הכינו את משקפי ה-3D: ארבעת סרטי ההמשך ל-Avatar מקבלים תאריכי השקה

מצפים בקוצר רוח להמשך עלילותיה של היצירה הקולנועית אשר הכניסה הכי הרבה כסף מאז ומעולם? זה מגיע ובגדול – בתחילת העשור הבא

רבים היו סקפטיים אודות אוואטר (Avatar), הסרט החדש של הבמאי ג'יימס קמרון שהגיע יותר מעשור אחרי שסרטו הקודם, טיטאניק, שבר את כל שיאי הקולנוע שניתן לדמיין, והבטיח להמציא מחדש את הטכנולוגיות המוכרות לנו בשוק – אבל הוא עמד במילתו והתעלה על כל הציפיות, עם טכנולוגיית תצוגה תלת מימדית אמינה ומרשימה יותר שמשכה עשרות מיליוני אנשים אל אולמות הקולנוע ומשקפי הפלסטיק עם העדשות הכחולות והאדומות, והביאה להכנסות ענקיות של כ-2.7 מיליארד דולר, שהשכיחו בקלות את עלויות ההפקה שהתארכה ופרצה את המגבלות התקציביות שלה.

עם ההצלחה הכלכלית העצומה הזו, לא היה ספק כי באולפני פוקס יהיו מעוניינים להרחיב את המותג ולמצות אותו באופן מיטבי, עם יד חופשית עבור המוח שמאחורי המיזם להמשיך בעבודתו – וקמרון לקח את ההזדמנות הזו במלוא הרצינות, כפי שהוא עושה תמיד, עם תכנון לשלושה סרטי אווטאר נוספים, לא פחות, שאף תפח לארבעה סרטי המשך (!)  במורד הדרך.

באמת חשבתם שהסרט המכניס ביותר בהיסטוריה של התעשייה יסתפק בפרק המשך אחד בודד? בפוקס העניקו "צ'ק פתוח" עבור ג'יימס קמרון

כעת, אחרי עוד סדרה של עיכובים, יש לנו סוף סוף תאריכי השקעה מיועדים עבור כל הפרקים האלו, שינסו להפוך את תולדות כוכב פנדורה ובני הנאבי המסתוריים שחיים בו לאחת מהסדרות המצליחות ביותר שיצרה הוליווד מאז ומעולם.

לפי לוחות הזמנים החדשים שסיפקו אולפני פוקס, אוואטר השני לא יושק בסוף שנת 2018 כמתוכנן, אלא ב-18 בדצמבר בשנת 2020, כלומר בעוד כשלוש וחצי שנים – ו-11 שנים בדיוק אחרי ההשקה של הפרק המקורי. זו תקופת המתנה ארוכה למדי, אך אחרי שהיא תסתיים צפוי לנו חצי עשור שיהיה עמוס בעולם המדע הבדיוני הזה: אוואטר 3 שיצולם ויופק בשילוב עם הסרט השני יגיע ב-17 בדצמבר 2021, ואילו אוואטר 4 ואוואטר 5 אשר יופקו יחד גם הם יגיעו אל המסך הגדול ב-20 בדצמבר 2024 וב-19 בדצמבר 2025, כאשר ראוי לציין כי היד או נטויה, והצלחה מסחרית משמעותית של כל המיזם השאפתני הזה תוכלו להוליד לנו עוד ועוד כותרי ומוצרי המשך.

האם זו הטכנולוגיה שתהפוך את סרטי ה-Avatar העתידיים למיוחדים יותר?

רוב חברי צוות השחקנים המקורי עתידים לחזור לפרקי ההמשך, בראשותם של סאם וורת'ינגטון וזואי סלדנה ויחד עם סיגורני וויבר וסטפן לאנג, אשר מסייעים להבהיר כי סרטים אלו יעסקו גם באירועים שקדמו לאוואטר המקורי, וגם במה שהתרחש אחריו בציר הזמן העלילתי.

גם הוא יחזור בסרטי ההמשך

אנחנו עדיין לא יודעים מה בדיוק מתכנן לנו ג'יימס קמרון מבחינה טכנולוגית בקאמבק רחב ההיקף הזה, אך ההערכות הרווחות הן שגם בסרטים החדשים הללו אנחנו נראה יישום של טכנולוגיות פורצות דרך – כמו למשל צילום בקצב מהיר מ-24 הפריימים בשנייה שמהווים את הסטנדרט הקולנועי כבר עשרות שנים. מי יודע, אולי גם מציאות מדומה או מציאות רבודה יהוו חלק מההפתעות שמכין לנו הבמאי האקסצנטרי, שכבר הצהיר בעבר כי הסרטים הללו אמורים לגרום לקהל…לעשות במכנסיים, לא באופן מעשי, אנחנו מקווים.

הבמאי ויוצר המותג ג'יימס קמרון יחד עם חברים, שללא ספק *לא* יופיעו בסרטי העתיד

מתכננים לראות את אוואטר 2 עד 5, או שסרט אחד מהסוג הזה הספיק לכם בהחלט? בואו לספר לנו בתגובות.