חדש: מצלמות אבטחה עם בינה מלאכותית

3 תגובות

ספקית פתרונות הקלטה תטמיע את יחידת העיבוד החדשנית של Movidius בכדי לייעל את המצלמות החכמות שלה

חברת הסטארט-אפ הבינלאומית Movidius, שמתמחה בבינה מלאכותית ועל פי דיווחים מיועדת להירכש ע"י אינטל בשנה הבאה, הכריזה על שיתוף פעולה עם ענקית הוידאו הסינית Hikvision אשר מספקת מוצרי הקלטה ופתרונות "אינטרנט של הדברים". במסגרת העסקה, Hikvision תטמיע את Myriad 2 המתקדם של Movidius במצלמות החכמות שלה וכך תעניק להן יכולות ניתוח וזיהוי המבוססות על מודל עצבית שמדמה את תהליך החשיבה האנושי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


למודל רשתות עצביות שימוש נרחב בתחום הראיה הממוחשבת, ויישומו במצלמות אבטחה יכול לייעל אותן עשרות מונים. בעזרתו, מצלמות יוכלו "להבין" מה הן קולטות ולפעול בהתאם – למשל, להתריע על התרחשויות חשודות במקומות הומי אדם או על נהג שמשתמש בטלפון הנייד בזמן נהיגה. לטענת Movidius, יישום המודל עד כה היה לוקה בחסר ודרש ממצלמות להתחבר לשירותי כדי לבצע פעולות חישוב. יחידת העיבוד שלה צורכת משאבים מינימליים בזכות אלגוריתמים מתקדמים שפיתחה.

במסגרת ניסוי שערכו החברות, המצלמות של Hikvision ניתחו בהצלחה של עד 99% התרחשויות מורכבות כמו מטענים חשודים שהושארו ע"י עוברי אורח וניסיונות פריצה, ואף זיהו דגמי מכוניות וחגורות בטיחות בתוכן.

המצלמות החכמות יתריעו על אירועים חשודים
המצלמות החכמות יתריעו על אירועים חשודים (מתוך הסרטון)

מנכ"ל Hikvision, הו יאנגזונג, אמר כי "ה-Myriad 2 מאפשר לנו להפוך את הניתוח שלנו למדויק הרבה יותר, להתריע על אירועים שדורשים מענה ולהפחית התרעות שווא". המצלמות הראשונות שמשתמשות ביחידת העיבוד החדשה מוצגות בימים אלה בכנס Security China השנתי.