מתניעים את הגיימינג של שנת 2022

אירוע The Game Awards היוקרתי סיפק לנו נקודת מבט נוספת על המובחרים של השנה הזו בתחום המשחקים – אבל בעיקר סיפק לנו עוד חשיפות והכרזות עבור הכותרים הגדולים והמעניינים של השנים הקרובות

שנת 2021 נחתמת בקרוב מאוד, כאשר כל ההשקות הגדולות בתחום הגיימינג כבר מאחורינו ועכשיו גם טקס הפרסים המרכזי סיפק לנו את המצטיינים שלו לפרק זמן זה (במילים אחרות, אלו שיוכלו להשיק בגאווה גרסאות Game of the Year מורחבות במהלך השנה הבאה) – אך מה שהיה מעניין באירוע לא פחות מהזוכים לשנה שחלפה הוא ההכרזות ותוספות המידע על המשחקים הגדולים שממתינים בהמשך הדרך.

ריכזנו עבורכם את המעניינים הבכירים במקום אחד, בתור קדימון נאה לחלק מהתוכניות של השוק עבור 2022 ואילך.

Warhammer 40K: Space Marine 2

חשיפה נהדרת עבור פרק המשך רשמי למשחק הפעולה בגוף שלישי שלא זכה לאהדה עצומה כשהושק לראשונה לפני כעשור, אך עם הזמן אגר לעצמו לא מעט מעריצים ומעמד קאלט. המשחק החדש מיועד לקונסולות החדשות של מיקרוסופט ולמשחקים האישיים, מפותח בידי קבוצת Saber Interactive ומהווה המשך לעלילותיו של קפטן טיטוס המחוספס (כמו כל דמות ביקום של Warhammer 40K, פחות או יותר) מ-Space Marine המקורי.

Star Wars Eclipse

שיתוף פעולה מסקרן מאוד בין סטודיו Quantic Dream הצרפתי שמפורסם תודות ליצירות העלילתיות האיכותיות שלו (Indigo Prophecy, Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human) לבין אחד מהיקומים העלילתיים הכי מוכרים בעולם כולו. אין כמעט שום פרטים נוספים על היצירה בשלב זה, ועל כן קשה להאמין כי נראה השקה שלה במהלך 2022, אך זו בהחלט יכולה להיות תחילתה של ידידות מופלאה ועשירה.

Senua's Saga: Hellblade 2

סרטון משחקיות ראשון עבור פרק ההמשך ללהיט האינדי (או אינדי למחצה) המפתיע מ-2017 מסמן אותו בתור אחת מההוכחות הטובות ביותר לכוח ולפוטנציאל הגדולים של מנוע ה-Unreal Engine 5 הטרי.

Evil West

משחק פעולה חדש בגוף שלישי מבית יוצרי Hard Reset והגרסה המודרנית המאותחלת של Shadow Warrior נראה צ'יזי ומדמם בדיוק כמו שהיינו מצפים – בתקווה שלא יהפוך לבדיחה בעצמו בדיעבד.

Homeworld 3

סרטון משחקיות ראשון התקבל גם עבור סדרת האסטרטגיה הוותיקה שעושה קאמבק, לא עם המפתחת המקורית Relic אלא באמצעות Blackbird Interactive, אשר פיתחה את פרק הספין-אוף Deserts of Kharak לפני מספר שנים וזכתה לתגובות חיוביות על כך. קרבות החלל ההמוניים והבומבסטיים אמורים לחזור אלינו במהלך הרבעון האחרון של שנת 2022.

Alan Wake 2

ההכרזה ששימחה את מספר המעריצים הגדול ביותר ברחבי הרשת, כנראה, היא זו על המשך העלילה אודות הסופר המהורהר אשר מגלה כי כתביו האפלים הופכים למציאות מאיימת, מבית יוצרי Max Payne ו-Control (ולאחר הפוגה של יותר מעשור מאז ההשקה של הפרק המקורי). יש עוד הרבה זמן המתנה עד שכותר הפעולה-אימה הזה יהיה מוכן, כך נדמה, עם חלון זמנים כללי להשקה ב-2023 בבלעדיות עבור החנות של Epic Games במחשבים האישיים, לצד הקונסולות המודרניות של סוני ומיקרוסופט.

Forspoken

משחק הפעולה-תפקידים החדש של יוצרי Final Fantasy XV קיבל את תאריך ההשקה הרשמי שלו, ב-24 במאי 2022, עם סרטון משחקיות חדש שמזכיר לנו כי מנוע ה-Unreal Engine 5 לא נמצא לבדו בחזית הריאליזם והאיכות הגראפית של הדור החדש.

Suicide Squad: Kill the Justice League

סרטון משחקיות ראשון מתוך הכותר החדש של יוצרי טרילוגיית Batman: Arkham המפורסמת נראה מבטיח, עם סגנון כללי שמזכיר גם את Marvel's Avengers וגם את Marvel's Guardians of the Galaxy – בתקווה שהתוצאה הסופית תוכל להיות מגוונת ומלוטשת יותר משניהם יחד, כמובן. ההשקה למחשבים אישיים ולקונסולות הדור החדש של מיקרוסופט וסוני אמורה להתרחש מתישהו במהלך השנה הקרובה.

הזוכים

אז מי היו הזוכים המאושרים באחד מהפרסים היוקרתיים ביותר שיש לתחום משחקי הוידאו להציע לנו? זו הייתה שנה מגוונת למדי בה ניתן לסמן את משחק ההרפתקאות והפלטפורמה It Takes Two ואת כותר המירוצים Forza Horizon 5 בתור הכוכבים הגדולים, עם שלוש זכיות לשמו של כל אחד מהם מתוך רשימה כוללת של 30 פרסים: הראשון קטף את פרס משחק השנה הכללי, המשחק המקוון המשותף הטוב ביותר והמשחק הטוב ביותר לקהל משפחתי, בעוד שהשני הוא משחק המירוצים הטוב ביותר, עם פרס על הפקת האודיו הטכנית הטובה ביותר ופרס על חידושים בנגישות של המשחקיות לקהל בעלי המוגבלות.

עוד כותרים שזכו לכבוד רב באירוע הם Deathloop עם צמד פרסים, Kena: Bridge of Spirits שלקח לעצמו צמד פרסי אינדי, Final Fantasy XIV Online שקיבל צמד פרסים תודות לפופולריות שעליה הוא שומר מאז ההשקה ב-2010 – וגם Elden Ring שקיבל את תואר המשחק המצופה ביותר לתקופה הקרובה.

הזוכה הגדול הוא כמעט בוודאות האלמוני ביותר מתוך כל המועמדים – ואתם מוזמנים להכריע בעצמכם האם זה טוב או רע

יש לכם כבר פייבוריט מתוך האירוע, ועבור שנת 2022 באופן כללי? בואו לספר בתגובות.