שבב ה-Snapdragon 810 לא עוצמתי מספיק ומתחמם? תחשבו שוב • HWzone
גאדגטים

שבב ה-Snapdragon 810 לא עוצמתי מספיק ומתחמם? תחשבו שוב

לאחר מספר רב של השמצות ושמועות אשר הוציא את ה- 810 העוצמתי בתור כישלון נחרץ, ממצאים חדשים מראים לנו שבהחלט יש למה לצפות מהשבב הבא של Qualcomm

qualcomm-snapdragon
מידע חדש על ה-Snapdragon 810 של חושף את האמת

האם המידע על התחממות יתר, בעיות ביצועים ובעיות ייצור של ה-Snapdragon 810 היו מוקדמות מידי, ואף שקריות? ממבחני חדשים המגיעים אלינו מ-PhonaArena ו-STJS, יכול מאוד להיות שזה המקרה.

הטענות על השבב הנייד העוצמתי ביותר של Qualcomm עד כה כוללות בעיות של התחממות יתר (אחת מהסיבות למה כביכול החליטה ולא להשתמש בשבב זה במכשיר הדגל הבא של החברה, סמארטפון ה- S6), בעיות ואף בעיות ייצור המגבילות את כמות שבבי ה- 810 הזמינים בשוק.

תחילה, בעיית ההתחממות. מבדיקה של האתר SJTS, שלקחו את ה-Snapdragon 810 כנגד ה-Snapdragon 801, ניתן לראות כי אין כלל בעיית התחממות יתר על המידה של השבב העוצמתי ביותר של קואלקום. אך יותר מזאת, ניתן לראות כי ה-810 מתחמם פחות משבב ה-801 באותו מאמץ (המתואר בתור "Gaming"), דבר שלא רק מפריח את הטענות הקודמות של התחממות יתר של השבב, אלא גם סימן משמח המבטיח משופרים בטמפרטורה קרירה מעט יותר.

1402

חוץ מאשר גיימינג, האתר בדק את טמפרטורת שני השבבים בזמן צילום וידאו ברזולוציית 4K, כאשר גם במקרה הזה הציג ה-810 טמפרטורה מקסימלית נמוכה של כ-35° (צלזיוס) לעומת טמפרטורה מקסימלית של כ-43° בשבב ה-801. לא מספיק? המכשיר בו נוסה ה-810 היה בעל מסך ברזולוציית 2K, מה שהופך את תוצאות אלו ליותר מרשימות ממה שחשבנו.

זוכרים את התוצאה המרשימה של שבב ה-Exynos 7420 במבחן הביצועים AnTuTu בשבוע שעבר? בציון של 60,978 (ציון אשר מציב את מכשיר ה-Galaxy S6 בקדמית השוק מבחינת ביצועים), לא דמיינו כי ה-810 הבעייתי יצליח להתקרב אליו, אך בהחלט טעינו. במבחן של PhoneArena קיבל ה-Snapdragon 810 ציון כולל של 61,499, המציב אותו מעל ביצועיו של ה- 7420 העוצמתי. אך כיצד תוצאה זו מתחלקת לאספקטים שונים? 

antutuexynos7420snapdragon810

בטבלה למעלה ניתן לראות בדיוק אך תוצאה מרשימה זו מתחלקת, עם נקודה מעניינת העולה מכך. על פי החלוקה של תוצאות שני השבבים, ניתן לראות כי ה-810 אומנם מציג ביצועים טובים יותר מבחינת המעבד עצמו, אך ה-7420 מציג תוצאות טובות יותר במחלקת הגרפיקה (הבדל של כ-14 אחוז), מה שעלול להפוך אותו לשבב אידיאלי לגיימינג (יותר מאשר ה-810).

אך אם אנחנו יודעים משהו אחד לבטוח, מבחני לא מנבאים בצורה מושלמת את יכולות השבבים הנבחנים, לכן בשביל התשובות האמיתיות נצטרך לחכות לזמינות שני שבבים עוצמתיים אלו במכשירי דגל בשוק בקרוב.

תגיות
Back to top button
Close
Close