עידן חדש של מצלמות סלפי • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

עידן חדש של מצלמות סלפי

שיאומי ו- מבטיחות לנו, כל אחת לחוד, מצלמות קדמיות שיהיו מובנות מתחת לפאנל התצוגה מבלי לתפוס מקום פיזי מיותר

לא יהיה מוגזם להצהיר כי השנה האחרונה הייתה המהפכנים ביותר אי פעם עבור מצלמות הסלפי הקדמיות שהפכו לחלק יסודי בחיים של רובנו בעידן המודרני – תחילה דרך המגרעות למיניהן שהחלו באיגוף המצלמות מהצדדים ולאחר מכן באמצעות שלל שיכלולים מכאניים זעירים שהפרידו בין יחידות הצילום לפאנל התצוגה באופן מלא. כבר לפני זמן מה ידענו כי התפתחות עתידית נוספת בתחום אמורה לאפשר למצלמות לתפקד מתחת לפאנל התצוגה ובכך להגיע לשילוב המיטבי בין שימושיות לאמינות – אך במקום נראה כי אלה שוב היצרניות הסיניות שמצליחות להפתיע ראשונות.

חברת Oppo, שאחראית ללא מעט שידרוגים טכנולוגיים מעניינים בשוק הסמארטפונים (טעינה מהירה במיוחד באמצעות זוג תאי סוללה פנימיים או שימוש במצלמות פריסקופ לקבלת יכולות תקריב מרשימות), סיפקה לנו סרטון קצר בעמוד הטוויטר הרשמי שלה – ובו תיעוד של אב-טיפוס בו המצלמה הקדמית נמצאת כאמור מתחת למסך, במרכז חלקו העליון בו היה נהוג למצוא את האלמנטים הללו באופן מסורתי בעבר.

אין לנו פרטים טכניים כלשהם על הדגם המיועד או הערכה למתי הוא יושק, אך זו הדגמה עולמית ראשונה לכך שהפוטנציאל קיים בהחלט וכבר עובד – כך שיש סיכוי לא רע כי נראה את הטכנולוגיה החדשים בתוך הכיסים שלנו עוד ב-2019. אם לא אהבתם את טרנד המגרעת וגם סלדתם ממנגנונים מכאניים בתוך המכשיר החכם שלכם זו בהחלט עשויה להיות דרך המלך עבורכם.

היינו משוכנעים כי תהיה הראשונה להגיע להשקה מסחרית של מכשיר בעל מצלמת מתחת למסך – אבל בינתיים נראה כי גם אחרות דוהרות אל עבר ההישג

מי שהחליטה שלא כדאי לה להישאר מאחור אפילו לרגע היא חברת (Xiaomi), שסיפקה טיזר משלה המבטיח לנו מצלמות סלפי מובנות מתחת למסך בקרוב – באמצעות השוואה ישירה בין צמד מוצרים זהים כמעט לגמרי, פרט לעובדה שאחד מסתפק במצלמה בתוך מגרעת קטנה ואילו השני מצלם כאילו באופן קסום ללא שום אלמנט נראה לעין.

גם במקרה הזה אין לנו בינתיים פרטים טכניים נוספים, אם כי ברשת כבר מתיימרים לנבא כי החברה עשויה להשיק את היצירה הבאה במשפחת Mi Mix בתור הופעת הבכורה של היכולת – כיאה לסדרה אשר נוסדה מלכתחילה בנסיון לשבור את המוסכמות ולהביא לנו את היחס הכי טוב שאפשר בין התצוגה לגודל הכללי של המכשיר, עוד בימים שבהם הנושא לא היה רלוונטי או פופולרי במיוחד.

האם האיכות של צילומי הסלפי לא תיפגע במסגרת הטכנולוגיה החדשה? כנראה שנגלה בתוך מספר חודשים את התשובות

תגיות

5 תגובות

 1. זה אותו דבר כמו חיישן מתחת למסך.
  מה שבאמת מעניין אותי זה איך יצליחו עם זה שצריך תמונה ברורה מאחורי המסך LCD\LED.
  כן זה העתיד שלו,גימיקים אבל מה שמעניין אותי זה שכל ההמולה סביב הפלאפונים המתקפלים הלכה כאילו לא הייתה זו טכנולוגיה שאת מעניינת אותי,מסך מתקפל.

  1. טכנולוגיה כזאת יכולה לעבוד רק עם מסכי OLED או QLED.

  2. החברה פרסמה בעצמה שאיכות הצילום תהיה נמוכה יחסית לאיכות מצלמות הסלפי במכשירים אחרים
   However, less than 24 hours before the launch, the company Vice President Brian Shen said expectations about image quality should not be high – the new technology is still in development.

 2. מצלמות מובנות מתחת למסך יעלו גם את מחיר התיקון אני מניח…

  אגב מתקפלים לא הייתי מתנגד לאחד כזה כמו שהראו בעונה החמישית של מראה שחורה(פרק 1)

  ILHWVRk.png

  כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close