משחקים ללא הגבלה ממיקרוסופט, גם במחשבים האישיים

תוכנית ה-Xbox Game Pass בדרכה לחלונות 10 באופן רשמי, ותספק תחרות ישירה ל-Origin Access של EA שכבר פועלת בתחום

מנגנון גישה בלתי מוגבלת לספריית משחקים בעבור תשלום חודשי קבוע וידוע מראש צובר תאוצה בימים אלו, בהם בעלות דיגיטלית ווירטואלית על כותרים הפכה מקובלת ושגרתית והמבחר העצום הקיים בשוק מקטין את הסיכויים לרכוש באופן חוקי ומלא את כל היצירות בהן אנו מעוניינים – הנטפליקס של משחקי הווידאו הוא רעיון שצומח ביחד עם הפופולריות המוגדלת של נטפליקס עצמו, ונראה כי יותר ויותר חברות בעולם מבינות זאת ומתאימות את עצמן למצב.

מיקרוסופט עשתה זאת לפני מספר חודשים עם השקתו של שירות ה-Xbox Game Pass, בעלות חודשית של 10 דולר בלבד (אחרי 14 ימי נסיון חינמיים) אשר העניקה גישה ליותר מ-100 משחקים שונים ב-Xbox One ללא הגבלות, כולל כל מותגיה הגדולים והעדכניים של חטיבת המשחקים במיקרוסופט עצמה כמובן. גם שחקנים שבבעלותם מחשבי חלונות 10, ללא קונסולה סלונית, יכלו ליהנות מגישה למספר משחקים עדכניים במסגרת שירות ה-Game Pass, תודות לתוכנית ה-Xbox Play Anywhere המעניקה בעלות מקבילה על משחקים שתומכים גם ב-Xbox One וגם ב-PC.

סטרימינג של משחקים בזמן אמת הוא אולי עתיד התחום – אך ההווה הוא גישה ללא הגבלה במחיר קבוע

בענקית הטכנולוגיה התלהבו מהקונספט הכללי והחליטו להציג לאחרונה גם את שירות ה-Xbox All Access בצפון אמריקה – בו במסגרת תשלום חודשי קבוע יקבלו הצרכנים גם קונסולה פיזית וגם גישה למשחקיה, בתור חבילה שלמה קורצת שאינה דורשת השקעת מאות דולרים בתור נקודת מוצא.

כותרים חדשים מתווספים מדי חודש, והמספר הכולל כבר חצה רף של 200

עכשיו אנחנו מקבלים אישור רשמי לכך שבמיקרוסופט מתכננים להרחיב את הזמינות של שירותי התשלום החודשי שלהם גם למחשבי חלונות – המנכ"ל סאטיה נאדלה הכריז כי ה-Game Pass יושק גם בחלונות 10 בהמשך, עם אותו תשלום חודשי של 10 דולר ועם רשימת כותרים זמינים שתהיה באופן טבעי עשירה יותר מזו שזמינה לבעלי המחשבים עכשיו עם Xbox Play Anywhere.

Xbox Game Pass ב-Xbox One כוללת כיום מעל ל-200 משחקים שונים שניתנים להורדה והתקנה בכל זמן נתון עבור המנויים, עם תוספות חדשות מדי חודש – וסביר להעריך שב-PC נראה מגוון ומבחר דומים, עם שינויים קלים במסגרת כותרים שהושקו לקונסולות אך לא למחשבים ועל כן לא יהיו זמינים – ובמקביל כותרים כלשהם שזמינים אך ורק למחשבים ועשויים להצטרף להיצע.

שיתופי פעולה עם כמה מהמפיצות הגדולות בתחום יוכל להעניק למיקרוסופט יתרון גדול על המתחרות – בעיקר אלו שכנראה עוד יגיעו לעולם ה-PC עם שירותים דומים בעתיד

זו עתידה להיות בשורה חיובית בהחלט לכל חובבי המשחקים שמעוניינים להתנסות בכמה שיותר יצירות שונות בעבור מחיר יחסי נמוך ככל האפשר – ויחד עם שירות ה-Origin Access (או Origin Access Premier) מבית EA Games שנותן גם הוא גישה למאות משחקים שונים בתשלום חודשי התחלתי של 4 יורו יהיה כאן שילוב מרשים למדי, עם מאות רבות של יצירות חדשות יותר וחדשות פחות (ומחברות גדולות אך גם ממפתחי אינדי צנועים) בעבור כמה עשרות שקלים חדשים בכל חודש.

האם אתם כבר משתמשים בשירותי גיימינג חודשיים? מתכננים לנסות את ה-Game Pass למחשבים כשזה יושק? הואו לדבר על זה בתגובות.