סוף חלוש לשנה טובה: המשחקים החינמיים של סוני ומיקרוסופט לדצמבר 2021

מיקרוסופט בוחרת שלא לחזור על ההפתעות היפות שלה מתחילת השנה וסוני גורמת לחלק מהצרכנים לרטון עם חלוקה לגרסה מקוצצת של כותר בפרופיל גבוה

רבים קיוו וציפו לכך שמיקרוסופט וסוני יחליטו להפתיע את המנויים הנאמנים שלהן עם פינוקים נדיבים מהרגיל בחודש אשר חותם את שנת 2021 – אך נראה כי זה לא מה שקרה בפועל, עם היצע חינמי סביר משני הצדדים, אבל לא כזה שצפוי להפיל אנשים מהכסאות ומהספות שלהם בהמוניהם.

מנויי ה-Xbox Live Gold וה-Xbox Game Pass Ultimate יקבלו החודש ארבעה משחקים חינם, בתמהיל המוכר שמורכב מצמד משחקים עדכניים יחסית מדור ה-Xbox One ומעוד צמד משחקים מקטלוג העבר הוותיק יותר של המותג – כולם מותאמים לפעולה הן על קונסולות ה-Xbox One לסוגיהן והן על קונסולות ה-Xbox Series X ו-Xbox Series S החדשות.

כל משחק חינם הוא מבורך מבחינתנו – אבל ההצעות של מיקרוסופט נתקלות בהרבה תלונות ברשת, מזה מספר חודשים ברצף

החל מה-1 בדצמבר ועד לסוף החודש, המשחקים שזמינים ללא תוספת תשלום הם כותר האסטרטגיה הייחודי The Escapists 2 וכותר הפעולה-פלטפורמה החביב Orcs Must Die!, כאשר החל מה-16 בדצמבר יצטרפו אליהם גם כותר הניהול ובניית הערים Tropico 5 וכותר היריות הדו-מימדי המסוגנן Insanely Twisted Shadow Planet.

Insanely Twisted Shadow Planet

מדובר ברשימה עם שווי רשמי שלם של כמעט 70 דולר – אך היא מחווירה ביחס לרשימות החינמיות מכמה חודשים קודמים במהלך 2021, כמו למשל פברואר בו חולקו חמישה כותרים חינמיים שאחד מהם הוא Gears 5 המפורסם, עם שווי כולל של מעל ל-100 דולר.

לא קשה לראות כי מיקרוסופט משקיעה את מירב מאמציה ותשומת הלב שלה בתקופה זו בשירות ה-Game Pass שלה, עם מאות כותרים אליהם יש גישה ללא הגבלה כל עוד יש מינוי פעיל – אבל אנחנו נקווה שבשנה הבאה היא תמצא דרך לשלב באופן הולם בין המיזמים, כך שלא תיווצר תחושה שהאחד נזנח והופך בהדרגה לצל של עצמו.

לחצו כאן למעבר אל עמוד פירוט המשחקים החינמיים השלם של מיקרוסופט לדצמבר 2021

Orcs Must Die!

גם אצל סוני לא הכל פועל בצורה חלקה החודש, כאשר מנויי ה-PlayStation Plus מקבלים גישה אל צמד כותרי PlayStation 4 (שיפעלו גם על PlayStation 5) וכותר נוסף שמותאם הן ל-PlayStation 4 והן ל-PlayStation 5 באופן ישיר, בהתאם למערכת שבבעלות כל משתמש.

סוני מנצחת גם הפעם בהיבט האיכות, אבל נתקלת באתגרים משלה מול הלקוחות

עד כאן הכל נשמע רגיל, אך נראה כי יש ברשת ביקורת על כך שהמשחק המוביל בחודש דצמבר 2021 הוא מעין 'דמו בתשלום', ולא כותר מלא כהלכתו – מדובר בכותר הפעולה-תפקידים Godfall שהושק יחד עם ה-PlayStation 5 בסוף השנה שעברה עם תג מחיר מלא של 60/70 דולר, ומקבל כעת את ה-Challenger Edition המקוצצת שלו בעלות מומלצת של 15 דולר שנועדה להזרים דם חדש אל קהילת השחקנים הגוועת. זו הגרסה שסוני מציעה חינם למנויים שלה, בתור תחליף לגרסת הדלוקס הדיגיטלית (שממשיכה להיות זמינה לרכישה במחיר של 60 דולר) אותה ציפו חלק מהם לקבל בהתבסס על הדלפות מקדימות.

Godfall, בגרסתו התקציבית הטרייה

מעבר לכך, סוני מציעה בחודש זה גם את משחק הפעולה המאתגר Mortal Shell, שכמו רבים בשנים האחרונות שואב את השראות המשחקיות והאווירה שלו מסדרת Dark Souls, ומשחק ההרפתקאות-פלטפורמה Lego DC Super-Villains שמיועד לקרוץ לקהל יעד צעיר יותר, בתור היפוך של הראשון.

בנוסף, ראוי להזכיר כי שלושה משחקי PlayStation 4 איכותיים שמיועדים עבור משקפי ה-PlayStation VR ממשיכים להיות זמינים חינם עד לתחילת השנה הבאה, כחלק מחגיגות יום הולדת חמש למיזם המציאות המדומה הזה (שטרם זכה לעדכון כלשהו עבור עידן ה-PS5, משום מה).

לחצו כאן למעבר אל עמוד פירוט המשחקים החינמיים השלם של סוני לדצמבר 2021

Mortal Shell