אהובת המשקיעים: AMD זוכה למחמאות מוול סטריט • HWzone
מחשביםטכנולוגיה

אהובת המשקיעים: AMD זוכה למחמאות מוול סטריט

לא רק חובבי החומרה מתלהבים מהביצועים של מפתחת השבבים, כך מסתבר

ניתן להכריז בקול רם ובבטחון כי שנת 2019 הייתה אחת מהשנים המוצלחות ביותר בכל 50 שנות קיומה של חברת , כאשר יש סיכוי לא רע שהיא הייתה אפילו הטובה מכולן – החברה גרפה הצלחות מרשימות בכל ההשקות של מוצרי העיבוד שלה וחטפה נתח שוק מהיריבות בכמה הזדמנויות. לא מאמינים לנו? גם שווי השוק המנייתי של החברה מגבה את הנתונים הללו – הופך את החברה מסאניווייל לאחת מההשקעות הכלכליות האיכותיות והבולטות ב-2019.

ערך מניית זינק בלא פחות מ-150 אחוזים מתחילת חודש ינואר 2019 ועד לרגע זה, זמן קצת לפני שעוברים אל עשור חדש – ולמעשה מדובר בשיא חדש לגמרי של שווי עבור החברה, אשר מנפץ את השיא שנרשם אי-שם באמצע שנת 2000.

המנייה שאינה עוצרת לרגע – עם עלייה של יותר מפי 5 בהשוואה לממוצע עבור מדד ה-S&P 500 בשנת 2019
מקור התמונה: Yahoo Finance

מספר גדול של כתבות מתחום ההשקעות התמקדו ב- ובפוטנציאל הפיננסי שלה בשבוע האחרון – ונראה כי מרובן עולה תמונה חיובית, עם המלצות לקניית מניות נוספות בכל זמן בו מחיר יחידה ירד אל מתחת לרמה של כ-38 דולר (שנחשבה לפנטזיה רחוקה עד לפני חודש בערך) והמלצות לשמירה על מניות קיימות היות ופוטנציאל הצמיחה שקיים כאן טרם הסתיים. שווי השוק של המפתחת הצומחת חצה רף של 50 מיליארד דולר בימים האחרונים, ונראה שהשמיים הם הגבול עבור ליסה סו ואנשיה.

נוהגת לדבר על מומנטום חיובי במסיבות העיתונאים שלה – וכעת בהחלט ניתן לראות את התאוצה המרשימה שקיימת וזו שעוד ממתינה ממש מעבר לפינה

כעת, משנופצה תקרת הזכוכית ההיסטורית שלה בעולם מחירי המניות, יהיה מעניין לראות מה יקרה לשווי השוק של בהמשך – בייחוד כשב-2020 צפויות לנו עוד השקות מלהיבות של מוצרים בארכיטקטורת Zen 3 חדשה, כרטיסים גראפיים וגם סלוניות מובילות מבית ומיקרוסופט שמבוססות גם הן על חומרה וטכנולוגיות ייחודיות של מפתחת השבבים.

תגיות
Back to top button
Close
Close