פנסוניק מציגה אוזניות אלחוטיות שמשדרות קול דרך העצמות

5 תגובות

פנסוניק מצטרפת לחברות המעודכנות עם זוג בלוטות' שמעבירות את הקול באמצעות הרעדת עצמות הלחיים

רוב האוזניות משדרות קול באותה צורה שרמקולים עושים זאת – על ידי הרעדת ממברנות השולחות את גלי הקול דרך האוויר החוצה. שיטה זו עובדת עוד מאז 1861 בהצלחה רבה, אך ישנן שיטות יעילות יותר.


ב-1923, פותחה טכנולוגיית העברת קול דרך עצמות על ידי הוגו גרנסבאק (Hugo Gernsback) שפיתח אותה כדי לייצר עזר שמיעה יעיל יותר.

בשנים האחרונות חברות שונות עבדו על שימוש בטכנולוגיה זו בגאדג'טים שונים עבור אנשים שרוצים להשאר פעילים אך גם להנות ממוסיקה או לדבר בטלפון הנייד בו זמנית.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


RP-BTGS10 – האוזניות החדשות מבית פנסוניק

בסמארטפון מבית קיוסרה נעשה שימוש בטכנולוגיה בכדי להעביר קול בצורה יעילה במיוחד עם הפרעה מינימלית ממקורות רעש חיצוניים.

אוזניות מסוג זה כבר קיימות בשוק זמן מה. בינהן יש את Aftershockz שכבר יצאה עם קו אוזניות המבוססות על זו במהלך 2012, וכעת פנסוניק נכנסת למשחק גם כן.


פנסוניק הכריזה על האוזניות שלה במהלך תערוכת CES. הדגם הוא של אלחוטיות בתקן בלוטות' ללא מיקרופון, המתעקלות מאחורי הראש ובמקום גופי האוזניות, קיימים פדים מיוחדים שמונחים לפני האוזן ושולחים את הקול באמצעות רעידות לעצמות הלחיים, ודרכן למרכז השמיעה אשר באוזן הפנימית.

RP-BTGS10 – האוזניות החדשות מבית פנסוניק

לפי פנסוניק, איכות הקול מצויינת, אך עם זאת, האוזניות אינן מסוגלות לחסום רעשים חיצוניים. הדבר יכול להיות טוב כאשר אתה רוצה להקשיב למוסיקה ועדיין להיות מודע לקולות מסביבך, אך דורש הסתגלות מסויימת בעיקר אם אתה רוצה לסנן החוצה את הרעשים המיותרים.

ייתכן והמימוש המסוים הזה של הטכנולוגיה ייראה מיותר, אך ישנם מיקרים שבהם היא דיי חיונית. לדוגמא: בזמן נהיגה ברכב, אסור להקשיב לאוזניות בגלל שהן עלולות להסיח את דעתך ולגרום תאונות.

המחשה בכתום ולבן המחשה בכחול וירוק

עם אלה, ניתן לשמוע את העולם שמסביב ועדיין להקשיב למוסיקה. אנשים בעלי אורח חיים פעיל יקדמו בברכה אפשרות להשתמש באוזניות כאלה במקומות עבודה רועשים כאשר הם יודעים שהקשבה למוסיקה בצורה כזו לא תפריע להם בעבודה.

האוזניות פועלות עם סוללת AAA יחידה הממוקמת בחלק האחורי של האוזניות, אך ייתכן ודבר זה ישתנה בעיצוב הסופי של האוזניות.

האוזניות צפויות לצאת בסתיו 2013. המחיר לא נמסר, אך חברת פנסוניק הצהירה כי הוא צפוי להיות מתחת ל-300 דולר.

הטכנולוגיה בהחלט מסקרנת ועשויה גם לסייע לאנשים עם שמיעה רגישה או בעיות אוזניים היות והיא לא חודרנית ואינה נוגעת בתוך האוזן. שווה לעקוב ולראות אילו שימושים נוספים ייעשו בה בעתיד.

האם אתם מעוניינים באוזניות מסוג זה, או שאוזניות רגילות מספיקות? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!