הצצה לנקסוס 2015: מתכתי, ואולי גם מהיר פי שניים • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

הצצה לנקסוס 2015: מתכתי, ואולי גם מהיר פי שניים

דיווחים עדכניים מבטיחים לנו שני מכשירים חדשים מסדרת הדגל של כבר במהלך החודשים הקרובים, ונראה שכל אחד מהם יהיה עוצמתי ומתקדם מאוד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אין ספק כי שורותיו של מותג הנקסוס התדלדלו מאוד בשנה החולפת. ממצב שבו היו לנו שני טאבלטים ושני סמארטפונים שנוצרו בהנחייתה של ובמטרה להעניק את חוויית האנדרואיד האולטימטיבית, הגענו למצב בו יש לנו בעצם רק פאבלט אחד, אחד – וגם מזרים מדיה שכנראה ללא ממש מעניין את מרבית הצרכנים. ניתן אף להחמיר ולהכריז כי מותג הנקסוס הפך ללא רלוונטי למעשה, החל מסוף שנת 2014.

למרות כל זאת, נראה שבגוגל מתכננים לנו קאמבק גדול עבור משפחת המכשירים המוכרת והאהודה – עם לא אחד, אלא שני סמארטפונים חדשים, שאחד מהם יגיע מ-LG בתור המחליף הישיר של הנקסוס 5 הנהדר, ואילו השני יגיע אלינו מ-Huawei בתור פרטנרית חדשה, יקבע את מעמדה כאחד מהכוחות המשמעותיים בשוק, ויהווה אלטרנטיבה (או שאולי תחליף מלא) לנקסוס 6 של -.

ככה, בערך, עשוי להיראות הנקסוס הבא שלנו, והראשון מבית Huawei?
ככה, בערך, עשוי להיראות הנקסוס הבא שלנו, והראשון מבית Huawei?

עצם קיומו של סמארטפון הנקסוס מבית Huawei כבר אושר רשמית, לכאורה, אם כי הפרטים הטכניים שאנחנו מכירים הינם עדיין בגדר ספקולציה בלבד – ספקולציה מרשימה מאוד, כדאי לציין, אשר מדברת על מסך QHD בגודל 5.7 אינץ', שבב Snapdragon 820 חדש של קוואלקום, זכרון RAM בנפח 4GB, חיישן טביעות אצבע, חיבור USB Type C וגם גוף מתכתי (לראשונה עבור מכשיר נקסוס). תאריך ההשקה המיועד – במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2015, במקביל להשקתה הרשמית של גירסת האנדרואיד M, יש להניח.

nmfndv2

אודות מכשיר הנקסוס החדש של LG יש לנו פחות פרטים. גם במקרה הזה קיבלנו כבר התייחסויות רשמיות לכאורה שמאשרות את העובדה שסמארטפון זה אכן נמצא בפיתוח – ולא יהיה מבוסס על המראה או הפרמטרים הכלליים של ה-LG G4, לטוב או לרע. בימים האחרונים קיבלנו רמז ראשוני אודות המפרט הטכני הצפוי לנו בנקסוס השלישי מבית LG – בדמות תוצאה ענקית של 85,000 נקודות במבחן ה-Antutu הפופולרי, שכביכול שייכת לו.

קצת יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי?
קצת יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי?

הנתון נשמע מבטיח מאוד וממצב את הנקסוס החדש בתור הסמארטפון העוצמתי ביותר בשוק כולו, אבל אנחנו קצת מתקשים להאמין באותנטיות של כל הסיפור: שני השבבים המובילים החדשים שביצועיהם טרם ידועים לנו במלואם הם ה-Snapdragon 820 מרובע הליבות של , ושבב ה-Helio X20 בעל עשר הליבות של מדיהטק.

אף מכשיר נקסוס עד היום לא הגיע עם שבב מדיהטק (וגם ל-LG עצמה יש מספר קטן מאוד של מכשירים שמבוססים על תוצרתה של החברה הטאיוואנית), ועל כן קשה מאוד להאמין שה-Helio X20 אחראי על תוצאת הענק, אף על פי שזה נשמע די הגיוני בהתחשב באהבה הגדולה שיש ל-Antutu לריבוי ליבות. האפשרות השנייה וההגיונית יותר היא שבב ה-Snpadragon 820 החדש, ממש כפי שמיועד להיות בנקסוס הסיני של .

אחד משני השבבים האלו יפעיל את הנקסוס 5 במודל 2015?

גם במקרה הזה אנו מתקשים להאמין ששבב מרובע ליבות, יעיל ומתקדם ככל שיהיה, יצליח לחלוף בקלות על פני כל השבבים מתומני הליבות ברשימה (כולל ה-Exynos 7420 של סמסונג, שמגיע לתוצאה של כ-68,000 נקודות), במבחן שכאמור שם דגש בלתי מבוטל על ליבות מרובות. אחרי הכל, מדובר בתוצאה שגבוהה בכ-10,000 נקודות גם מזו של שבב ה-Tegra X1 האימתני של , שכלל אינו מסוגל להיכנס לסמארטפונים בשל צריכת ההספק הגבוהה יחסית.

תמונה מתוך האתר של גוגל שאולי מציגה, להערכתם של אנשי הרשת, את היורש של הנקסוס 5
תמונה מתוך האתר של שאולי מציגה, להערכתם של אנשי הרשת, את היורש של הנקסוס 5

על אף כל השליליות ששלחנו אל עבר אותה תוצאת Antutu מסתורית, כל עוד אין לנו שום אינדיקציה אחרת – נראה שלא יזיק להחזיק אצבעות, ולחלום על כך שה-Snapdragon 820 אכן יוכל להוות קפיצה ענקית שכזו קדימה. זה ללא ספק יוכל להיות נהדר, לא רק עבור הנקסוס העתידי אלא עבור מגוון גדול של סמארטפונים מובילים חדשים שאמורים להתבסס עליו בחצי השנה הקרובה.

נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם בהתאם, תוך כדי תהייה אודות מחליף ראוי לטאבלט הנקסוס 7 שבינתיים לא ממש נראה באופק, וחבל.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close