עידן חדש ומבטיח ל-Hitman

סדרת משחקי ההתגנבות הפופולרית יוצאת לדרך עצמאית חדשה עם פרק שזמין חינם לכולם והסרת הגנת הקבצים שלה

בחודש שעבר קיבלנו חדשות מאכזבות ומדאיגות כאחד על כך שבחברת Square Enix החליטו לוותר על סטודיו הפיתוח Io-Interactive, דווקא בזמן בו היה נראה כי הצליח להמציא מחדש את המותג המפורסם ביותר שלו, בשיטת החלוקה לפרקים קצרים ומוזלים.

הכרזה זו שמה בסיכון משמעותי הן את עצם קיומה של המפתחת הוותיקה מדנמרק והן את קיומה של סדרת Hitman, וכעת לשמחתנו נראה שהבלאגן הזה נפתר – באופן הטוב ביותר שאותו יכולנו לתאר לעצמנו.

לאחר סבב פיטורין מצומצם יחסית והכרחי, כך נראה, ב-Io-Interactive הכריזו כי הפכו לחברה עצמאית לגמרי, תוך כדי שמירה על כל הזכויות למותג Hitman, אשר יאפשרו להם להמשיך בתוכניות לפתח אותו מחדש במסגרת האתחול העלילתי והרעיוני שבוצע עבורו החל משנת 2015.

למרות סבב פיטורין מקדים – נראה כי רוב צוות המפתחת שרד את המשבר וימשיך לעבוד על משחקי העתיד בפורמט עצמאי

העצמאות החדשה של החברה הביאה איתה כמעט מיד צמד שינויים מבורכים בהחלט, מנקודת המבט של הצרכנים: פרק הפתיחה של Hitman החדש הפך לזמין באופן חינמי לכל דורש ב-Steam, ועדכון שהופץ ביטל את השימוש בהגנת הקבצים הידועה לשמצה Denuvo, מה שלמעשה גם פותח את הדרך להפצתו הפוטנציאלית של המשחק בפלטפורמת ה-GOG, ללא שום מנגנון DRM באשר הוא.

Hitman פונה אל עתיד ורוד יותר – וידידותי יותר עבור השחקנים, אנחנו מקווים

שינוי משמעותי נוסף שעשוי להיות קצת פחות פופולרי בקרב הרוכשים הפוטנציאליים הוא הכרזה על כך שהחל מעתה החלוקה של העונה הראשונה ב-Hitman החדש לפרקים תבוטל, והוא יוצע רק כחבילה אחת עם כל הפרקים בתוכה ובמחיר מלא – בשיטה המוכרת לנו מרוב המשחקים בשוק. אלו שרכשו בעבר מספר פרקים בלבד יוכלו להשלים רכישה מלאה במחיר יחסי שממנו יחוסרו התכנים שכבר נמצאים בבעלותם, ורוכשים חדשים יוכלו לקבל את כל התוכן בבת אחת (כעת במחיר מוזל של 23 דולר בלבד במסגרת מבצעי הקיץ ב-Steam), בהנחה שהתרשמו לחיוב מה"דמו", אותו פרק פתיחה שיוצע להורדה ללא עלות והתחייבות.

מהלך זה לא בהכרח מעיד על כך שב-Io-Interactive וויתרו על הרעיון לפתח עונה שניה, וגם שלישית, של תכנים קצרים מחולקים עבור הסדרה – מדובר בצעד שנפוץ גם במסגרת כותרים אחרים המשווקים תחילה בפרקים, ולאחר מכן מאוחדים כששלב השקת התוספות מסתיים לו. לא בטוח שמדובר בהחלטה הנכונה והחכמה ביותר, אך אנחנו מוכנים לתת ליצרנית להנות מחמת הספק – ומקווים שכעת נזכה לקבל עוד ועוד הרפתקאות ומשימות מעניינות ואיכותיות של סוכן 47 האלמותי, בקצב מהיר ובמחיר הוגן. שיהיה בהצלחה!

אולי עכשיו זה הזמן לדבר סוף סוף גם על המשך למשחק Freedom Fighters? נחיה ונראה