נוסטלגיה במיטבה: הגיימבוי ושלט ה-Xbox המקורית חוזרים

חברת Hyperkin השיגה את אישורן של נינטנדו ומיקרוסופט, ועומדת להחזיר צמד מוצרי גיימינג עתיקים אל השוק

הנוסטלגיה בשוק המשחקים אינה נשארת רק בתחום הכותרים עצמם, אלא מתרחבת במהירות גם אל תחום החומרה – וזה קורה בין היתר באמצעותה של חברת Hyperkin האמריקאית השאפתנית, אשר שמה לעצמה למשימה להחזיר עטרה לכמה שיותר מהיושנה של עולם הקונסולות.

שיתוף פעולה מפתיע אחד עם חברת מיקרוסופט הוליד את הקאמבק של ה-Duke, בקר השליטה המקורי של קונסולת ה-Xbox המקורית שהיה מאסיבי באופן כמעט בלתי נתפס והוחלף בתוך זמן מה בדגם מוקטן משופר, אך הצליח להיכנס לליבם של חלק מהשחקנים הוותיקים למרות הכל.

הוא ענקי ולא ממש יעיל, אבל הוא חוזר בכל זאת

כעת הוא מתוכנן לחזור לזמינות רשמית בחודש מרץ 2018 תודות ל-Hyperkin בעלות של 70 דולר, עם משקל מוקטן, כפתורים שתומכים ב-Xbox One המודרנית ואפילו מסך קטן במרכזו שמציע אנימציה נוסטלגית מה-Xbox הראשונה – הכל עם תאימות לעבודה גם למחשבים אישיים וגם עם קונסולות ה-Xbox 360 וה-Xbox One לסוגיהן.

מחיר ששווה את הזכרונות מהעבר? אתם תחליטו

מוצר וותיק עוד יותר שאמור לחזור לחיינו הוא הגיימבוי של נינטנדו – המקורי, עם המסך בגווני אפור והמחסניות הפלסטיקיות, גם זה תודות ל-Hyperkin. החברה הציגה אב-טיפוס שעונה לשם Ultra GB שנראה דומה מאוד ל-Game Boy Pocket שהוצג במקור בשנת 1996 (בתור שיפור של הגירסה המוקדמת משנת 1989) , אך כולל גוף אלומיניום נאה יותר ומסך שמואר באמצעות נורות לד שאת צבען ניתן להתאים בהתאם להעדפתכם (הגראפיקה עצמה תהיה בשחור ולבן, אך ההצללה תוכל להיות כחולה, אדומה, או ירוקה).

חוזר לשוק, יותר מ-20 שנה אחרי שנוצר

ה-Ultra GB לא יכלול משחקים מובנים בו אלא יתבסס על אותן מחסניות מקוריות של המוצר המקורי, כך שיהיה רלוונטי בעיקר לאלו שעדיין שמרו אותן עד היום (או לאלו שמוכנים להתחיל לחפש מציאות באיביי ודומיו), יציע אודיו בתצורת סטריאו שלא היה זמין במקור, מחבר USB Type-C מודרני שישמש לטעינתו – וגם מחיר סביר למדי שעתיד לעמוד על פחות מ-100 דולר כשהוא יושק רשמית, במהלך המחצית השנייה של השנה.

כיום ניתן להריץ את משחקי ה-Game Boy בקלילות על כל חומרה באשר היא – אך אלו שרוצים את החוויה האותנטית ימצאו אותה ב-Ultra GB

אז אחרי ה-NES וה-SNES המחודשות, הגיימבוי ואפילו הקאמבק המתוכנן של אטארי והקונסולות שלה – אילו הפתעות נוספות מהעבר מצפות לנו? מוזמנים לנסות ולנחש.