לא חצי מפה: גוגל מוסיפה תמיכה בניווט לאנשים על כיסא גלגלים • HWzone
טכנולוגיה

לא חצי מפה: גוגל מוסיפה תמיכה בניווט לאנשים על כיסא גלגלים

גוגל Maps כוללת מהיום פילטר בהגדרות הניווט שמאפשר לבחור מסלול אידיאלי על בסיס תמיכה במשתמשים עם צרכי ניידות מיוחדים

התכונה החדשה מיועדת לעזור לאנשים המשתמשים בכיסאות גלגלים לנווט במסלול הטוב ביותר שכולל תמיכה עבורם, אך מודעת לכך שכל מי שיש לו בעיות ניידות – כמו לדוגמה משפחות עם עגלות תינוק – יוכל להפיק תועלת מהמסלולים הידידותיים החדשים.

לאחר הפעלת התכונה החדשה, Maps יציג את המסלול הטוב ביותר האפשרי, תוך התחשבות בזמינות של עזרי ניידות, כגון עמדות המתנה, כניסות ויציאות בתחנות התחבורה – הנגישות לבעלי כיסאות גלגלים.

העדכון שכולל את האפשרות לבחירה במסלולים בעלי "נגישות לכיסא גלגלים" ("Wheelchair accessible") מתגלגל כעת (ראיתם מה עשינו פה?) לחמש ערים גדולות שכוללות עניפה מרחבי העולם: בוסטון, לונדון, טוקיו, סידני ומקסיקו סיטי.

לא כל כך נגיש…

גוגל הסבירה כי המידע הרב לגבי מעל 12 מיליון מקומות נאסף על ידי משתמשים מקומיים שהשתתפו בתוכנית יעודית לשם כך. סביר להניח שכמות הנתונים הקשורים לנגישות תמשיך לגדול במשך הזמן. גם מציינת כי היא עדכנה את תצוגת ה-Street View של מרכזי ערים ותחנות כדי לספק למשתמשים תצוגה מקדימה מעודכנת של האזור.

אמנם אין לוח זמנים מדוייק לגבי כניסה של הפיצ'ר החדש למדינות נוספות בעולם, אך אמרה כי היא מקווה לאחד כוחות עם חברות תחבורה נוספות ולהוסיף מסלולים נגישים גם בערים נוספות ברחבי העולם "בחודשים הקרובים".

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close