המשחק שהוא יצירת מופת – עם ביט אחד בלבד של צבע

משחק האינדי החדש Return of the Obra Dinn כולל מראה "עתיק" במיוחד – אבל זה לא מונע ממנו לזכות באהדת המבקרים והגיימרים כאחד

לוקאס פופ (Lucas Pope) הפך לשם נודע ומוכר בסצינת משחקי האינדי בחמש השנים האחרונות תודות ליצירתו Papers, Please, שסיפקה חווייה שונה בתכלית מכל משחק אחר שנמצא שם בחוץ ושילבה בהצלחה ביקורת חברתית מבלי להזניח את אספקט המשחקיות עצמה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Papers, Please זכה בשלל פרסים על הרעיון הייחודי והיישום המינימליסטי אך אפקטיבי שלו, קיבל היענות חיובה מהמבקרים וגם מהשחקנים, הפך להצלחה מסחרית גדולה עבור יוצרו ואפילו זכה בעיבוד לסרט קצר (וחינמי) באותו שם. עתה, לאחר חמש שנות הכנה, הושק המשחק הבא של פופ אשר לוקח את המינימליזם צעד אחד קדימה – משחק המתח וההרפתקאות Return of the Obra Dinn.

המשחק שאינו זקוק אפילו ל-50 גוונים של אפור

המשחק מכניס את השחקנים לנעליו של חוקר מטעם חברת ביטוח, אשר עולה על ספינת משא שנעלמה במשך חודשים והופיעה מחדש בנמל כשכל צוותה כבר אינו בין החיים – והמטרה היא כמובן לאסוף את רסיסי הפאזל ולהבין מה לעזאזל קרה שם.

Return of the Obra Dinn מבוסס על מודלים תלת מימדיים באמצעות מנוע ה-Unity הפופולרי – ומשתמש בטכניקה ייעודית על מנת לקבל את הסגנון הסופי הפרימיטיבי והבסיסי שלו

המטרה היא לחקור את כל חלל הספינה ולקבוע באופן נכון את זהותם וסיבת המוות של כל האנשים שהיו על סיפונה של ה-Obra Dinn – ומה שהופך את החוויה למיוחדת יותר מהרגיל הוא הסגנון הגראפי האולטרה-מינימליסטי שנבחר בכדי להציג את עולם המשחק שמתרחש אי שם בתחילת המאה ה-19: גראפיקה עם ביט צבע בודד לכל פיקסל (שחור או לבן, ולעתים גם גוונים בינאריים שונים), כמו במשחקים מוקדמים משנות השמונים במערכות מקינטוש של , במחשבי ובמחשבי קומודור.

ממש כמו Papers, Please – גם זה משחק שתמונות ממש לא עושות חסד עימו

עם ציון ממוצע של 90 מתוך 100 בהתבסס על 18 ביקורות באתר Metacritic ובנוסף גם נתון אדיר של 98 אחוזי ביקורות חיוביות בפלטפורמת Steam בהתבסס על ביקורות של 700 שחקנים – נראה שפופ יכול להיות מרוצה מאוד מעצמו גם כעת, ואולי להתחיל להתכונן לפרוייקט הבא שלו שאיכשהו יזדקק להתעלות על ההישג. אולי משחק ללא תמונה כלל, אלא עם אודיו בלבד? כנראה שבמקרה הזה אי אפשר לפסול מראש אפילו את האופציה הזו.

מעוניינים? Return of the Obra Dinn זמין למחשבים מבוססי חלונות או MacOS ונמכר בעבור 74 שקלים חדשים ב-Steam כעת – או במחיר של 20 דולר בגרסה ללא הגנות קבצים בחנות ה-GOG.