הפרחים ל-NVIDIA? קונסולת Switch מעודכנת מקפיצה את חיי הסוללה • HWzone
גיימינג

הפרחים ל-NVIDIA? קונסולת Switch מעודכנת מקפיצה את חיי הסוללה

שימוש בשבב עיבוד משופר, לכאורה, מאפשר לקונסולה הנייחת-ניידת של לפעול באופן יעיל הרבה יותר

קונסולת ה-Switch של היא אולי החלשה ביותר בהיבט החומרה בדור הנוכחי, עם כוח עיבוד שמזכיר יותר את הדור הקודם מאשר את זה של המתחרים המודרניים – אך זה ממש לא מנע ממנה מלהפוך ללהיט גדול, תודות לכותרים בלעדיים איכותיים, שיטת שליטה חדשנית שמאפשרת ומעודדת שיתוף פעולה עם חברים ובעיקר היכולת הייחודית לקחת את הגיימינג מהסלון לדרכים בקלילות.

השילוב המושלם? ובכן, כמעט – מעבר לביצועי ה-Switch במצב נייד שהיו מופחתים ובחלק מהמקרים לא הספיקו אפילו לקצב תצוגה מינימלי של 30 פריימים של שנייה הנחשב כרף ברירת המחדל לחוויה ראויה עבור חובבי גיימינג רבים, גם חיי שעמדו ברוב המקרים על שלוש או ארבע שעות בלבד לא ממש תרמו לעניין. מיליוני שחקנים אמנם רכשו את המכשיר, אך ניתן היה להבין את הרצון לגרסה משופרת.

היא לא עשתה זאת באופן פומבי במיוחד – אך השיקה צמד דגמים חדשים בשבוע החולף, למעשה

עכשיו, לצד ההצגה של גרסת ה-Switch Lite המוזלת שמיועדת למשחק נייד בלבד ומבטיחה חיי סוללה עדיפים באופן מינימלי מה-Switch המקורית (בין שלוש ל-7 שעות, לעומת 2.5 שעות עד 6.5 שעות) – אנו מקבלים גם תת-גרסה חומרתית מעודכנת של האחות הגדולה, ככל הנראה עם גרסת 12 ננומטר משופרת של שבב ה- X1 הוותיק, ובה חיי עדיפים באופן ניכר על שתי הגרסאות האחרות.

גרסת ה-HAC-001-01 של ה-Switch, עם מספרים סידוריים שיחלו באותיות XKW במקום XAW בגלגול המקורי (כן, נינטדו בהחלט לא הקלה על החיים של המשתמשים בביצוע ההבדלה המתבקשת הזו), זהה לגמרי במחיר ובמראה החיצוני – אך תוכל לספק חיי של בין 4.5 שעות ל-9 שעות במצב הנייד שלה, כלומר תוספת של שעתיים כבסיס, כאשר דוגמה ספציפית יותר של מדברת על 5.5 שעות משחק ב-The Legend of Zelda: Breath of the Wild לעומת 3 שעות משחק בלבד באותו הכותר ב-Switch המקורית.

שינוי קטן שקל מאוד להתעלם ממנו או לפספס אותו – עם תרומה גדולה מאוד

לא ברור מתי בדיוק יגיע המלאי של ה-Switch המעודכנת אל כל החנויות ברחבי העולם, אך עם הבדל משמעותי שכזה אין ספק כי יש סיבה טובה מאוד להיאזר בסבלנות ולהמתין לדגם ה-XKW, או לכל הפחות לביקורות ורשמים ראשונים ממנו שיחשפו האם ההצהרות עומדות במבחן המציאות. אין ספק כי הגרסה המעודכנת צורכת הרבה פחות אנרגיה מהגרסה הקודמת – ויהיה מעניין מאוד לגלות האם במצב זה נוכל לראות גם טובים יותר, בעיקר במצב השולחני המובנה בו היחידה פועלת בתדרים מירביים עם מאוורר שמסייע לפיזור החום. כעת כשיהיה הרבה פחות חום, יתכן שהתדרים יעלו גבוה יותר ויעניקו תוספת חשובה.

חיי טובים כמעט פי 2 באחד מהמוצרים המוצלחים ביותר של הדור הנוכחי – האם אפשר לפנטז גם על איכותיים יותר?

אנחנו לא יודעים האם בנינטנדו עובדים על גרסת Pro עוצמתית יותר של ה-Switch לחשיפה במורד הדרך, או שלא – אך מברכים בהחלט על כל שיפור לטובה ביכולות, בייחוד כשהוא אינו כרוך בעליית מחירים.

תגיות
Back to top button
Close
Close