החומרה של אתמול, ה-VR של המחר

חברת סינית מסתייעת בפלטפורה מבית ומשיקה את ה-Shadow VR – משקפי אלחוטיים באמת בהם כל העיבוד מתרחש בפנים

רבים ציפוי לפריצה צרכנית אדירה של תחום המציאות המדומה אשר לא ממש הגיעה בינתיים – אך עם זאת אין ספק כי התחום ממשיך להתפתח לכיוונים מעניינים, ועם עוד יצרניות ושחקניות מבעבר.


חברה בשם Shadow Creator היא מצטרפת טרייה למירוץ, שתעשה זאת בהתבססות על פלטפורמת האנדרואיד ועל חנות ה-Viveport של – עם משקפי בתצורת 'הכל באחד' שנקראים Shadow VR, ומסתמנים בתור התחרות הישירה לדגם ה-Quest העתידי מבית .

זה נראה קצת כמו ה-Daydream Viewer של – אך לא תזדקקו לסמארטפון על מנת להפעיל אותם

המוצר יבוסס על שבב Snapdragon 835 מתומן ליבות אשר יחגוג בקרוב יום הולדת שנתיים, וגם על מערך חיישנים ובקרים המעניקים שש דרגות חופש בתנועה במרחב – משהו שעדיין לא קיים הלכה למעשה אצל המערכות המשולבות המתחרות מ- או מ-, שצפויות להסתפק תחילה בזיהוי שלושה צירי תנועה לפני שיפורים עתידיים שיעניקו את החופש המלא המתבקש. האם באמת יש סיכוי שחברה אלמונית הקדימה בהצלחה את צמד השמות המובילים בשוק במירוץ הטכנולוגי הזה? כנראה שבקרוב נגלה, משום שהזמינות של משקפי ה-Shadow צפויה להגיע כבר בימים הקרובים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


החיישנים מבוססים על שמכונה "עקיבת קרניים" ומאפשרת זיהוי תנועה מתקדם במרחב – יותר משל רוב משקפי המציאות המדומה שבהם החומרה מובנית

משקפי ה-Shadow VR יציעו מסך LCD יחיד בעל רזולוציית 2,560×1,440 לשתי העיניים, או 1,280×1,440 עבור כל עין, עם עדשות פרנל המעניקות זווית תצוגה של 110 מעלות, סוללת 3,400mAh מבית שאמורה להספיק לכשלוש שעות פעולה, רמקולים סטריאופוניים מובנים, זכרון דינאמי של 4GB, נפח מובנה של 64GB, קישוריות אלחוטית מבוססת Wi-Fi 802.11ac ו-Bluetooth וכן חיבורי Type-C ו- Type-A קוויים.

שימוש בתשתית ה-Viveport הוא חדשות טובות עבור , אך עשוי להגביל בצורה משמעותית את הצרכנים עצמם – משום שיש לא מעט תכנים שאינם זמינים שם בשלב הזה

בין משקפי ה-Oculus Go הבסיסיים שמתומחרים ב-200 דולר ומעלה למשקפי ה-Vive Focus שעולים 600 דולר ול-Oculus Quest שיהיו זמינים רק בעוד כחצי שנה, יתכן שהתחרות העיקרית עבור Shadow VR תגיע דווקא מדגם ה-Mirage Solo של לנובו, שעולה 400 דולר גם הוא, כולל עיבוד זהה ומבוסס על פלטפורמת ה-Daydream של שמתחרה בזו מ-.


התחרות האמיתית ביחס לאותה רמת מחיר תגיע רק באביב – אז אולי יש כאן פוטנציאל הצלחה בלתי מבוטל?

אז האם עיבוד מובנה ומערכות שמבוססות על הן העתיד הנכון עבור השוק, או שיש עוד כיווני התפתחות איכותיים יותר שטרם הבשילו לשימוש המוני? בואו לשתף אותנו בדעותיכם בתגובות!