הוט נגד בזק: הקרב על האינטרנט מתחמם

21 תגובות

הוט הופכת גם לספקית שירותי ומבטיחה מחיר שובר שוק, מציעה לשדרג את מהירות תשתית האינטרנט שלכם ל-20 מגה ביט ללא תשלום נוסף

השנה שעברה הייתה שנה בא ראינו סוף סוף תחרות מוגברת במספר תחומי שירותים מרכזיים, שברוב המקרים עשתה רק טוב לנו, הצרכנים.
אחד מאותם תחומים היה תחום האינטרנט, בו ראינו את כניסתן של מספר ספקיות שירות אינטרנט (ISP – Internet Service Provider) חדשות למשחק וגם שמענו על הנחתם של שני כבלים תת ימיים חדשים שסימנו את הסוף למונופול רב השנים של חברת מד נאוטילוס בכל הנוגע לתעבורת האינטרנט אל מחוץ למדינה.
במידה והאירועים של תחילת שנת 2012 מהווים אינדקציה כלשהי להמשך הדרך, הרי שהשנה צפוי לנו עוד הרבה "אקשן" בשוק.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


היום נודע כי הוט (HOT), ספקית שירותי הטלוויזיה בכבלים, טלפוניה קווית ותשתיות לאינטרנט, תהיה מעתה גם ספקית שירותי , בתום מספר שנים של נסיונות לקבל רשיון לכך. ידיעה שכזו עשויה להיתפס כבאנלית בתחום הרווי בתחרות, אך מקורות ברשת מספרים כי בחברה מתכננים לצבור תאוצה בעזרת מחירים שוברי שוק – 20 ש"ח בלבד לחודש עבור כלל חבילות החיבור (לרגל ההשקה), החל מ-12 מגה ביט וכלה ב-100 מגה ביט (!) להורדה, זול כמעט פי שניים מן המחירים המקובלים בתחום כעת.
בהתאם לתקנות, הוט תציע את שירותי האינטרנט שלה במסגרת חברה נפרדת שתענה לשם HOTnet (לא בשונה מספקית שירותי האינטרנט בינלאומי אותה הקימה בזק), כך שהשירות לא יוכל להיות חלק מחבילות סל השירותים אותן מציעה החברה.
עם זאת, נראה כי בהוט יציעו בקרוב תשתית לאינטרנט במהירות 100 מגה ביט תמורת כ-179 ש"ח לחודש, כאשר יחד עם שירות האינטרנט של HOTnet יעמוד מחירו הכולל של חיבור 100 מגה ביט על סכום סביר למדי של 199 ש"ח לחודש. האם מהירויות תלת ספרתיות שכאלו בדרך להפוך לסטנדרט עוד השנה? נחיה ונראה.

מהיום, לא רק תשתית אינטרנט

לאחרונה הודיעה כי תעלה מחיריהם של חלק משירותיה החל מה-16 בפברואר. האם מדובר במהלך שנועד לממן את קמפיין התמחור האגרסיבי במיוחד עבור שירותי האינטרנט? את התשובה לשאלה הזו נוכל רק לנחש.
תוכניותיה החדשות של הוט לא הותירו את שחקניות ה-ISP האחרות אדישות. כמה מהן לא שבעות רצון מן המהלך וטוענות כי יכולתה של החברה להציע חבילות 'טריפל' הכוללות סל שירותים ובנוסף גם לספק שירותי מקנות לה יתרון בלתי הוגן על המתחרות – ודורשות התערבות מצד משרד התקשורת.
לא ברור מה יניב הנסיון הזה, אך בהנחה שבהוט יוכלו להמשיך ולפעול בתחום שירותי האינטרנט כמתוכנן כנראה שלמתחרות לא ישארו הרבה ברירות אלא להוריד מחירים בהתאם.

חברה נוספת שמציגה עתה מבצע חדש ומעניין בתחום האינטרנט, עם או בלי קשר ישיר למהלך מבית הוט, היא – אשר פוצחת בקמפיין "סטנדרט הגלישה החדש" במסגרתו היא מציעה ללקוחותיה הקיימים לשדרג את תשתית האינטרנט שלהם למהירות של 20 מגה ביט בהורדה, ללא תשלום חודשי נוסף למשך שנה. לקוחות חדשים יוכלו לקבל את תשתית ה-NGN המדוברת במחיר של 70 ש"ח לחודש למשך שנה.
ראוי לציין כי המבצע של יהיה בתוקף עד ל-5/3/2012 או עד גמר 5,000 חבילות השדרוג אותן הקציבו בחברה – מי שמעוניין יאלץ להזדרז.
לא השתכנעתם? אולי הפרסומת החדשה בכיכובו של הפרזנטור גידי גוב הנהדר תעזור:

רוצים להישאר מעודכנים בתחום? צריכים ייעוץ? בואו לבקר בפורום רשתות ואינטרנט!