צפו: מחשב נייד כזה עוד לא ראיתם

אייסר הטאיוואנית חושפת טאבלט תואם אייפד מיני בעל תג מחיר אטרקטיבי במיוחד וגם מחשב נייד-טאבלט ביזארי וייחודי

לא מזמן סקרנו באתר שמועות על טאבלט חלונות ומחשב נייד עתידני מחברת אייסר. לפני מספר ימים ערכה החברה ארוע עיתונאים בעיר ניו יורק בו חשפה רשמית מגוון מכשירים חדשים. בינהם טאבלט 7.9 אינץ' בן-כלאים בין ה-iPad mini של אפל להאנדרואיד של גוגל ומחשב נייד בעל ציר כפול שנועד ליישם את ממשק המגע במחשבים הניידים בצורה נוחה יותר.

ה-Acer A1 הוא הדרך של אייסר ללמוד מהצלחת המתחרים. הפרט הבולט ביותר בטאבלט החדש הוא המסך. פאנל IPS בגודל 7.9 אינץ' וברזולוציה של 1024×768 פיקסלים, זהה למסך ה-iPad mini. הדמיון, כמובן, איננו אקראי. עם זאת, בעוד שיחס הגובה-רוחב של 4:3 מתאים ולרוב נח יותר לשימוש במצב אנכי, כפי שנהוג עם טאבלטים קטנים, הרזולוציה הנמוכה משרתת יתרון ברור פחות. הטאבלט מיועד לשוק הנמוך – בינוני וכולל מעבד MediaTek מרובע ליבות מדגם MT8389W במהירות שעון של 1.2GHz. יחדיו, המעבד המודרני והרזולוציה הנמוכה הופכים את פעולת המכשיר לחלקה במיוחד בקרב טאבלטי האנדרויד הזולים.

נפח זכרון הראם ב-A1 הוא 1GB ונפחי הזכרון המובנה איתם יהיה הטאבלט זמין הם 8 ו-16 ג'יגה בייט עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס MicroSD עד 32 ג'יגה בייט. למכשיר שתי מצלמות. קדמית בעלת חיישן של 0.3MP ואחורית בעלת חיישן של 5MP עם יכולת הסרטת וידאו 1080p ב-30 פריימים לשניה. עובי המכשיר 11.1 מילימטר ומשקלו 410 גרם (430 גרם לגרסה הכוללת מודול (3G הבאים על חשבון נפח הסוללה העומד על 3720mAh. אייסר מבטיחים זמן עבודה של שבע שעות בלבד.

Acer Iconia A1

בצד המכשיר ניתן למצוא יציאת micro HDMI אשר כמו חריץ הרחבת הזכרון תקרוץ לקונים רבים והופכת את הטאבלט למשתלם יותר לעומת הרבה ממתחריו. מערכת ההפעלה המותקנת במכשיר היא אנדרואיד JB 4.2.2. המכירות יחלו באירופה כבר בחודש יוני והמחירים יהיו 199 דולר עבור גרסת ה-16GB ו-169 דולר עבור הגרסה בעלת זכרון של 8GB.

לצד ה-A1 הציגו בארוע את מחשב ה-R7 שראינו קודם לכן בטיזר מתוך הסרט Star Trek: Into Darkness. בין המסך לבסיס המחשב מחבר ציר כפול המאפשר לפתוח את המחשב לארבע תצורות שונות. ניתן לפתוח את המסך בצורה הקונבנציונאלית כאשר הצלע התחתונה של המסך צמודה לצלע הרחוקה של הבסיס או בצורה דומה אך כאשר המסך כולו קרוב יותר אל המשתמש ונתוי בזווית חדה יותר. צורת פתיחה זו מאפשרת, לדברי נציגי החברה, שימוש נח יותר בממשק המגע על המסך.

אייסר מציגה מכשירים מעניינים וניתן להסיק מהם שהחברה שמה במרכזה לשרת את הרצונות הכנים של הצרכנים. בין אם מדובר בטאבלט מוזל שמצליח לפעול בצורה חלקה ולספק חווית שימוש חיובית ובין אם מדובר בתצורה חדשה של מחשבים ניידים אשר מתאימה אותם למסכי המגע המוצאים לאחרונה את דרכם גם לקטגוריית מכשירים זו.

Acer Aspire R7