שבב ה-Snapdragon 810 לא עוצמתי מספיק ומתחמם? תחשבו שוב • HWzone
גאדגטים

שבב ה-Snapdragon 810 לא עוצמתי מספיק ומתחמם? תחשבו שוב

לאחר מספר רב של השמצות ושמועות אשר הוציא את ה- 810 העוצמתי בתור כישלון נחרץ, ממצאים חדשים מראים לנו שבהחלט יש למה לצפות מהשבב הבא של Qualcomm

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


qualcomm-snapdragon
מידע חדש על ה-Snapdragon 810 של חושף את האמת

האם המידע על התחממות יתר, בעיות ביצועים ובעיות ייצור של ה-Snapdragon 810 היו מוקדמות מידי, ואף שקריות? ממבחני חדשים המגיעים אלינו מ-PhonaArena ו-STJS, יכול מאוד להיות שזה המקרה.

הטענות על השבב הנייד העוצמתי ביותר של Qualcomm עד כה כוללות בעיות של התחממות יתר (אחת מהסיבות למה כביכול החליטה ולא להשתמש בשבב זה במכשיר הדגל הבא של החברה, סמארטפון ה- S6), בעיות ואף בעיות ייצור המגבילות את כמות שבבי ה- 810 הזמינים בשוק.

תחילה, בעיית ההתחממות. מבדיקה של האתר SJTS, שלקחו את ה-Snapdragon 810 כנגד ה-Snapdragon 801, ניתן לראות כי אין כלל בעיית התחממות יתר על המידה של השבב העוצמתי ביותר של קואלקום. אך יותר מזאת, ניתן לראות כי ה-810 מתחמם פחות משבב ה-801 באותו מאמץ (המתואר בתור "Gaming"), דבר שלא רק מפריח את הטענות הקודמות של התחממות יתר של השבב, אלא גם סימן משמח המבטיח משופרים בטמפרטורה קרירה מעט יותר.

1402

חוץ מאשר גיימינג, האתר בדק את טמפרטורת שני השבבים בזמן צילום וידאו ברזולוציית 4K, כאשר גם במקרה הזה הציג ה-810 טמפרטורה מקסימלית נמוכה של כ-35° (צלזיוס) לעומת טמפרטורה מקסימלית של כ-43° בשבב ה-801. לא מספיק? המכשיר בו נוסה ה-810 היה בעל מסך ברזולוציית 2K, מה שהופך את תוצאות אלו ליותר מרשימות ממה שחשבנו.

זוכרים את התוצאה המרשימה של שבב ה-Exynos 7420 במבחן הביצועים AnTuTu בשבוע שעבר? בציון של 60,978 (ציון אשר מציב את מכשיר ה-Galaxy S6 בקדמית השוק מבחינת ביצועים), לא דמיינו כי ה-810 הבעייתי יצליח להתקרב אליו, אך בהחלט טעינו. במבחן של PhoneArena קיבל ה-Snapdragon 810 ציון כולל של 61,499, המציב אותו מעל ביצועיו של ה- 7420 העוצמתי. אך כיצד תוצאה זו מתחלקת לאספקטים שונים? 

antutuexynos7420snapdragon810

בטבלה למעלה ניתן לראות בדיוק אך תוצאה מרשימה זו מתחלקת, עם נקודה מעניינת העולה מכך. על פי החלוקה של תוצאות שני השבבים, ניתן לראות כי ה-810 אומנם מציג ביצועים טובים יותר מבחינת המעבד עצמו, אך ה-7420 מציג תוצאות טובות יותר במחלקת הגרפיקה (הבדל של כ-14 אחוז), מה שעלול להפוך אותו לשבב אידיאלי לגיימינג (יותר מאשר ה-810).

אך אם אנחנו יודעים משהו אחד לבטוח, מבחני לא מנבאים בצורה מושלמת את יכולות השבבים הנבחנים, לכן בשביל התשובות האמיתיות נצטרך לחכות לזמינות שני שבבים עוצמתיים אלו במכשירי דגל בשוק בקרוב.


תגיות

3 תגובות

 1. מישהו עובר על המאמרים שלכם לפני שהם מגיעים לדף הראשי ?

  לדוגמא :

  "מבדיקה של האתר SJTS, שלקחו את שבב ה-Snapdragon 810 כנגד שבב ה-Snapdragon 801, ניתן לראות כי אין כלל בעיית התחממות יתר על המידה של השבב העוצמתי ביותר של קואלקום."

  האתר "SJTS" לא עשה שום בדיקה, הוא בסה"כ לקח את התמונות שקואלקום סיפקו לו – והם גם אומרים את זה בכתבה !!!!.
  קוראים צריכים לדעת מאיפה מגיעים אליהם.

  בקיצור – הם בהס"כ פירסמו נתונים שהם קיבלו.

  עוד דבר :

  "אך יותר מזאת, ניתן לראות כי שבב ה-810 מתחמם פחות משבב ה-801 באותו מאמץ (המתואר בתור "Gaming"), דבר שלא רק מפריח את הטענות הקודמות של התחממות יתר של השבב, אלא גם סימן משמח המבטיח ביצועים משופרים בטמפרטורה קרירה מעט יותר."

  מה אמרת פה ? הראו לנו "בדיקה" של שני השבבים שהריצו את אותו המשחק, ברור שהשבב החדש ביותר שלהם יעבוד -הרבה- יותר טוב ויעיל משבב שהוא שני דורות אחורה.
  הבדיקה האמיתית היא לבדוק את הטמפרטורות כאשר שני השבבים במאמץ מרבי, ואת זה אין פה, כמובן.

  לסיכום, הייתי לוקח כל מידע כזה בערבון ממש מוגבל.

 2. פלטפורמת האקסינוס 7 היא בהחלט הדבר החם הבא. אין פה שום ספק וכל מי שטוען אחרת, בור. אני מאמין שגם החבר'ה ברמת הפיתוח של אנדרואיד ישכילו לזנוח בקרוב את הפלטפורמות הבינוניות (מבחינתי מאז ומתמיד היו כאלה) של קוואלקום.

 3. אם המעבדים של Qualcomm כל כך נחותים תסביר לי איך הם שולטים בכזה נתח שוק ,כאשר סמסונג בעצמה מייצרת יותר ויותר מכשירים אשר רצים על חומרה של Qualcomm, עד הדור הרביעי ה4412 המעבדים האלו נחשבו הטובים ביותר , אבל אז סמסונג התחילו לעשות פדיחות ,אם זה אופן הממימוש הנוראי של Little.Big שהיה במעבדים בדור החמישי , והבעיה הכי גרוע זה חוסר הרצו של סמסונג לחלוק Source codes ודוקומנטציה כלשהי בשביל קהילת הפיתוח , זה לעומת Qualcomm שנחשבת בין הטובות ביותר למפתחים,ככה שמפתחים לא יעברו בקרוב לפלטפורמה הנעולה של סמסונג , הם ימשיכו להעדיף את ההיצע של Qualcomm שמאפשר להם בין היתר גם לתכנת למשפחות שלמות של שבבים ולא לשבבים דפוקים בודדים.
  בסופו של דבר ה810 זה רק ההתחלה, מן נקודת כניסה לשוק ה64 ביט שנחשב המילה האחרונה עד שהם יסיימו עם הליבה המותאמת שלהם בדומה לKrait שהם המשיכו למשוך 3 שנים בשוק , והתחרו בA9 וגם בA15 .
  צריך גם לזכור שלא סתם השבבים האלו מועדפים על היצרניות , רובם מגיע עם מודם מובנה על השבב מה שמוריד את צריכת החשמל לעומת פתרון עם מודם נפרד, ולא לדבר על עניין הLTE שממש צלע על הExynos ועדיין נתמך במעט מאוד שווקים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close