קונסולות הפלייסטיישן 4 נחשפה רשמית: כל הפרטים כאן (עודכן) • HWzone
גאדגטים

קונסולות הפלייסטיישן 4 נחשפה רשמית: כל הפרטים כאן (עודכן)

לאחר שנים ארוכות של שמועות, הדלפות ורמיזות מכל עבר, הכריזה על הפלייסטיישן 4 במסיבת עיתונאים מעט יבשה, אך לא ציפינו למידע אלא לכיוון החברה בשנים הקרובות וזה בדיוק מה שקיבלנו.

עדכונים:

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


 • לפלייסטיישן 4 תהיה האפשרות להציג תכנים ברזולוציית , אך רק לתכני וידיאו – משחקים יוצגו ברזולוצייה נמוכה יותר. זה לא חיסרון כל כך רציני כשחושבים על זה: טלוויזיות ברזולצייה כזו יעלו לא מעט בעתיד הקרוב.
 • בניגוד לשמועות, הויטה לא מקבלת הורדה רשמית במחיר שלה בארה"ב או אירופה, אלא רק ביפן. המחירים החדשים יעמדו בערך סביב ה-215 דולרים לשני הדגמים, ה-WIFI בלבד, וה-WIFI עם הקישורית דור שלישי.
 • סוני הכריזה ואישרה לאחר מסיבת העיתונאים כי היא תשחרר אפליקצייה אה-לה Smart Glass משלה לסמארטפונים וטאבלטים, כדי שיעשירו את חווית המשחק.
 • Witcher 3 הוכרז ככותר שיגיע לפלייסטיישן 4. אדם בדווסקי – ראש האולפן CD Projekt שמפתח את המותג הוסיף כי לפלייסטיישן 4 יש אמצעים ופיצ'רים מעניינים במיוחד שהמפתחים מתרגשים להשתמש בהם. אולי השימוש במשטח המגע של הדואלשוק 4? או חיישני התנועה המוגברים? 
 • דיאבלו 3 יושק ל- ול-PS3 יחד עם כל העדכונים המשמעותיים (לשון ההודעה). הכוונה היא ל-Monster Power, Brawling, The Infernal Machine Event ועוד. בליזארד גם הודיעו שהפרספקטיבה תשתנה מעט, כדי להתאים יותר למשחקיות על טלוויזיות, יחד עם ממשק חדש לחלוטין. דמו של גרסאת ה-PS3 יוצג בתערוכת PAX East ב22-24 במרץ.
 • סוני הודיעה כי רכישות מחנות ה-PSN שבוצעו בדור הזה לא ימשיכו ל- שלכם (סוני תירצה את זה בכך שהארכיטקטורה שונה משמעותית בין שתי הקונסולות). סביר להניח שזה ייפגע יותר ברוכשי המדיה הכבדים יותר מברוכשי המשחקים, מאחר לקונסולה אין תאימות לאחור ישירות, אלא רק בעקיפין. 
 • נראה שגם משחקי PSN לא יהיו זמינים בתאימות לאחור, לפחות לבינתיים. שוהאיי יושידה, ראש האולפנים הבין-לאומיים של סוני טוען כי כרגע החברה עדיין לא החליטה על אסטרטגיה במאת האחוזים לגבי איך משחקי PSN ירוצו על ה- ונתן שתי אופציות – הזרמה דרך שירותי הענן של , או אימולציה. הוא שלל מיד את אופצית התמיכה הישירה ואמר בפשטות ש"זה לא יקרה".
 • אם לא תרצו להשאיר את ה- מחוברת אל האינטרנט 24 שעות ביממה, לא תיאלץ אתכם. יושידה אמר כי "חברתיות זה משהו גדול בשבילנו, אך אנו מבינים שישנם אנשים שהם אנטי-סוציאלים, אז אם אתם לא רוצים להישאר מחוברים – יש לכם את האפשרות הזו".
 • ג'ק טרטון, המנכ"ל של חטיבת הבידור בסוני הממוקמת באמריקה, מרגיע ואומר שהוא מצפה שמחירי המשחקים של ה- ייעצרו באזור ה-60 דולר, כפי שהוא כיום. הוא גם ציין שסוני תתמוך יותר ויותר במשחקים Free To PLay, "החל מ-99 סנטים עד לאותם 60 דולרים", טרטון הוסיף.
 • שוהי יושידה, ראש האולפנים הבינלאומיים של סוני, ציין כי שלטי דואלשוק 3 (אשר מתאימים כיום לפלייסטיישן 3) לא יתאימו כלל עם הפלייסטיישן 4. ה-Move מן הסתם ייתמוך ב- בלי שום קשר.
 • אם אתם מעוצבנים על כך שסוני לא הציגה את העיצוב של המארז של הפלייסטיישן 4, אל דאגה – גם הנשיא של יפן (הנשיא של העולמית, למען האמת – מאחר וסוני מבוססת ביפן) , הירושי קוואנו לא ראה אותו עדיין. הוא מוסיף ומציין שראה את העיצוב הסופי של הדואלשוק שהוצג במסיבת העיתונאים רק יום לפני כן.
 • אם אתם לא רוצים לחכות להשקה העולמית של הפלייסטיישן 4 בסוף השנה האזרחית, אתר אוסטרלי בשם EBgames העלה למכירה מוקדמת את ה- במחיר מעט מדאיג – 899$. אם כי המחירים באוסטרליה תמיד היו גבוהים משאר העולם, ה-PS3 בהשקה עלה למשל 999 דולרים אמריקאיים, כך שאם המחיר להזמנה מוקדמת עומד על 899$ סביר להניח שהמחיר העולמי יהיה נמוך מדי. אחרי הכל – אף אחד לא רוצה לשמוע את קאז היראיי אומר 599 דולרים שוב, נכון?


חמודי, איפה אמא שלך?

לפני שניגש אל הפרטים העסיסיים, שיעור קצר בהיסטוריה: שחררה לשוק את קונסולת הפלייסטיישן המקורית בשנת 1994 (הקונסולה נקראה פשוטו כמשמעו "פלייסטיישן", אך קיבלה את המספר 1 כדי שלא ייצור בלבול עם הקונסולה הבאה). כמעט מיד הקונסולה אזלה ממדפי החנויות ברחבי העולם. על פי – עד חג המולד של שנת 2004 נשלחו כ-102 מיליון יחידות של הקונסולה.


היורשת שלה לא איחרה לבוא – בשנת 2000 סוני הכריזה על הפלייסטיישן 2, שהשתדרגה משמעותית מבחינת החומרה והביאה שחקן חדש לתחום המדיה הביתית: כונן ה-, שלא רק נתן למשחקים את האפשרות להשתדרג משמעותית מכל בחינה שהיא, אלא גם פתח אפשרות לאנשים לנגן סרטי בסלון שלהם. הפלייסטיישן 2 נחשבת לקונסולה הנמכרת ביותר בכל הזמנים ומכרה כ-150 מיליון יחידות ברחבי העולם.

היורשת הנייחת השלישית היא הפלייסטיישן 3, שהושקה בשנת 2006 לראשונה ומכרה כ-600,000 יחידות ביומיים הראשונים שלה. עם חומרה חזקה יותר וכונן בלוריי (Blu-ray) שנתן את האפשרות לשחק במשחקים כבדים משמעותית מהדור הקודם, הקונסולה אולי הזדקנה עם הזמן, אך בהחלט נשארה רלוונטית וגם תישאר כזו עוד שנים רבות. נכון לדצמבר 2012, הקונסולה מכרה כ-70 מיליון יחידות ברחבי העולם.


פלייסטיישן 4 דה, אורביס – נייט

מתחת למכסה המנוע

בסופו של דבר, השמועות לא היו רחוקות מן המציאות: המעבד יורכב מ-8 ליבות, פרי ידה של (שם קוד: Jaguar) בתוצרת X86 הפופולארית. גם יחידת העיבוד הגרפית היא תוצרת . אם כי לא נחשף מידע ספציפי על התדרים,סוני ציינה שיחידת העיבוד הגרפית תגיע לעוצמת עיבוד של 1.84 טרה-פלופים, ותימצא על אותו שבב יחד עם המעבד. הדיבורים על הזיכרון גם כן היו מדוייקים: נפח של 8 גיגה מסוג GDDR5. רגע, מה? GDDR5? כן, החליטה לתת לזיכרון הגרפי לעבוד גם כזיכרון עבוד יחידת העיבוד הגרפית, וגם כזיכרון סטנדרטי – פתרון לא זול, אך יעיל ביותר. כונן הבלו ריי גם הפעם יופיע – ויתן לנו מהירות קריאהכתיבה של 6X עבור תקליטורים מסוג בלו ריי, ומהירות 8X עבור תקליטורי  DVD. 

שיפור משמעותי בחומרה תוך כדי למידה מטעויות העבר? נחיה ונראה איך זה יעמוד במבחן המציאות

מבחינת הקישוריות החיצוניות: חיבור ה-HDMI ימשיך גם הפעם, יחד עם חיבור סאונד אנלוגי (AV) וחיבור סאונד אופטי (S-PDIF), חיבורי USB 3, קישורית אינטרנט אלחוטי בתקן 802.11 b/g/n וחוטי של גיגהביט יחד עם קישורית בלוטות' בתקן 2.1. פרט מעניין הוא הכונן הקשיח – שנראה כי יהיה מובנה, ולא תהיה אפשרות להסיר אותו או לשדרג את הנפח. עוד פרט מעניין היא מצלמת הפלייסטיישן EYE. בה תמצאו שתי מצלמות ברזולציית 1280X800, עדשות פוקוס קבועות ושדה ראייה בזווית של עד 85 מעלות וטווח קליטה מינימלי של 30 ס"מ. כמו כן, ייתווסף מערך של ארבעה מיקרופונים שכפי הנראה יוביל לאפשרויות של פקודות קוליות, כמו בקינקט של .

נעים להכיר

גם הבקר השתנה – ה-Dualshock 4 יכלול מסך מגע קטן במרכז הבקר, יחד עם שקע 3.5 מ"מ לאוזניות,חיישני תנועה, וחיישן 3D (מצלמת ה-Eye תוכל לעקוב אחרי תנודות הבקר במרחב) וג'וייסטיקים משופרים ונוחים יותר.כמו כן, התווסף כפתור חדש- כפתור ה-Share. על ידי לחיצה פשוטה, תוכלו לשתף כמעט כל מצב בו אתם נמצאים (בזמן משחק, בתפריט וכו') עם חבריכם.


סוני הוסיפה כי לא תתנגד להרצת משחקים משומשים, אם כי סביר להניח שהיא תמשיך במתכונת הקודים החד פעמיים – כדי בכל זאת לרוויח מהשוק הענקי של היד השניה. יחד עם האפשרות להזרים משחקי PS1,2 ו-3 לקונסולה (דהיינו, תאימות לאחור תהיה רק בהזרמה) מסתמן שסוני השקיעה מחשבה מרובה מאחורי הקונסולה, אם כי היינו שמחים לראות יותר מהממשקים עליהם היא דיברה.

עניין מאוד תמוה הוא שסוני לא הציגו את הקונסולה, כלומר – שלט יש, משחקים יש, אבל…. איפה הקונסולה? מעט מוזר בהתחשב בעובדה שסוני כבר מסרו את המפרט (כלומר, הוא סופי) אז הרכבת ה"מארז" לא אמורה לקחת יותר מדי זמן. בכל מקרה, סביר להניח שנראה את הפנינה החדשה של סוני ב- במלוא תפארתה.

אחי, תעזור לי עם הדרקון הזה

יש שיגידו שאחד המיקודים העיקריים, אם לא העיקרי ב- הוא השיתופיות (מסתבר שגיימרים הם אנשים חברתיים). בסוני החליטו לשים דגש על שיתופיות בכל מרחבי הקונסולה – במשחקים, בחנות המקוונת ואפילו בתפריט – הכל מחובר לאינטרנט ולרשתות החברתיות. אופציה שבלטה במיוחד היא האפשרות לבצע שידור חיי מהמשחק בו אתם משחקים ואף אפשרות לעזור לחברים שלכם בביצוע משימות: נגיד ונתקעתם בשלב באנצ'רטד, חבר שלכם מצטרף, לוקח את השליטה במשחק לידיים שלו (דרך האינטרנט, כמובן), עוזר לכם לעבור את השלב ואז מחזיר לכם את השליטה במשחק.

השידוך המושלם?

גם Gaikai (חברה להזרמת משחקים שסוני רכשה לא מזמן) הפגינה נוכחות והכריזה על כך שתהיה לכם האפשרות לשחק בדמואים בהזרמה ישירה מחנות ה-PSN, וגם האפשרות להתחיל לשחק במשחק בזמן שהוא יורד אל הקונסולה. למרות שאת האפשרות האחרונה ניתן לזקוף יותר לזיכרון שסוני סיפקה. השקיעה גם כמות זמן לא מבוטלת בקידום השתלטות הקונסולה על חיי היום יום הדיגיטליים שלכם – תוכלו לקנות משחקים, לעקוב אחר עדכונים של חבריכם מרשת ה-PSN, לקרוא חדשות ובעיקרון – לעשות כל מה שקשור לפלייסטיישן חוץ מלשחק במשחקים דרך הטאבלט או מכשיר הסמארטפון שלכם. עוד שימוש מעניין בחיבור הכמעט קבוע שהקונסולה שלכם תיאלץ לסבול הוא שסוני בעצם תעקוב אחרי הפעולות שלכם, במשחקים, בחנות וברשת ו"תתפור" לכם בהזמנה אישית המלצות למשחקים שכדאי לכם לקנות בעקבות אותן פעולות.1 2העמוד הבא
תגיות

16 תגובות

 1. פלייסטיישן 4
  מעניין כמה המכשיר אמין ? לא כמו קודמו כי לפי דעתי סוני הפילה הרבה אנשים בפח?המכשיר הקודם סבל הרבה בעיות וגם עלה יקר ולבסוף הוא הודיע שהוא הולך למות yalod

 2. מרקו
  הבעיה הזו נפתרה מזמן מזמן. גרסאות מודרניות של ה-PS3 לא סובלות מהבעיה הזו כבר שנים.

 3. more of the same – סוני מחוסלת
  ההשקה הכי צולעת שראיתי.
  שום פיצ'ר מלהיב.
  והמשך התמיכה ב-move העלוב כל-כך אופייני לחברה העתיקה והמנוונת הזו, שלא יודעת להודות בטעויות, מפסידה מיליארדים כבר שנים, ותמשיך להפסיד, כך נראה.
  מניח שבמיקרוסופט מרוצים היום מאוד.

 4. מצפיה בתמונות אני חושב שהשינוי הוא מזערי
  כל השינויים וההתמקדות הלכה לרשתתות החברתיות (כאילו שמישהו ירצה שיציקו לו בזמן משחק)
  בהסתכלו על הגרפיקה יוצא די עלוב , כאילו בכוח ניסו להוציא DX11 אבל יצא 10.5
  הרעיון של חיבור אוזניות לשלט נראה מעניין (עד שזה מגיע לחלק התזוזה והרטט)
  זיכרון גרפי נמוך לדעתי , הרי הם יצתרכו להריץ משחקים על 4K ומעלה במידה ותיהיה תמיכה

  בביתי יש סוני אחד ועדין לא הצלחתי להתגל לממשק של הגויסטיקים וגם נראה לי שזה לא יקרה גם בקרוב

  כנראה שלחלק מהשחקנים תיהיה עדיפות לקנות את הקונסולה ולסגור את העיניין של שדרוג מחשב (כרטיס מסך בעיקר שמוביל לספק כוח חדש לרוב ומשם למעבד) אך יצתרכו לקנות משחקים במחיר מופרז וכנרה שגם הקטע של ההחלפות יגמר

  אך כל זה נשאר פתוח

 5. 3, זו לא הייתה השקה
  זו הייתה מסיבת עיתונאים שנועדה לחשוף את הקונסולה רשמית. ההשקה תתבצע בסוף השנה האזרחית.

 6. ל-poune
  1. אני לא יודע איך אתה יכול להגיד שהשינוי הוא מזערי. קודם כל בכל ההדלפות והשמועות לא דובר על הצגת משחקים ב-4K, לכן 8GB של זכרון DDR5 זה מספיק בהחלט.

  2. אל תשכח שאתה רואה את הקליפים באיכות וידאו של יוטיוב שהוקלטה מסטרים חי של השידור ולא משקפות את איכות הגראפיקה האמיתית של הקונסולה.

  3. קונסולה היא לא תחליף לשדרוג מחשב, לפחות לא עבורי. לי יש מחשב מעולה ואני עדיין אקנה את ה-PS4 בשביל משחקים אקסלוסיביים וגם בגלל שבקונסולה לפעמים המשחקים (אמנם גם אם לא ברמה גראפית של PC) יותר מהנים עקב הניצול המלא של כמעט 100% משאבי המערכת בניגוד ל-PC שמבצע אלף משימות במקביל.

  לג'ויסטיקים מתרגלים עם הזמן.

 7. עדיין אותו חרא פרמיטיבי
  להוריד קבצים במקביל? זה כל החידוש?
  ואני מהמר על זה ששירותי gaikai יהיו חסומים בארץ בדיוק כמו השירותים של hulu, netflix ודומיהם.

  ובמקום 400 דולר שזה 1600 שקלים, נשלם פי 2 בארץ.

 8. ל -6
  אם אני מצלם קליפ שבו אני משחק משחק על HD ועל הגדרות גבוהות ונמוכות מפעם לפעם
  אתה חושב שלא יהיה ניתן לשם לב ?

  ואני זוכר שהיה דיבור על 4K
  ואני זוכר גם שאינטל דיברה על זה שמהשנה הזו יצא תקן חדש למסכי המחשב (תמיכה)

  אולי בסוני יש לך יותר קהילה באונלין
  (עדין לא מבין את הקטע של האינטרנט בXBOX שהוא בתשלום)

  גם אני חשבתי לקנות אבל הוצאת כסף על כל המשחקים האלו בזמן שבמחשב מביאים לי לפעמים באתות בחינם (גם אלפה)
  ולא נראה לי שאני ילך לקנות לחנות משחק שמחירו בהשקה מתחיל מי 300שח ומעלה
  קונסולה יכולים למכור גם במאה שקל
  אבל כל הרווח מגיע ממשחקים (בדומה למדפסות)

  ולא נראה לי שאני יתרגל לגויסטיקים
  בשבילי הם מתאימים למרוצים בעיקרון

 9. סבלנות, החפזון מהשטן.
  רק לאחר שמיקרוסופט תציג את הצעצוע החדש שלה (ולא יום אחד לפני) נחכים ונוכל להחליט על איזו מהקונסולות ללכת הפעם, אם בכלל. למרות שעד כה רק ה PS לדורותיו נכנס הביתה.

 10. ל-7, תלמד לקרוא
  לא להוריד קבצים במקביל אלא להוריד משחק ו-ל-ש-ח-ק אותו במקביל. דבר כזה עוד לא נראה בשום מקום.

 11. במחשבים הסטנדרט של היום הוא 8-16GB
  איפה המבט קדימה בזכרון ?
  כל ששאר נראה לי בסדר פחות או יותר אבל לא מלהיב במיוחד .

 12. ל-12
  א. מחשבים עושים הרבה מאוד דברים ברקע, מערכת הפעלה, תוכנות, דפדפן וכו'
  ב. משחקים לקונסולות נכתבים לכדי ניצול מקסימאלי של המשאבים של הקונסולה הספציפית, במחשבים יש אינספור קונפיגורציות שונות שצריך להתאים אליהן.

 13. ps4
  השאלה האים הוא יתחמם וימות ? לאחר שמת לי קודמו ps3 אי לי אמונה בהם

 14. לזה ששאל אם משחקים לפלייסטיישן 3 יתאימן
  לא , הם לא יתאימו אף פעם לא יתאים משחק לקונסולה אחרת לקומסולה חדשה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close

זוהה שימוש בחוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך באתר על ידי ביטול חוסם הפרסומות שלך