עידן חדש של מצלמות סלפי

שיאומי ו- מבטיחות לנו, כל אחת לחוד, מצלמות קדמיות שיהיו מובנות מתחת לפאנל התצוגה מבלי לתפוס מקום פיזי מיותר

לא יהיה מוגזם להצהיר כי השנה האחרונה הייתה המהפכנים ביותר אי פעם עבור מצלמות הסלפי הקדמיות שהפכו לחלק יסודי בחיים של רובנו בעידן המודרני – תחילה דרך המגרעות למיניהן שהחלו באיגוף המצלמות מהצדדים ולאחר מכן באמצעות שלל שיכלולים מכאניים זעירים שהפרידו בין יחידות הצילום לפאנל התצוגה באופן מלא. כבר לפני זמן מה ידענו כי התפתחות עתידית נוספת בתחום אמורה לאפשר למצלמות לתפקד מתחת לפאנל התצוגה ובכך להגיע לשילוב המיטבי בין שימושיות לאמינות – אך במקום נראה כי אלה שוב היצרניות הסיניות שמצליחות להפתיע ראשונות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת Oppo, שאחראית ללא מעט שידרוגים טכנולוגיים מעניינים בשוק הסמארטפונים (טעינה מהירה במיוחד באמצעות זוג תאי סוללה פנימיים או שימוש במצלמות פריסקופ לקבלת יכולות תקריב מרשימות), סיפקה לנו סרטון קצר בעמוד הטוויטר הרשמי שלה – ובו תיעוד של אב-טיפוס בו המצלמה הקדמית נמצאת כאמור מתחת למסך, במרכז חלקו העליון בו היה נהוג למצוא את האלמנטים הללו באופן מסורתי בעבר.

אין לנו פרטים טכניים כלשהם על הדגם המיועד או הערכה למתי הוא יושק, אך זו הדגמה עולמית ראשונה לכך שהפוטנציאל קיים בהחלט וכבר עובד – כך שיש סיכוי לא רע כי נראה את הטכנולוגיה החדשים בתוך הכיסים שלנו עוד ב-2019. אם לא אהבתם את טרנד המגרעת וגם סלדתם ממנגנונים מכאניים בתוך המכשיר החכם שלכם זו בהחלט עשויה להיות דרך המלך עבורכם.

היינו משוכנעים כי תהיה הראשונה להגיע להשקה מסחרית של מכשיר בעל מצלמת מתחת למסך – אבל בינתיים נראה כי גם אחרות דוהרות אל עבר ההישג

מי שהחליטה שלא כדאי לה להישאר מאחור אפילו לרגע היא חברת (Xiaomi), שסיפקה טיזר משלה המבטיח לנו מצלמות סלפי מובנות מתחת למסך בקרוב – באמצעות השוואה ישירה בין צמד מוצרים זהים כמעט לגמרי, פרט לעובדה שאחד מסתפק במצלמה בתוך מגרעת קטנה ואילו השני מצלם כאילו באופן קסום ללא שום אלמנט נראה לעין.

גם במקרה הזה אין לנו בינתיים פרטים טכניים נוספים, אם כי ברשת כבר מתיימרים לנבא כי החברה עשויה להשיק את היצירה הבאה במשפחת Mi Mix בתור הופעת הבכורה של היכולת – כיאה לסדרה אשר נוסדה מלכתחילה בנסיון לשבור את המוסכמות ולהביא לנו את היחס הכי טוב שאפשר בין התצוגה לגודל הכללי של המכשיר, עוד בימים שבהם הנושא לא היה רלוונטי או פופולרי במיוחד.

האם האיכות של צילומי הסלפי לא תיפגע במסגרת הטכנולוגיה החדשה? כנראה שנגלה בתוך מספר חודשים את התשובות