האם הוט מובייל בדרך לרכוש את גולן טלקום?

4 תגובות

דיווחים ברשת אודות משא ומתן שמתקיים בין שתי ספקיות הסלולר על איחוד בשווי מאות מיליוני שקלים שעלול לפגום קשות בתחרות בשוק

האם מהפכת שוק הסלולר הגדולה בדרכה לריגרסיה? themarker מדווח כי חברת האם הצרפתית של הוט מובייל החלה במשא ומתן עם חברת האם הצרפתית של גולן טלקום אודות רכישה, ששווייה מוערך ביותר מחצי מיליארד ש"ח ותביא ליצירת (בין אם מאחורי הקלעים ובין אם באופן רשמי ומובהק) מפעילת רביעית מאסיבית עם כשני מיליון מנויים, שתצטרף אל שלושת השחקניות הוותיקות במירוץ צמוד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


דיווח זה מגיע לאחר כמה וכמה חודשים בהם שמענו על רמיזות (או אפילו איומים, יש שיגידו) מצד גולן טלקום על כך שבמידה ומשרד התקשורת לא יאשר את התוכנית שלה לחתום על שיתוף אתרי סלולר עם , בניגוד לכאורה להתחייבות המוקדמת של החברה להקים אתרי אישיים ועצמאים משלה, היא תפסיק לפעול בשוק הישראלי.

לא מן הנמנע שגם דיווחים אלו הם בעיקר מנוף ללחץ על משרד התקשורת להתיישרות לפי הדרישה והרצון של גולן – אך אנחנו מוכרחים להודות שבמסגרת ההתכנסות שכבר ראינו בשוק הזה בשנה האחרונה, עצם המחשבה על מצב בו החברה שבמידה רבה החלה את מהפיכה ומלחמת המחירים הגדולה בעולם הסלולר של ארץ הקודש תחדל לפעול בו, גורמת לנו לחששות בלתי מבוטלים.

glh1 glh2

סיבה לדאגה, או שמדובר בצעד בלתי נמנע בשוק הסופר-תחרותי הנוכחי וצריך לקבל אותו בהבנה?

די ברור כי מחירי החבילות המוצעות לצרכנים הישראליים בשוק הסלולר יהיו חייבים לעלות בטווח הארוך בכדי ליצור חברות יציבות שיש להן זכות קיום מסחרית – אנחנו רק מקווים שעם או בלי בסביבה, העלייה הזאת תהיה מתונה ותלך יד ביד בשיפור משמעותי של התשתיות המוצעות לנו, ולא נסיון לחזור לעידן בו שילמנו מאות רבות של שקלים מדי חודש כברירת מחדל אצל כל אחת מהחברות בתחום.

קישורים נוספים