הכירו את פרויקט TALOS: חליפת העל של הצבא האמריקאי • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

הכירו את פרויקט TALOS: חליפת העל של הצבא האמריקאי

צבא ארצות הברית מודיע כי דגם ראשון של חליפת 'איירון מן' מתקדמת במיוחד יהיה מוכן מוכן בקרוב

לפני שלוש שנים הודיע צבא ארצות הברית על כוונתו לפתח "חליפות על" עבור חיילי הכוחות המיוחדים שלו, ובכללם לוחמי יחידת "אריות הים" המפורסמת. החליפות, שכונו TALOS (ר"ת Tactical Light Operator Suit), אמורות להגן על הלוחמים, לחזק את כוחם ולשפר את יעילותם. כעת הודיע דובר מטעם פיקוד המבצעים המיוחדים, בראיון עם אתר Scout Warrior, על כוונה לייצר אב טיפוס ראשוני של חליפה כזו כבר במהלך 2018.

מספר גורמים משתפים פעולה בתהליך הפיתוח, ביניהם חוקרי MIT. על פי הערכות, החליפה תכלול מערכות ניטור על טמפרטורת גוף, עור ודופק. אחד החידושים המעניינים שעשויים להשתלב בה אכן מגיע מ-MIT: אפוד מגן שמכיל שכבה נוזלית, בעלת היכולת לשנות מצב צבירה בתוך אלפיות שניה ולהפוך לחומר מוצק. הפיתוח אמור להפחית את עוצמת הפגיעה מכדורים. גארת' מקינלי, פרופסור להנדסת מכונות במכון, עובד על הפטנט כבר למעלה מעשור.

מלחיץ משהו
מלחיץ משהו

הבעיה העיקרית עמה מתמודדים המפתחים והצבא היא מציאת מקור אנרגיה ואמין מספיק שיוכל להתניע את המערכות בחליפה. כאמור, בעוד כשנתיים גרסה ראשונית שלה כבר עשויה לעשות את דרכה לאחדים מן הלוחמים. בסרטון למעלה תוכלו לראות מודל של חליפת TALOS שפותח ע"י חברת Revision האמריקאית, והוצג בתחילת שנת 2015.

תגיות

5 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close