סוני יורדת אל השטח עם זוג סמארטפונים חדשים

היצרנית היפנית מכריזה על זמינות בינלאומית ל-Xperia Go ול-Xperia Arco S – זוג סמארטפונים שלא מפחדים מקצת יחס אלים

סמארטפונים מוקשחים שאמורים לשרוד מפגשים לא סימפטיים עם מים, בוץ ומדרכות בטון למיניהן הם נישה שמתפתחת בקצב יפה, והיום (כמעט) כל יצרנית שמכבדת את עצמה מציעה לפחות מכשיר אחד שעומד בסטנדרט המיגון הבינלאומי, לרוב בתוספת מיתוג צעיר, ספורטיבי ו"אקסטרימי".

סוני הצטרפה אל הטרנד בשנה שעברה, כשהציגה את ה-Xperia Active המיניאטורי שהצליח להרשים אותנו כששרד התעללות של ממש.
עתה, מכריזה יצרנית מכשירי הסלולר המתחדשת על זוג מכשירים נוספים, אשר מבטיחים להתאים גם לשלומיאלים הגדולים ביותר בינינו.

ראשון בתור הוא ה-Xperia Go – האח הגדול (יחסית) של ה-Active כולל מסך LCD מסוג Reality Display בגודל 3.5 אינץ' וברזולוציה של 480×320, שבב NovaThor U8500 מבית ST-Ericsson בעל זוג ליבות Cortex A9 במהירות 1GHz וליבה גרפית מסוג Mali 400MP1, זכרון RAM בנפח 512MB, נפח אחסון פנימי של 8GB מתוכם 4GB זמינים עבור המשתמש, מערכת אנדרואיד 2.3 שתעודכן ל-ICS בעתיד, מצלמה אחורית של 5 מגה פיקסל וסוללה של 1,305mAh.

נתוניו של ה-Xperia Go לא ממש מרשימים עבור מכשיר במיועד להגיע אל החנויות ברבעון השלישי של שנת 2012, אך אפשר להתנחם בכך שהוא אינו משתייך אל סדרת ה-NXP של סוני ועל כן יכלול חריץ הרחבה לכרטיסי microSD.

עם זאת, אין ספק כי המאפיין המרכזי של ה-Xperia Go הוא עמידה בתקן ה-IP67 (כמו ה-Xperia Active), שאומר כי המכשיר חסין לחלוטין בפני חול ואבק וגם עמיד בטבילה במים עד לעומק של מטר למשך עד ל-30 דקות. תוסיפו לכך מסך בעל חיפוי זכוכית מינרלי שבנוסף אמור לקלוט את מגע אצבעות המשתמש גם כשהן רטובות, וקיבלתם מכשיר שלא יפגע בקלות מבלי להתפשר (יותר מדי) על פונקציונליות מתקדמת.

ה-Xperia Go יהיה זמין בצבע שחור, לבן או צהוב במהלך החודשים הקרובים. המחיר? נחיה ונראה.

סמארטפון שני ומתקדם משמעותית שמציגה סוני הוא ה-Xperia Acro S – עם מסך LCD מסוג HD Reality Display בגודל 4.3 אינץ' ברזולוציה של 1280×720, שבב Snapdragon S3 MSM8260 בעל זוג ליבות Scorpion במהירות 1.5GHz וליבה גרפית מסוג Adreno 220 וגם מצלמה אחורית המבוססת על חיישן Exmor R בעל רזולוציה מירבית של 12 מגה פיקסל, ה-Acro S נשמע כמו התאום הקשוח של מכשיר הדגל, ה-Xperia S.

ה-Acro S יכלול זכרון RAM בנפח 1GB, נפח אחסון פנימי של 16GB מתוכן כ-11GB יהיו זמינים למשתמש, מערכת אנדרואיד ICS הישר מהמפעל, שבב NFC, סוללה נאה של 1,910mAh (לעומת 1,750mAh ב-Xperia S), חריץ הרחבה לכרטיסי microSD שלא היה ב-Xperia S וגם עמידה בתקן IP55 ובתקן IP57 להגנה בפני אבק ומים – לא לגמרי ברור לנו מדוע ישנו אזכור לשני תקנים שונים גם יחד, אך ניתן לסכם כי ה-Acro S אמור להיות קצת יותר עמיד לפגעי הטבע השונים מהסמארטפון הממוצע.

את ה-Xperia Acro S תוכלו למצוא בצבע שחור, לבן או ורוד כאשר הוא יגיע אל החנויות במהלך הרבעון השלישי של השנה. כמו ה-Xperia Go, גם מחירו של ה-Acro S עדיין לא הוכרז – נקווה שהוא לא יאכזב את מי שחלם מאז ומתמיד על סמארטפון מתקדם איתו ניתן יהיה להתנהג כמו מכשיר של נוקיה בימי הזוהר שלה מבלי לחשוש.