חוגגים יום הולדת ל-Ghost Recon: משחק קלאסי חינם להיום והכרזה שנויה במחלוקת לעתיד

חברת Ubisoft החליטה לחגוג כהלכה את יום ההולדת ה-20 של מותג האקשן הטקטי שלה, מבית היוצר של הסופר המנוח טום קלנסי, עם חלוקה חינמית של הכותר הראשון שהפך את המותג למה שהוא – לצד הכרזה על משחק חינמי חדש שגורם למעריצים הוותיקים לזעום

וויכוחים אודות הדרך בה מפתחת ומפיצת המשחקים הצרפתית הגדולה יוביסופט (Ubisoft) עושה שימוש בשמו של סופר המתח האמריקאי המפורסם טום קלנסי (שהלך לעולמו בשנת 2013) אינם נדירים, ומתעוררים בקרב חובבי היצירות הספרותיות והיצירות הדיגיטליות של המותג מהעבר לעתים קרובות – כאשר עכשיו יש לנו תזכורת והמחשה טובה לכך במסגרת חגיגות יום הולדת של סדרת משחקי Ghost Recon, אשר עברה הרבה תהפוכות משמעותיות מאז 2001 ועד היום.

ביוביסופט בחרו לציין את המאורע בכמה דרכים, כאשר זו הנעימה ביותר עבור גיימרים וותיקים היא באמצעות חלוקה חינמית של Ghost Recon המקורי לכל משתמשי פלטפורמת uPlay/Ubisoft Connect במחשבים האישיים, עד ליום שני ה-11 באוקטובר.

לחצו כאן למעבר אל עמוד חלוקת הכותר ב-Ubisoft Connect

Ghost Recon הראשון זמין חינם לכל דורש, בתור תזכורת (צורמת?) למקום שבו הכל התחיל

כותר הפעולה הטקטי הקשוח לא הזדקן באופן מלהיב במיוחד, אך עדיין מסוגל להוות טיול נוסטלגי נחמד עבור אלו שהתנסו בו בעבר – אם כי נראה שעבור חלק מדובר בראש ובראשונה בתזכורת כואבת למקום בו נמצאת סדרת Ghost Recon (וכל המותג Tom Clancy's כולו) בשנת 2021, עם משחקים שלכאורה לא דומים בשום אספקט פרט לשמם למה שאיפיין את משחקי העבר המוערכים.

לצד החלוקה החינמית של Ghost Recon המקורי ביוביסופט ניצלו את ההזדמנות בכדי להכריז גם על פרק חדש לגמרי בשם Ghost Recon Frontline, אשר יהיה משחק באטל רויאל טקטי חינמי עם זמינות לקונסולות הדור הקודם והדור החדש של סוני ומיקרוסופט, זמינות ל-PC וזמינות לשירותי הסטרימינג של גוגל ואמאזון במהלך השנה הבאה.

אחרי רצף של תגובות מאוכזבות וקרירות למשחק הקודם במותג הוותיק, Ghost Recon Breakpoint, ליוצרים היה חשוב להבהיר כי הם קשורים לתלונות של הקהילה והמעריצים – אך בפועל שלל תגובות נזעמות לסרטון ההשקה של Frontline ופי 4 הצבעות שליליות מאשר חיוביות עבורו בערוץ ה-YouTube הרשמי של החברה מעידים כי הנסיון החדש עלול להיות רחוק אפילו יותר מהקונצנזוס של הקהילה לעומת קודמו.

גראפיקה שלא מרשימה יתר על המידה, משחקיות תזזיתית שאינה משדרת זהירות טקטית עילאית והיכולת להנחית מבנים ענקיים מהשמיים באמצעות סמן לייזר – כל אלו ועוד לא ממש גורמים לשחקנים הוותיקים להתעודד ולקבל את Frontline בזרועות פתוחות

עם ההצלחה המסחרית הגדולה של Rainbow Six Siege, שרחוק גם הוא באופן ניכר מהיסודות של משחקי Tom Clancy's Rainbow Six הראשונים מסוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים, די קשה לדמיין מצב בו יוביסופט מבצעת לפתע סיבוב של 180 מעלות ומחזירה את מותגי הפעולה הטקטיים שלה אל השורשים המקוריים שלהם אשר קרצו לקהל משתמשים צר (הרבה) יותר – אך זה אומר שאנחנו צפויים להמשיך ולראות שטף של תגובות לוחמניות וציניות מקרב אלו שמתגעגעים אל העבר עם כל השקה חדשה שכוללת אזכור כלשהו, קלוש ככל שיהיה, לקלנסי ולעבודותיו.

לא מבינים על מה המהומה ומחבבים דווקא את הכיוון המודרני של Ghost Recon? תוכלו ליהנות גם מחלוקה חינמית של חבילת תוכן בשם Fallen Ghosts עבור Ghost Recon: Wildlands משנת 2017, הן בחנויות המקוונות של מיקרוסופט וסוני עבור הקונסולות שלהן והן במחשבים האישיים ב-Ubisoft Connect, בפלטפורמת ה-Epic Games Store ובחנות של Steam.

לחצו כאן למעבר אל עמוד חלוקת הכותר ב-Ubisoft Connect

יש גם חלוקה חינמית של תוכן עבור מעריצים מודרניים של הסדרה – בתוספת להנחות עבור רבים ממשחקי ותכני Ghost Recon האחרים בחנות של יוביסופט עצמה, ב-Steam וב-EGS