עומד בהצלחה ברף הגבוה: הביקורות של Fallout 4 כבר כאן

משחק הפעולה הפוסט אפוקליפטי החדש הושק, ולשמחתנו נראה כי רוב המבקרים והשחקנים מסכימים שיש כאן חוויה נהדרת שעושה כבוד למותג, גם אם היא איננה מושלמת

לאחר ציפייה בלתי רשמית של יותר מחמש שנים וציפייה רשמית של כחצי שנה – Fallout 4, הכותר החדש באחת מהסדרות האהובות ביקום הגיימינג שמגיע מאחת מהמפתחות המוערכות בביזנס, נחת בחנויות בגירסאות לקונסלות ה-Xbox One וה-PlayStation 4 ולמחשבים אישיים מבוססי חלונות, דרך שירות ה-Steam.

אז מה חושבים המתנסים הראשונים ובעלי המזל על היצירה הפוסט-אפוקליפטית החדשה? עד כה, נראה כי רובם מסכימים שהמשחק בהחלט מספק את הסחורה, וזאת למרות הרף הכמעט בלתי אפשרי שהוצב לו בידי אינספור המעריצים, וותיקים וצעירים כאחד, הפזורים ברחבי העולם.

Smashing!
Smashing!

אצל המבקרים, המשחק מקבל ממוצעי ציונים מכובדים בהחלט של 87 מתוך 100 לגירסת ה-PlayStation 4, בהתבסס על 49 ביקורות נכון לעכשיו, 88 מתוך 100 לגירסת ה-Xbox One בהתבסס על 24 ביקורות וכן 87 מתוך 100 לגירסת ה-PC בהתבסס על 19 ביקורות. ציונים אלו נמוכים במעט מהציונים הממוצעים שניתנו ל-Fallout 3 בזמנו, אך גם גבוהים מאלו של Fallout New Vegas, גבוהים במעט מאלו של Fallout 2 ודומים לאלו שלהם זכה Fallout המקורי אי שם לפני קרוב לשני עשורים.

https://www.youtube.com/watch?v=eFgbt1HIYzs

כלל המבקרים הסכימו שמדובר כאן בעולם פתוח אדיר מימדים, מגוון ומסקרן שגורם לשחקן להתאהב ו"ללכת לאיבוד" בחיפוש אחר הרפתקאות חדשות, אך היו גם מי שזה הרשים אותם קצת פחות מבעבר, וציינו לרעה את העלילה והדמויות שברובן לא מצליחות להותיר חותם משמעותי, מערכת ניהול הציוד והחפצים של השחקן שממשיכה להיות מסורבלת ולא נוחה בערך כפי שהייתה גם ב-Fallout 3, Oblivion ו-Skyrim לפני כן, ואפילו גראפיקה שלכאורה לא תמיד מרשימה יתר על המידה – אם כי הסעיף האחרון הזה כנראה יהפוך להרבה פחות רלוונטי בעתיד, עם הגעתם של כלי המודינג שיאפשרו לחובבי התחום לספק לנו טקסטורות ומודלים חדשים שישנו לחלוטין את המראה והאיכות החזותית של הכותר (לטובה).

בת'סדה, האם לא הגיע הזמן לעבור לתפריטים קצת יותר נוחים ואינטואיטיביים?
בת'סדה, האם לא הגיע הזמן לעבור לתפריטים קצת יותר נוחים ואינטואיטיביים?

אצל שחקני ה-PC המצב מעט פחות מרנין עם כ-80 אחוזים של ציונים חיוביים, בהתבסס על כ-8,300 הצבעות ב-Steam, כאשר מרבית הטענות מהמאוכזבים נוגעות לבעיות טכניות איתן הושק המשחק (לא בשונה מכל משחקי העולם הפתוח הקודמים של בת'סדה, למעשה), שמביאות לקריסות ובאגים קריטיים במהלך המשחק. בהנחה שמרבית הבעיות האלו יותקנו במהלך הימים הקרובים עם טלאי או מספר טלאים, סביר להניח כי נראה את הממוצע הזה מטפס קצת כלפי מעלה – כי אחרי הכל נראה כי מעבר לבעיות הטכניות, רובם המוחלט של השחקנים מרוצים מהתוצר עצמו.

Destructoid היה אחד מהאתרים הבודדים ש"קטלו" את המשחק החדש עם ציון של 7.5 מתוך 10 בלבד

Fallout 4 זכה לציונים טובים בהחלט בכל הקטגוריות, שלמעשה כרגע מציבים אותו בראש הדירוג שלנו לעונת ההשקות של סוף שנת 2015 – ובכל זאת, אנחנו האמנו שנראה ציונים גבוהים אפילו יותר עבור המשחק, אשר יצביעו לא רק על שיחזור האיכות הנהדרת של Fallout 3, אלא גם על התעלות מעליה תודות לתוספת של הרבה אלמנטים משמעותיים ונרחבים מאוד, כגון מערכת איסוף המשאבים ויצירת החפצים והמבנים.

flfl1

יתכן שהשקה של Fallout 4 יחד עם כלי המודינג הנודעים של בת'סדה (שהיו יכולים לאפשר לקהילה לבצע תיקון מהיר לחלק מהבעיות איתן הושק הכותר) הייתה עוזרת לו לקבל ציונים שמתקרבים לאיזור המיתולוגי של 95 מתוך 100 וצפונה, ששמור אך ורק למספר כותרים יחידי סגולה, אך מצד שני כנראה שלפעמים צריך פשוט להסתפק במה שיש – Fallout 4 הוא עוד משחק עולם פתוח משובח, אשר כמשוער יתייצב לצד The Witcher 3 ו-Metal Gear Solid 5 במאבק קשה על תואר 'משחק השנה', וגם יסייע רבות לקיבוע מעמדה של 2015 כאחת מהשנים הטובות ביותר לעולם הגיימינג בעשור החולף.

למרות שהציונים נמוכים ממה שציפינו לו - ללא ספק היה שווה להמתין ל-Fallout 4
למרות שהציונים נמוכים ממה שציפינו לו – ללא ספק היה שווה להמתין ל-Fallout 4

אתם כבר התחלתם להתמכר ל-Fallout 4? ספרו לנו על הרשמים והתלונות שלכם (אם יש) בתגובות!