GameStick - מתחרה חדש במגרש קונסולות האנדרואיד • HWzone
גאדגטים

GameStick – מתחרה חדש במגרש קונסולות האנדרואיד

שוק האנדרואיד מתחמם, ובעקבות הצלחתה של קונסולת OUYA בגיוס כספים בקיקסטארטר, חברת PlayJam גם מחפשת לחתוך נתח מהעוגה הטעימה של השוק הזה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הייחוד של GameStick, הקונסולה החדשה של PlayJam, מתרכז בקומפקטיות והניידות שלה.

כל הקונסולה מוכללת בהתקן קטן שדומה לזכרון , ונכנס כולו לתוך הבקר האלחוטי (בלוטות') שמגיע עם הקונסולה.

עם זאת, פשרות מסוימות נעשו בכדי לאפשר זאת, והחומרה של הקונסולה החדשה חלשה יותר מאשר זו של OUYA. במקום מעבד מרובע ליבות יש "רק" מעבד כפול ליבה, והאחסון נעשה על שרתי , אבל הדבר מוריד את המחיר של הקונסולה ל-79 דולרים (במקום 99 דולרים שהוא מחיר קונסולת OUYA)

קונסולת GameStick – קומפקטית,מעוצבת ואלחוטית

הקונסולה לא תזדקק לחיבורים חיצוניים ותאפשר חיבור יחיד דרך , אשר מעבר לתצוגה גם יספק לה מתח עבודה.

GameStick מנסה להכנס לפלח הנמוך יותר של קונסולות האנדרואיד החדשות, על ידי תמחור נמוך יותר, ושימוש בקונסולה קומפקטית שניתן לקחת לכל מקום כמעט (כל עוד יש לך שם טלויזיה עם חיבור HDMI ואינטרנט אלחוטי). מדרגה מעליו יש את OUYA שהתחילה את המהפיכה, עם קונסולה קובייתית בעיצוב אלגנטי וקטן, ומעליה יש פרוייקט חדש באתר אינדיגוגו בשם eSfere שמנסה למלא את המדרגה העליונה באמצעות קונסולה מעוגלת שמבחינת חומרה מזכירה יותר נגן מאשר קונסולה ייעודית למשחקים. מעבר למעבד הטגרה 3, היא אמורה לכלול 2 גיגהבייט זכרון עבודה, 16 גיגהבייט נפח אחסון , גיימפאד עם צג מגע גדול וחיישני תנועה, ועוד.

עם זאת, לדעתי הסיכויים של eSfere להשיג את המימון הנדרש נמוכים יחסית – בעיקר בהתחשב בכך שלאחר עשרה ימים הפרוייקט לא הגיע אפילו לאחוז יחיד מהמימון המבוקש (390 אלף דולר).

בחברת PlayJam מבינים שהתחרות הגדולה ביותר שלהם היא OUYA: "אנו מעריכים את הסיכון שאנחנו לוקחים בכך שאנחנו מבקשים כסף מאנשים שכבר מימנו פרוייקטים דומים, אך אנו משוכנעים כי ההתלהבות והערך שאנו משקיעים ב-GameStick כמו גם השינוי הענק שהוא יביא למשחקיות יהיו ברורים לכולם בעתיד הקרוב".

עם 29 ימים שנותרו עד תום גיוס הכספים בקיקסטארטר, ומעל 70 אלף דולרים שכבר נאספו, שמהווים שבעים אחוזים מהסכום המבוקש, נראה שחברת PlayJam תצליח להגיע ליעד וגם לעבור אותו באופן מאוד משמעותי.

האם לדעתכם יש מקום לעוד קונסולת אנדרואיד? האם היתרונות ש-GameStick מציע הופכים אותו לעדיף על פני OUYA? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!


תגיות

5 תגובות

 1. מישהו יכול להסביר לי את הקטע של זה?
  למה צריך קונסולות של אנדרואיד? אין שם שום משחק רציני שדורש מסך גדול וגם אם כן המשחק לא רץ ברזולוציה גבוהה.
  ואין כמות משחקים כמו בps3 או xbox שדורשת לקנות את הקונסולה הזאת, שהיא בעצם אותו דבר כמו הפלאפון רק לטלוויזיה.

 2. ל-1
  בשתי מילים: משחקי ענן.
  שירותים דוגמת OnLive שמאפשרים להזרים ישירות דרך האינטרנט לטלוויזיה משחקים שפועלים רק על מחשב, PS3, או XBOX360.

 3. ל-1
  זה נקרא Myopia, או קוצר ראיה בעברית. חוסר היכולת להבין שבעתיד הקרוב תוכן יצרך אונליין בלבד ושקונסולות גדולות, נייחות ויקרות ילכו בדרכן של מכונות הארקייד. רב אוכלוסית העולם אינה גיימרים מושבעים אלא לייט או קז'ואל גיימרס.

 4. שאלה למגיבים
  הקונסולות של אנדרואיד לא מקבלות אפליקציות של טבלט (אנדרואיד 3) שהן בד"כ HD ?
  חוץ מזה אני מתאר לעצמי שיצאו משחקים במיוחד לקונסולות שהם HD ?

 5. ל-4 זה נכון שחלק מהמשחקים לא עוברים שום התאמה
  אבל OUYA למשל חתמה על הסכמים עם כמה חברות גדולות כמו SQUARE ENIX שיצרה את משחקי FINAL FANTASY כדי שייצרו גרסאות מותאמות לקונסולה שלהם. מין הסתם OUYA ואולי גם GAMESTICK יריצו גרסאות "רגילות" של המשחקים

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close