הכירו את המייל החדש של מיקרוסופט: Outlook.com

ענקית התוכנה האמריקנית החליטה לזנוח את ההוטמייל הוותיק שלה לטובת שירות מייל חדש שנקרא Outlook – אשר מתיימר להיות המתחרה הישיר לGmail
התייאשתם מההוטמייל? כנראה שגם במיקרוסופט הבינו ששירות הדואר האלקטרוני בעל הממשק המיושן, כבר מזמן יצא מן האופנה. בשנים האחרונות הפך ה-Gmail לשירות המייל המצליח ביותר, אם כי הענקית מיקרוסופט יוצאת כעת עם ההוטמייל החדש שלה – שמטרתו העיקרית היא "לגנוב" לגוגל משתמשים ולהשיב את הכתר למקומו.
שירות ה-Outlook החדש הושק במטרה להתחרות ב-Gmail – ובמיקרוסופט אף מציינים זאת במייל הפתיחה

החידוש העיקרי – ממשק נקי, ברור ופחות מסורבל
העיצוב החדש שבחרה מיקרוסופט לכלול ב-Outlook שלה הוא בקונספט חלונות 8, כשנראה כי בחברה מנסים להכין אותנו להטמעה והתאמה של כלל השירותים למערכת ההפעלה החדשה, שתאריך ההשקה שלה הולך וקרב. הממשק החדש של שירות הדואר האלקטרוני של מיקרוסופט הוא צנוע בהשוואה לממשק של ה-Gmail, כאשר במיקרוסופט מדווחים שהוא מאפשר תצוגת כמות מיילים גדולה ב-30% לעומת כל שירות דואר אלקטרוני אחר שקיים כיום ברשת.
אלו שמשתמשים עדיין בשירות ההוטמייל, יוכלו כמובן לשדרג בקלות את החשבון שלהם ולהשאר לעת עתה עם אותה סיומת דואר אלקטרוני (או לשנות אותה ל-Outlook.com).
הנרשמים החדשים לשירות ה-Outlook יוכלו להנות מחשבון בנפח בלתי מוגבל לאחסון דואר (לעומת ה-10 ג'יגה-בייט שמציעה גוגל למשתמשים ב-Gmail) בתוספת של 7 ג'יגה-בייט של נפח אחסון על גבי שירות ה-SkyDrive. כמו כן, במיקרוסופט מתעקשים כי השירות החדש איננו מציג פרסומות, אך הדבר איננו כך – שכן יתכן ולעיתים תתקלו במשבצות פרסום צדדיות המכילות טקסט, אם כי ללא תמונות.  במידה ותרצו חשבון ללא תצוגת פרסומות כלל, תאלצו לשלם למיקרוסופט סכום של 20$ בשנה על מנת להשתדרג לחשבון 'Hotmail Plus' שיציע לכם גם יותר נפח אחסון על גבי ענן.
עוד יש לציין כי במקרה ואתם משתמשים ב-Gmail ומעוניינים לעבור ל-Outlook, מיקרוסופט פרסמה עבורכם רשימה קצרה של צעדים שעליכם לבצע, אם ברצונכם להעביר (Forward) את הדואר שלכם לתיבת ה-Outlook החדשה או לקשר את אנשי הקשר בין התיבות.
בנוסף לכך, במידה ואתם נוהגים להשתמש בתיבת המייל שלכם באמצעות הסמארטפון או הטאבלט, גם לכך פרסמה מיקרוסופט רשימה מסודרת של הוראות שבאמצעותן ניתן לגשת לתיבת ה-Outlook דרך מכשירי אנדרואיד, iOS ו-Windows Phone.
עורך מסמכי האופיס המקוון של מיקרוסופט. בהחלט אופציה שימושית
מלבד זאת, אפשרות חדשה שהציגה מיקרוסופט במייל החדש שלה מציעה לערוך מסמכי Word, PowerPoint ו-Excel "על גבי ענן" – כלומר, ללא צורך בהתקנה, הטמיעה מיקרוסופט בשירות המייל סוג של אפליקציה (Office Web App) אשר רצה על גבי מנוע הדפדפן ומדמה את תוכנות האופיס למינהן.

כמו כן, להלן סרטון שפרסמה מיקרוסופט לאחרונה, אשר מציג את שלל האפשרויות שתוכלו לבצע בדואר שלכם עם תיבת ה-Outlook: