביע חשש לפיו בפייסבוק ינצלו את הרכישה על מנת למנוע מהמשתמשים בה לשתף את האינסטגרם שלהם ברשתות חברתיות מתחרות.  
כך או כך, אינסטגרם ממשיכה לתפקד כאפליקציה עצמאית: אז אם אתם חולמים לטייל בעולם אבל אין ברשותכם את התקציב הדרוש לכך, תשמחו ודאי לשמוע על האתר החדש 'This Is Now' אשר מתבסס על שירותיה של האפליקציה.  האתר מציע לצפות בתמונות אשר משתמשי אינסטגרם תייגו באמצעות אפשרות ה-'GeoTag', במספר ערים גדולות בעולם שבינהן ניתן למנות את לונדון, ניו יורק, טוקיו וסידני. כאשר בוחרים עיר מסויימת, ניתן להנות מזרם בלתי פוסק של אשר צולמו ותוייגו על ידי משתמשים שנוכחים בעיר הנבחרת כרגע – ולמעשה לראות את העולם מזווית הראיה שלהם. כמו כן, ניתן לראות כמה משתמשים צופים בתמונות באמצעות האתר בזה הרגע וכמובן שגם ליצור קשר עם מפרסמי התמונות, לשתף או ללחוץ "לייק".
אז, איפה תרצו לטייל עכשיו?
נכון לרגע זה, האתר איננו מאושר רשמית על ידי ואינו מקושר למפתחי האפליקציה – אך הוא מתבסס על ממשק התכנות שלה, מה שמאפשר למקימי האתר "להזרים" אליו את התמונות היישר ממנה.  
למרות שהאתר מבוסס כולו על תוכן שמשתמשים הסכימו לשתף באינסטגרם (ותוך כדי כך גם באחת מן הרשתות החברתיות), יש להתחשב בכך שהוא עשוי לתת במה גדולה מדי לחלק מהתמונות, מה עשוי לגרום לפגיעה בפרטיות. ישנם דיווחים שמעלים כי רוב המשתמשים באינסטגרם חושבים שהתמונות שהם מעלים באמצעותה מתפרסמות רק לחבריהם, אך למעשה הן נגלות לעיני משתמשים זרים מכל העולם שיכולים לעשות עם התמונות כל שעולה על רוחם.
לא טסתם לאצטדיון האולימפי בלונדון? זה בסדר, יש את אינסטגרם

בהחלט מדובר ברעיון יצירתי ובדרך מעניינת נוספת להשתמש בשירותיה של אינסטגרם, שרק ממשיכה לגדול – ונכון לרגע זה רשומים אליה 30 מליון משתמשים, כאשר מפתחיה סבורים שבשנה הקרובה המספר יזנק משמעותית. כמו כן, בקרוב היצע הערים שמהן ניתן לקבל תמונות על ידי האתר יגדל ויתרחב, לאחר שעשרות אלפי משתמשים מכל רחבי העולם כבר החלו להשתמש בו.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close