נקסוס 6 נגד העולם

עם בואו הקרב של הנקסוס 6, מכשיר הדגל החדש של גוגל ומוטורולה, אנחנו בוחנים איך המפרט שלו עומד מול שאר ענקי השוק

BxHbCdKIQAA1pV66
מימין לשמאל: ה-Z3, ה-G3, הגלקסי אס 5, ה-(One (M8, הנקסוס 6, האייפון 6 פלוס והאייפון 6

 שוק הפאבלטים לא מפסיק לגדול. עם ה-Xperia Z3 של סוני שהוכרז בשבוע שעבר וכעת עם השקת הנקסוס 6 החדש, אנחנו בוחנים איך הפאבלטים החדשים עומדים מול המיטב ששוק הפאבלטים יכול להציע.

בשביל ההשוואה, לקחנו כמובן את מכשיר האקספריה זי3 ואת הנקסוס 6, והשוונו אותם מול פאבלטים מובילים בשוק: ה-G3 של LG, הגלקסי אס 5 והנוט 4 של סמסונג, ה-(One (M8 של HTC ואת האייפון 6 פלוס של אפל.

כתבנית להשוואה, בדקנו פרטים מסויימים במפרטים הרשמיים של כל אחד מהמכשירים, והם: מערכת ההפעלה, המעבד, סוג המסך, גודלו, הרזולוציה שלו והדחיסות פיקסלים של המסך, כמות זיכרון הראם והזיכרון פנימי, המצלמה הקדמית והאחורית, יכולות צילום וידאו, גודל הסוללה, זמן הדיבור ב-3G, המשקל, העובי והמחיר של המכשיר בארץ.

נחזור ונדגיש – זו היא רק השוואה שטחית של מפרטי המכשירים, והם לאו דווקא מצביעים על יתרונות או חסרונות בביצועי המכשירים.

 מבחינה של בטבלה ניתן לראות במספר פרטים מעניינים לגבי מכשירי הפאבלט הפופולארים בשוק:

 • המעבד הפופולארי ביותר בהשוואה הוא מעבד ה-Snapdragon 801 של קוואלקום
 • צפיפות הפיקסלים שבמסך לא יורדת מ-400 פיקסלים לאינץ' רבוע לאף מכשיר בהשוואה, כאשר מכשיר ה-G3 והנוט 4 הם היחידים לעבור את רף ה-500 פיקסלים לאינץ' רבוע
 • רוב המכשירים בהשוואה הם בעלי שלושה גיגה-בייט של זיכרון ראם
 • מכשיר הנקסוס 6, הנוט 4 והאייפון 6 פלוס הם המכשירים היחידים ללא אופציה ל-16 גיגה-בייט של זיכרון פנימי, כאשר הנקסוס 6 והאייפון 6 הם גם היחידים שבאים ללא אפשרות להרחבה של הזיכרון
 • מכשיר האייפון הוא היחיד עם מצלמה קדמית ברזולוציה הנמוכה משני מגה-פיקסל, ומכשיר הנוט 4 וה-M8 הם היחידים עם מצלמה קדמית ברזולוציה הגבוהה משלושה מגה-פיקסל
 • מכשיר האייפון וה-M8 הם היחידים עם מצלמה אחורית ברזולוציה הנמוכה מעשרה מגה-פיקסל
 • מכשיר האייפון וה-M8 הם היחידים שלא יכולים לצלם וידאו ב-4K
 • מכשיר האקספריה זי3 הוא היחיד עם זמן דיבור ב-3G הנמוך מ-20 שעות
 • מכשיר הנקסוס 6 הוא היחיד עם עובי העולה על 10 מילימטרים
 • מכשיר האייפון 6 פלוס הוא היחיד עם תג מחיר הגבוה מ-3,500 שקלים
 • תגי המחיר הרשמיים של הנוט 4 ושל הנקסוס 6 הם 720$ (כ-2,670 שקלים) ו-650$ (כ-2400 שקלים) בהתאמה, אך מחירם הרשמי בארץ עדיין אינו ידוע

Xperia-Z3-e1409696535911

הנקסוס 6 מגיע עם מעבד הסנפדרגון 805 העוצמתי, שחוץ מהנוט 4, הוא היחיד שהוא נמצא אותו. הנקסוס 6 הוא גם בעל המסך הגדול ביותר בהשוואה ועם דחיסות פיקסלים השלישית הכי טובה, הממקם אותו היטב מבחינת מסך.

הסוני אקספרה זי3 מגיע עם המעבד הפופולארי בהשוואה, הסנאפדרגון 801, ומציג מפרט ממוצע למדי, עם פרט אחד שיוצא מן הכלל, והוא המצלמה, עם חיישן של 20.7 מגה-פיקסל. למרות גודלו הממוצע של הסוללה שלו, זמן הדיבור של הזי3 הוא הנמוך ביותר בהשוואה, ועומד על 16 שעות בלבד. בנוסף, הזי3 מגיע עם תג מחיר גבוה מרוב המכשירים בהשוואה, והוא 3,450 שקלים.

מהטבלה ניתן להבחין כי הנקסוס 6 של גוגל והאקספריה זי 3 של סוני משתלבים היטב בשוק הפאבלטים, ואפילו מציגים מפרטים מהטובים בשוק. איזה אתם הייתם בוחרים?