צפו: Serious Sam קם לתחייה בשביל לשדרג את המציאות המדומה • HWzone
גיימינגטכנולוגיה

צפו: Serious Sam קם לתחייה בשביל לשדרג את המציאות המדומה

אהבתם את Serious Sam: The Second Encounter כשרק הושק בתצורה השטוחה שלו? אתם ככל הנראה לא תרצו לוותר גם על ההמרה שלו ל-VR שזמינה כעת בפלטפורמת ה-Steam

אנחנו נמצאים שנה אחת אל תוך מהפכת המציאות המדומה השולחנית, שהחלה עם השקתם של ה-HTC Vive וה-Oculus Rift, ואחרי די הרבה גישושים עם הצלחה חלקית למדי – נראה שאנחנו סוף כל סוף מתחילים לראות את פוטנציאל הגיימינג של הטכנולוגיה הזו מתרומם לגבהים שבהם הוא יקרוץ כמעט לכל אחד, ולא רק לאלו שנמצאים בחוד החנית של החידושים והשיכלולים. לא מאמינים לנו? Serious Sam VR: The Second Encounter עשוי להיות הכותר שישיכנע אתכם.

במפתחת Croteam הצליחו להפתיע את כולם והשיקו עיבוד מציאות מדומה למשחק השני בסדרה הפעולה המטורללת שלהם, שהושק במקור אי שם בשנת 2002 ונחשב בעיני רבים לטוב ביותר במותג עד כה – ארבעה ימים בלבד אחרי שגירסת ה-VR של המשחק הראשון יצאה מתוכנית ה-Early Access של Steam וזכתה להשקה רשמית משלה. זה אומר שכעת ניתן לשחק פעם נוספת הן ב-Serious Sam: The First Encounter והן ב-Serious Sam: The Second Encounter במציאות מדומה – גם במשקפי ה-, גם במשקפי ה-Vive של HTC וגם ב-OSVR של חברת .

חוזרים אל אחד המשחקים הכי תזזיתיים שנוצרו במילניום הזה, עם שמעניקה לו חיים חדשים

בניגוד ל-Serious Sam VR: The Last Hope שהושק במהלך השנה שעברה בתור כותר חדש וייעודי למציאות מדומה, שהציע משחקיות אשר התבסס בעיקר על עמידה במקום אחד ולחימה בגלים אינסופיים של מפלצות – Serious Sam VR: The First Encounter ו-Serious Sam VR: The Second Encounter הם למעשה גירסאות מלאות לגמרי של הכותרים המקוריים, עם עשרות השלבים ואינספור הסודות שהפכו אותם לממכרים ומהנים גם במקור, זאת בתוספת לסכמת שליטה שמאפשרת לשחקנים לנוע באופו חופשי לשם שינוי, ולא על בסיס 'מסילה' מוגדרת מראש או על בסיס מנגנון של 'טלפורטציה' ממקום למקום שנפוצים ברוב משחקי הפעולה ב-VR כיום.

חלק מהמשתמשים התלוננו על כך שהתמונות (כמו זו שלמעלה) מהוות גירסה מעובדת ומשודרגת באופן מלאכותי של האיכות הגראפית במשחק בפועל – אבל זה לא ממש נורא, כי גראפיקה היא הדבר האחרון שאמור להיות בעל חשיבות בכותר שכזה

המפתחים התפשרו אמנם על האיכות הויזואלית (אחרי הכל מדובר בכותרים שהושקו לפני למעלה מ-15 שנה, ויש גבוה למידה שבה ניתן לעדכן את הגראפיקה באמצעות רזולוציה משופרת למשטחים וכל מיני אפקטים חדשים שהולבשו על הגיאומטריה והפוליגונים הפשוטים יחסית), אך הצליחו ליצור כותר שפועל בצורה חלקה מאוד, ולפי המתנסים המוקדמים מאפשר לבצע תנועה אמיתית בעולם מבלי לגרום לתחושת בחילה אצל הצופה בתוך דקות ספורות – וכשזה משולב במשחק שהוא בעל משחקיות נהדרת בבסיסו, נראה כי מדובר בבשורה של ממש לתחום הצעיר שצמא ליישומים איכותיים שכאלו.

אם לא די בכך, בצמד המשחקים החדש הזה תוכלו למצוא את המנגנון המכונה Serious Sam – ומאפשר לשחקנים במציאות מדומה להתחרות בשחקני המקלדת, העכבר והמסך השטוח "הקלאסיים" בקרבות מקוונים, אשר יוכלו לסייע בהוכחה והמחשה של הטכנולוגיה העדיפה עבור משחקי פעולה מגוף ראשון בעידן החדש. אין ספק שמדובר כאן בקפיצה חשובה קדימה.

אולי עכשיו יתפנו בחברה להעניק לנו את Serious Sam 3: BFE VR?

המחיר של צמד הכותרים החדש הזה הוא לא זול כלל בהתחשב בבסיסם הוותיק (40 דולר כעלות מלאה לכל אחד, 30 דולר לכל אחד כעת במסגרת מבצע השקה ו-68 דולר לחבילה שכוללת את שניהם וגם את Serious Sam VR: The Last Hope), אך אנחנו שמחים מאוד על כך שהם נוצרו, הושקו ומוכיחים לנו שכותרי כבר לא חייבים להרגיש כמו מעין הדגמה טכנולוגית פרימיטיבית – אלא הגיעו לשלב בו הם יכולים וצריכים להתמקד במשחקיות שתקרוץ גם ל'שחקני מסך שטוח' וותיקים בתור אלטרנטיבה מעשית, ולא רק לאלו שהתמכרו לטכנולוגיית ה-VR מבעוד מועד.

כעת אנחנו מצפים בקוצר רוח לחברת שמבטיחה להציג לנו את Fallout 4 במציאות מדומה בעוד כחודשיים – ואתם?

תגיות

תגובה אחת

  1. יפה שמקדמים את השוק של VR, אני מקווה שזה ישגשג ותהיה תחרות רצינית!
    אני חושב שזה לא שווה את המחיר הנוכחי
    כשהמחירים יהיו שפויים יותר ננסה…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close