סוף הדרך? גוגל נגד Huawei • HWzone
גאדגטיםאפליקציותסמארטפוניםטאבלטיםטכנולוגיהכתבות נבחרות

סוף הדרך? גוגל נגד Huawei

הכתבה המקורית: עיצומים נוספים שהוטלו על היצרנית הסינית בידי ממשלת ארצות הברית הביאו גם למהלך דרמטי מצד – שעלול להקריס את עסקי הסמארטפונים שלה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האם אנחנו חוזים בשעות אלו ממש בהיווצרותו של כדור שלג אשר יביא בסופו של דבר להפרדה מלאה בין חברת Huawei, יצרנית הסמארטפונים השנייה בגדולה בעולם נכון להיום, לבין מערכת האנדרואיד של ושלל שירותי התוכנה שאותם היא מציעה במסגרתה?

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי החלטה של מחלקת המסחר בממשלת ארצות הברית להכניס את החברה הסינית הגדולה אל תוך הרשימה השחורה של חברות שעליהן מוטלים עיצומים בביצוע עסקים אל מול חברות טכנולוגיה אחרות המבוססות בארצות הברית (במסגרת מאבק ארוך שנים על רקע הקשרים ההדוקים של Huawei עם הממשל הסיני) – הביאה לעצירת שיתופי פעולה מרכזיים ומשמעותיים שהיו קיימים עד כה אל מול ענקית הטכנולוגיה .

זה החל בלחץ מערבי על הימנעות משימוש בציוד תשתית של חברת Huawei עבור רשתות חדשות מהדור החמישי – ועתה נראה כי גם המוצרים עבור צרכני הקצה עומדים לסבול באופן משמעותי

מלוא היקף המשמעות של הפרדת הכוחות הזו טרם ברור לגמרי, אך ההערכות הן ש-Huawei תאבד גישה לגרסאות פיתוח מוקדמות ופנימיות של מערכת האנדרואיד, תאבד גישה אל עדכוני האבטחה של המערכת וגם תאבד גישה אל שירותי חנות ה-Play Store המקוונת ואל מרכזיות כדוגמת Gmail ו- – כאשר המהלך אמנם לא אמור להשפיע על מכשירים קיימים שכבר נמכרו ללקוחות או נמצאים על מדפי החנויות, אך כן ישפיע על כל דגמי העתיד של היצרנית, ויצריך שינויים גדולים מאוד בכדי לספק חוויית משתמש ותמיכה דומים לאלו שראינו עד היום.

היו ימים בהם שיתוף הפעולה ההדוק בין Huawei לגוגל הוליד לנו את אחד משני מכשירי ה- האחרונים בהחלט – אבל עכשיו הנסיבות והמצב שונים בתכלית

נציגים רשמיים מטעם החברה הסינית הצהירו כי המשתמשים הקיימים ימשיכו ליהנות משירותים ועדכוני אבטחה עבור מכשירי האנדרואיד שלהם – אך הוסיפו גם כי החברה תמשיך לבנות ולפתח מערכת תוכנתית שלמה על מנת לספק למשתמשיה חוויית שימוש מובילה, ללא אזכור נוסף של עצמה. תגובה זו מחזקת את ההערכות כי החרם מצד הממשל האמריקאי יקדם את הפיתוח של מערכת הפעולה חלופית ומתחרה מטעם עצמה בתור פתרון להמשך הדרך, בדומה לפיתוח החומרתי המקיף שאותו מבצעת היצרנית בשנים האחרונות.

מה יעלה בגורלם של מכשירים מבטיחים כמו ה-Mate X המתקפל או ה-Mate 30 המיועד? זו רק אחת משלל שאלות בוערות בנושא

כיצד הסאגה הזו תשפיע על מעמדה של בשוק העולמי? סביר להניח כי צפויות לנו עוד התפתחויות רבות עד שנוכל לדעת בוודאות – אז נמשיך לעקוב ולספק לכם את העדכונים המרכזיים.

בנוסף לגוגל, גם , Broadcom, ו-Xilinx השהו את עסקיהן עם הענקית הסינית – לפחות באופן זמני עד שהמצב יתבהר

עדכון: הגלים שהיכו ברשת הדיווחים אודות גוגל הביאו להפצה של כתב ויתור זמני מטעם ממשלת ארצות הברית למשך תקופה של 90 יום, אשר יאפשר ל-Huawei להמשיך ולרכוש שירותים ורכיבים מחברות אמריקאיות עבור תמיכה במוצרים קיימים. החלטה זו מעניקה ליצרנית יכולת ממשית יותר להמשיך ולספק תמיכה לסמארטפונים ולטאבלטים מבוססי שכבר הגיעו לידי המשתמשים או לידי החנויות ברחבי הגלובוס, אך עדיין תמנע שימוש במערכות ורכיבים אלו עבור דגמי העתיד שלה – כך שהפרידה בינה לבין עדיין ממשית מאוד, אם כי בעיתוי מיידי מעט פחות.

גוגל כבר הכריזה כי תחזור לשתף פעולה עם Huawei בכל הנוגע לעדכוני עבור מכשירי האנדרואיד השונים מתוצרתה בעקבות ההקלה החדשה – כאשר בתום תקופת החסד לממש תהיה אפשרות לבחון הארכה נוספת של הצו ב-90 ימים, באופן אשר עשוי לספק פתרון בלתי רשמי זמני לבלאגן בתקופת הביניים עד שתמונת המצב תתבהר במלואה.


תגיות
Back to top button
Close