21 משחקים חדשים מדי יום: שנת השיא של Steam • HWzone
גיימינג

21 משחקים חדשים מדי יום: שנת השיא של Steam

הנתונים אודות פלטפורמת הגיימינג הגדולה לשנת 2017 נחשפים והם שוברים שיאים, כמובן – עם תוספת משחקים גדולה יותר מהשנתיים שקדמו לה יחד

כמעט כל סיכום לשנת 2017 שהיה קשור איכשהו לשירות המשחקים הנודע מבית וואלב, , הסתכם בשיאים חדשים של פופולריות ורלוונטיות – וכעת מצטרפים גם הנתונים של מפעיל האתר Spy (אשר מתמחה באספקת סטטיסטיקה מעניינת מאוד שלא משותפת מהפלטפורמה עצמה) שמאשרים את העניין.

עד כמה שנת 2017 הייתה גדולה בשירות? ובכן, לפי Spy קצב השקת המשחקים שבר כי שיא אפשרי עם 7,672 כותרים שנוספו למאגר – קצת יותר מ-21 כותרים מדי יום ויום במשך 365 ימים, או משחק חדש כמעט בכל שעה בממוצע. המספר הזה לבדו גדול יותר מכל המשחקים שנוספו ל- בכל מהלך שנת 2016 ובכל מהלך שנת 2015 יחד (7,171 משחקים, לפי הנתונים של אותו Spy), ושווה ליותר מ-68 אחוזים מכל המשחקים שהושקו בפלטפורמה מאז הוקמה באמצע העשור הקודם ועד סוף שנת 2016.

נתונים חסרי תקדים בעולם הגיימינג

חלק גדול מהזינוק העצום הזה נוצר מאז כניסתו לפעולה של מיזם ה- Direct במקומו של Greenlight, אשר מאפשר לכל יוצר לשווק את משחקו בשירות בעבור סכום התחלתי מינימלי של 100 דולר בלבד, ללא צורך לקושש הצבעות והמלצות כלשהן מצד השחקנים כבעבר – כך שיהיה מעניין בהחלט לקבל בחינה של איכות הכותרים החדשים, ולא רק של מספרם, בשל שינוי יסודי זה שכנראה יבטיח כי היקפי המשחקים המושקים ימשיכו לגדול גם בשנת 2018 ואחריה.

הנתונים מהשנים הקודמות: 11,100 משחקים הושקו בין 2006 לסוף 2016 – וכשני שליש ממספר זה נוספו אך ורק במהלך 2017

מספר המשחקים הכולל שזמין לרכישה והפעלה דרך מתקרב במהירות לרף של 20,000, כך שגם התנסות של שעה אחת בודדת בכל אחד מהם תדרוש מעל לשנתיים שלמות מחייו של אדם – וזה עוד מבלי שהתחלנו לדבר על העלות של רכישת כלל ההיצע המשוגע הזה. זוכרים איך רק לפני מספר שנים נשמעו קולות שטענו כי שוק המשחקים במחשבים האישיים גוסס?

לא רק PUBG הביא לשיאים וגבהים חדשים בתחום במהלך 2017 – כל התחום זורח ופורח, גם אם ממש לא כל היוצרים וכל המשחקים חולקים את ההצלחה

תגיות

5 תגובות

  1. אבל רוב התכנים חובבניים וירודים באיכות…
    לדעתי זה הפך את סטים לסוג של מזבלה כי קשה לדפדף ולמצוא תוכן איכותי כשהרוב זבל.

  2. מסכים שרוב התכנים בסטים הם זבל. יותר מזבל, חלק מהם זו פשוט הונאה זולה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close