חברת TP-LINK פותחת את 2013 עם 10 מוצרים חדשים • HWzone
טכנולוגיה

חברת TP-LINK פותחת את 2013 עם 10 מוצרים חדשים

בעוד שלא מעט חברות ביתיות מוכרות מתרחקות מרצפת תערוכת CES, דווקא החברות הסיניות, באמצעות מימון נדיב של הממשלה הסינית, מציגות ביתני ענק מפוארים ומושקעים עם ים של מוצרים חדשים ומעניינים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


דוגמא מצויינת לכך ניתן לראות אצל TP-LINK שהביתן שלה בתערוכה הולך וגדל משנה לשנה ובאותו קצב מתרחבת גם קשת המוצרים שלה. לעומתה, ל-Netgear ול-Linksys אין ביתן ב-CES מזה 3 שנים לפחות וגם D-Link, שעד השנה שעברה הציגה בתערוכה נוכחות יפה, נעלמה השנה כמעט כליל.

מוצר הדגל של TP-LINK הוא נתב 802.11ac מדגם TL-WDR7500. בדומה לשאר נתבי ה-ac שהוכרזו בשנה האחרונה, גם ל-TL-WDR7500 יש 4 כניסות LAN וכניסת WAN אחת במהירות של 1G וכן שתי כניסות 2.0 לחיבור מדפסות והתקני אכסון. באמצעות תמיכה בתקן DLNA, הנתב יכול לשמש כמזרימדיה (streamer).

בניגוד לכל שאר נתבי ה-ac העושים שימוש ברכיבי , מסתמן שהנתב הזה עומד להתבסס על רכיבים של חברת Atheros. הנציגים של TP-LINK אמנם לא רצו להצהיר על כך באופן רשמי, אבל בהתחשב במערכת היחסים ההדוקה בין שתי החברות, נראה שזה מהלך סביר מאוד.

עד היום היתה ל- בלעדיות בתחום רכיבי ה-ac, מצב שהביא למחירים גבוהים ושליטה על קצב האספקה. הכניסה של מתחרה רציני לתחום ה-ac, בדמות Atheros, יכולה להביא לירידת מחירים ותפוצה רחבה יותר של נתבי ac.

המתאם אותו מציגה חברת TP-LINK לסביבת ac מכונה TL-WDN5200. הוא מתחבר אל המחשב באמצעות ממשק 2.0 ותומך רק בזרם מידע אחד (single stream). המשמעות היא שהמהירות התיאורטית המאקסימאלית אליה הוא יכול להגיע היא 433Mbps בלבד.


עוד מ-NetCHEIF:

חברת TP-LINK ממשיכה במגמת המזעור שהחלה בשנה שעברה ומציגה נתב קטנטן המכונה TL-WR706N. הנתב הפועל בקצב 150Mbps וכולל יציאת אחת במהירות 100Mbps. צורתו של הנתב גלילית – קוטרו קצת פחות מ-5 ס"מ, גובהו כ-2 ס"מ והוא מתחבר ישירות לשקע החשמל.

באותה רוח, משדרגת TP-LINK את הנתב הזעיר שהציגה בשנה שעברה, ה-TL-WR702N, ומציגה גירסא התומכת באופן מלא בתקן N בתצורת אנטנות של 2X2. הנתב, דגם TL-WR810N, כולל שתי כניסות של 100Mbps – אחת מתפקדת כ-WAN והשניה כ-LAN, וכניסת המשמשת לחיבור התקני אכסון חיצונים או לטעינת טלפונים חכמים.

חברת TP-LINK גם מציגה שתי נקודת גישה חדשות. ה-TL-WA3164EA היא נקודת גישה דואלית הפועלת בתדר 2.4Ghz ובתדר 5Ghz, תומכת במהירות של 300Mbps בכל אחד מהם וכוללת 4 כניסות הפועלות במהירות של 1G. הנקודה השניה, TL-WA850RE, מתחברת ישירות לשקע החשמל אך תומכת רק בתדר 2.4Ghz במהירות של 300Mbps.

בתחום המתאמים החשמליים (Home Plug), הכריזה TP-LINK על שני מתאמים חדשים המתאפיינים במידות זערוריות. ה-TL-PA2010 וה-TL-PA4010 תומכים במהירות של 200Mbps ו-500Mbps בהתאמה, כוללים יציאת התומכת במהירות של 100Mbps וגודלם כ-8 ס"מ על 5 ס"מ.

עוד שני מוצרים חדשים בתחום ה-Home Plug הם ה-TL-WPA2220 וה-TL-WPA4220. בנוסף לשימוש ברשת החשמל כאמצעי להרחבת הרשת הביתית, משמשים מתאמים אלה כנקודות גישה אלחוטיות. שני המתאמים תומכים בתקן N במהירות של 300Mbps אך המתאם הראשון תומך במהירות של 200Mbps על פני קו החשמל בעוד השני תומך ב-500Mbps.

המוצר האחרון עליו הכריזה TP-LINK במסגרת CES 2013 הוא נתב סלולרי המכונה TL-MR5350. הנתב כולל מובנית של 2000mAh, צג קטן ותומך בתדר 2.4Ghz בקצב מקסימאלי של 72Mbps.

לדברי החברה, מהירות אלחוטית נמוכה זו מאפשרת לסוללה פעולה רציפה של 7 עד 10 שעות. טעינת הסוולה נעשית באמצעות שקע mini- שהפך לתקן בטלפונים סלולרים.

פרט למתאמי ה-Home Plug הזעירים הזמינים לרכישה באופן מיידי, והנתב הסלולרי שיהיה זמין במהלך הרבעון הראשון של 2013, כל שאר המוצרים המוזכרים יהיו זמינים רק במחצית השניה של השנה הזו ועדיין לא נקבעו להם מחירים.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים, שוק הסלולאר הישראלי ורשתות ביתיות.


תגיות

3 תגובות

 1. חברה נחותה ולא אמינה
  מייצרת רכיבים כמו מלפפונים בשוק, נהרסים אחרי זמן קצר ולא יציבים בעליל.
  אני אישית מתרחק מהחברה הזו.

 2. לא הבנתי את עניין המהירות
  אם המתאמים החשמליים תומכים במהירות של 500Mbps על גבי רשת החשמל למה יציאת הרשת הקווית היא רק 100Mbps?

 3. למגיב -מס' 1
  בעיניי אתה ממש טועה. יש לי ניסיון מעולה עם החברה הזאת.
  הנתב הביתי שלי כבר בן 4-5 שנים (דגם 641), והוא פשוט סוס עבודה! בכל הזמן הייתי צריך לרסט אותו פעמים בודדת וניתוקים בכלל לא קיימים אצלו (הייתי גם בכבלים וגם בבזק).
  ורק שיהיה ברור אני מוריד מסיבי מאוד של תוכן, ומעולם לא הייתה לי איטיות בהורדת קבצים.
  עוד דגמים שלהם שהיה לחברה ולחבר שלי מחזיקים גם טוב…
  חבל ללכלך ככה על החברה…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close