שחקן מיינקראפט בנה כונן קשיח בתוך המשחק • HWzone
גיימינג

שחקן מיינקראפט בנה כונן קשיח בתוך המשחק

8,192 מעגלים מרכיבים את פרויקט הכונן הקשיח של קודי ליטליי, שנבנה כולו בנחישות וסבלנות מרשימה במיינקראפט

המשחק Minecraft כבר מזמן הפך לתופעה: מיליוני שחקנים מרחבי העולם חוברים יחד כדי לבנות, לבנה אחר לבנה, פרוייקטים עצומי מימדים, דוגמת מכרות מוריה מסרטי "שר הטבעות". האפשרויות בלתי נדלות ותלויות בעיקר בנחישות ובזמן הפנוי של המשתתפים שלוקחים חלק בעניין. שחקן אחד בשם קודי ליטליי (Cody Littley) החליט שהפרוייקט האישי שלו יהיה בעל אופי לימודי יותר, ובנה את קרביו של בנפח קילו-בייט אחד.

minecraft-hard

הדגם שבנה ליטליי הוא לא רק ליופי, אלא פעיל ומדגים כיצד מתרחשים תהליכי כתיבה וקריאה של אמיתי.

צ'ארלי האל (Charlie Hal), כתב באתר הגיימינג Polygon, אף זכה לסיור מודרך אישי עם היוצר בקרביו של ההארד-דיסק הוירטואלי והמפוקסל שלו. בסרטון, ליטליי קודם כל מסביר את העיקרון על-פיו עובד דיסק קשיח: בתיאוריה, כל המידע במחשב מסתכם בסופו של דבר במספרים בינאריים, כלומר בערכים של אחד או אפס. מבחינה מעשית, בעזרת אבני ה-Redstone של המשחק, שמסוגלות "להדליק" אבנים אחרות בדומה לסגירת מעגל חשמלי, ליטליי הצליח לחקות את התהליך בתוך Minecraft. במשחק עצמו, מבחינה בינארית אבנים מוצקות מייצגות ערך אחד ואבנים שקופות מייצגות ערך אפס. הקטע הטריקי הוא שכל מעגל בינארי שכזה משקלו ביט אחד, כאשר בייט מכיל שמונה ביטים וקילובייט בודד מכיל 1024 בייטים. נחסוך לכם את החישוב: לשם השחזור דרוש לבנות כ-8,192 מעגלים כאלה, זאת מבלי להתחשב בצורך לבנות את "חדר הבקרה" של הדיסק בו מתבצעות פעולות הקריאה והכתיבה של המידע. הפרויקט הזה מגדיר מחדש לגמרי את המושג עבודה סיזיפית.

Kl6UZ6a-620x349

"כשהתיישבתי לבנות את הדגם הזה, לא הייתה לי מטרה ספציפית", מסביר ליטליי בראיון לאתר WIRED את המוטיבציה שלו לדבוק בפרוייקט עד הסוף: "עשיתי זאת בשביל האתגר". או במלים אחרות, הוא עשה זאת כי הוא פשוט יכול. בהמשך הראיון, סיפר ליטליי על התגובות הרבות שקיבל על עבודתו, כמו כן גם על ההצעה הקינקית של רבים מהם "לנצל את הקילו בייט הבודד לאחסון פורנו".

ומה עם לבנות מחשב שלם ב-Minecraft? זה כבר יהיה הישג חסר תקדים.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close