המיליארדרים החדשים: Red Dead Redemption 2 בעקבות GTA 5

המערבון החדש של חברת הופך כמה עכשיו לכותר המצליח ביותר של השנה ולסיפור הצלחה כלכלי

רגע לפני הגעתו לחנויות, נשמעו דיווחים והערכות על כך שעלות הפקתו של המשחק Red Dead Redemption 2 בשמונה השנים האחרונות מתקרבת ל-300 מיליון דולר, מספר אדיר שמגמד את תקציב רוב שוברי הקופות בהוליווד – אך עם זאת ספק אם היה מישהו שהסכים להמר נגד ההיסטוריה היוקרתית של חברת , שמוכיחה כעת פעם נוספת כי היא יודעת לייצר הצלחות שאינן דומות לשום דבר אחר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ביקורות מרשימות בטיבן רק חיזקו את ההערכה הראשונית על כך ש-Red Dead Redemption השני עשוי להיות המשחק המצליח ביותר לשנה הנוכחית, וכעת אנחנו מתחילים לקבל את הנתונים הרשמיים אשר מציירים תמונה ורודה עוד יותר – מדובר בהשקה השניה בטיבה מאז ומעולם בעולם הבידור כולו, כשרק V של אותה חברה בדיוק גרף סכומים גדולים יותר אי שם לפני חמש שנים.

אנחנו לא ממש יודעים כמה עלה המשחק המושקע והמשובח הזה – אבל רוב הסיכויים הם שהוא הפך לסיפור הצלחה ורווח כלכלי בתור ימים בודדים

לאחר דיווח ראשוני על הכנסות מהממות של מעל 700 מיליון דולר בשלושת הימים הראשונים בהם המשחק הפך לזמין בחנויות עבור הקונסולות מבית וסוני, אנחנו מקבלים אישור רשמי לכך ש-17 מיליון עותקים הגיעו לשחקנים ואל החנויות (נתון שמכונה Sold-In ומכמת את הביקוש הקמעונאי של המוצר יחד עם המכירות המעשיות שלו) בתוך פחות משבועיים – מספיק בכדי לחלוף על פני כל הנתונים של Dead Redemption הראשון שהושגו בשבע השנים שעברו מאז הפעם האחרונה בה קיבלנו עליו דיווח רשמי מטעם המפיצה.

Dead Redemption הראשון היה אחד המשחקים המצליחים ביותר בדור הקונסולות הקודם עם נתון Sold-In שהגיע ל-15 מיליון עותקים – אבל הוא מתגמד בזריזות לעומת אחיו המאסיבי והמתקדם יותר

עם מספרים כאלה, ניתן להעריך בוודאות כמעט מוחלטת כי Red Dead Redemption 2 סיפק בהצלחה הכנסות של מעל מיליארד דולר לבעלי הזכויות עליו – וסביר להניח שהפוטנציאל להמשך הוא גדול מאוד, אם לוקחים בחשבון את המרכיב המקוון שיושק בגרסת בטא בקרוב מאוד ויציע שלל הזדמנויות למיקרו-עסקאות בכסף אמיתי שיעשירו את הקופה (ממש כמו ב- 5), ואולי גם גרסה למחשבים אישיים שרמזים קטנים שונים עליה נמצאו במספר מקומות והזדמנויות שונות ברחבי המרשתת. מי יודע, אולי אפילו נראה גרסה משודרגת של הכותר מגיעה לקונסולות הדור הבא של סוני ומיקרוסופט כאשר אלו יושקו רשמית – בשידור חוזר נוסף של מה שקרה בסדרה המקבילה .

אם תצליח להפוך את מרכיב ה-Online לפופולרי ורלוונטי בעידן זה שבו הבאטל רויאל מככב – הוא עשוי להפוך למנוע הכנסות גדול אפילו יותר ממכירות המשחק הבסיסיות

טבעי להניח כי נמשיך לקבל מספרים גדולים ושיאים מרשימים מ-RDR2 בחודשים הקרובים – האם כל זה מבטיח לנו שהמותג ימשיך לחיות, להתפתח ולבדר אותנו גם בעתיד? אנחנו ממש לא נתנגד לכך.