סוף לבלעדיות, חגיגה לשחקנים: להיט PlayStation 4 נוסף בדרכו ל-PC • HWzone
גיימינג

סוף לבלעדיות, חגיגה לשחקנים: להיט PlayStation 4 נוסף בדרכו ל-PC

כפי שניבאו שלל עדויות מוקדמות – Horizon: Zero Dawn ינחת בעולם המחשבים האישיים בגרסתו המלאה

אנחנו קרובים מאוד לסיום דור הקונסולות הנוכחי, שבו הפלטפורמות הביתיות מבית ומיקרוסופט היו דומות למחשבים אישיים יותר מאי-פעם בעבר – ולשמחתנו נראה כי הוא יכול להיכנס אל הזכרון הקולקטיבי בתור הדור בו חוקי הבלעדיות של יצירות עבור מכונה אחת ויחידה נשחקו ונעלמו כמעט לגמרי.

מיקרוסופט החלה להתייחס רשמית אל המחשבים האישיים מבוססי מערכת החלונות שלה כחלק מיקום הגיימינג הכולל שלה כבר לפני כמה שנים, כך שעתה כל כותר חדש בהפצתה נוחת הן בקונסולות והן ב-PC – ובתקופה האחרונה נראה שגם יותר ויותר כותרים אשר החלו את דרכם כבלעדיים עבור 4 מבית מתחילים להשתחרר מהשלשלאות ולחפש קהל יעד רחב ומגוון יותר.

בשנה שעבר היו אלו שלושת משחקי המפתחת הצרפתית הפופולרית Quantic Dream שנחתו בחנות ה-Epic Games Store לאחר שנים רבות של נאמנות בלעדית לקונסולות מבית סוני, מוקדם יותר השנה קיבלנו את הבשורה המעודדת כי יצירתו המוזרה של הידאו קוג'ימה Death Stranding תגיע השנה גם למחשבים – ויש גם את כותר הפעולה האיכותי Nioh 2 שהושק לעת עתה רק עבור ה-, אך עם כוונה ברורה להגיע גם ל-PC עד סוף השנה הנוכחית בדומה לקודמו. אל הרשימה (החלקית בהחלט) הזו ניתן להוסיף עכשיו עוד משחק מעניין מאוד – Horizon: Zero Dawn המצליח של המפתחת ההולנדית Guerrilla Games, אשר מסיימת יותר מ-15 שנים בהן התמקדה בקונסולות בלבד עם סדרת משחקי Killzone.

Horizon: Zero Dawn כבר זכה לעמוד משלו בפלטפורמת – בינתיים ללא פרטים אודות היכולות הטכניות של הגרסה המעודכנת או הערכות אודות הדרישות החומרתיות שלה

Horizon: Zero Dawn Complete Edition יגיע הן לחנות של והן לחנות ה-Epic Games Store במקביל, ביחד עם חבילת ההרחבה The Frozen Wilds ועוד כמה תכני DLC דיגיטליים נוספים, במהלך קיץ 2020 – עם הפצה מטעם סוני בכבודה ובעצמה (בעלת השליטה במפתחת Guerrilla Games), כך נראה. אין לנו יותר מדי מידע טכני אודות הגרסה המעודכנת הזו של כותר הפעולה-הרפתקאות-תפקידים הזה שהגיח לראשונה במרץ 2017 – אך סביר להניח כי חובבי הגיימינג ב- יזכו לחוות אותו עם תמיכה ברזולוציות גבוהות במיוחד, באמצעי תצוגה רחבים, בקצבי רענון גבוהים ועם תמיכה בשליטה באמצעות מקלדת ועכבר שעשויה להיות עדיפה משמעותית על פני שליטה בהתבסס על בקר DualShock 4.

בעלי 4 רבים לא אהבו את ההחלטה לבטל את הבלעדיות של אחד הכותרים הבולטים בפלטפורמה ודאגו להביע זאת פומבית בכל מיני פינות במרשתת – מה שהביא את יוצרי המשחק לצאת למתקפה ולהגן על רצונם להעניק לכמה שיותר אנשים הזדמנות לחוות את מה שבנו ועיצבו

האם יתכן כי בדור הקונסולות הבא בלעדיות של כותרים תסתכם אך ורק בתחרות בין , ונינטנדו – בזמן שבעלי המחשבים האישיים יקבלו הזדמנות ליהנות מכלל המוצרים יחדיו בשלב כזה או אחר? אנחנו נחזיק אצבעות.

תגיות
Back to top button
Close
Close