ניל יאנג מנסה להחזיר את נגן המוסיקה [עודכן] • HWzone
גאדגטים

ניל יאנג מנסה להחזיר את נגן המוסיקה [עודכן]

האם תהיו מוכנים להוציא 400 דולרים על נגן מוסיקה איכותי?

נראה כאילו רק אתמול כולנו הסתובבנו עם נגני בכיס, אך כבר מספר שנים שהנגנים האלו נעלמו מהשטח כליל. החליפו אותם מכשירים עם חיי קצרים יותר, אך בעלי יכולות הרבה יותר חזקות ומתקדמות – הסמארטפונים.

אך אם אתם יכולים להחזיק במכשיר אחד שיעשה הכול בעצמו, האם תפנו למכשיר ייעודי? עבור רובנו התשובה על כך היא לא. אך יש מספר חסרונות לגישה זו. אם משתמשים במכשיר הטלפון אתם כל הזמן זמינים, ואתם מוגבלים לזמן הסוללה שלו.

ניל יאנג מתארח אצל דייויד לטרמן ומציג את הנגן החדש

מדוע אנו צריכים נגן נפרד, ומה כל כך טוב בנגן החדש?

החזקת נגן ייעודי אמנם יוצרת סרבול מסוים, אך משחררת את הטלפון מהצורך לבזבז אנרגיה מיותרת על הפונקציה הזו, ומקלה במקרים בהם כל מה שאנחנו צריכים זה נגן .

הנגן יגיע בשלושה צבעים

הנגן החדש שמקדם ניל יאנג, הזמר והיוצר האגדי, נקרא Pono Player. הוא מנסה להחזיר את המוסיקה האיכותית לאופנה בעזרת נפח גדול (128 גיגה-בייט) ותקן מוסיקה בלתי דחוס שיאפשר למוסיקה להישמע בדיוק כפי שהיא הוקלטה במקור.

הנגן החדש מפותח בשיתוף פעולה בין PonoMusic ובין חברת Ayre Acoustics, ויכלול גם חריץ להרחבת הזכרון במקרה הצורך. נפח האחסון הכלול אמור להספיק לעד 500 אלבומים באיכות אולפן.

רצוי מאוד להשתמש באוזניות איכותיות כדי להפיק את המירב מהנגן החדש

הנגן יגיע כחלק מסביבה שלמה הכוללת חנות מוסיקה הנתמכת על ידי שלושת חברות ההפקה הגדולות: Warner Music Group, Universal Music Group ו- Music שהתחייבו להוציא מוסיקה בתקן החדש. 

Warner Music Group כבר המירה את הספרייה השלמה שלה, הכוללת 8000 אלבומים, לתקן האיכותי יותר. החנות המקוונת החדשה אמורה גם לתמוך בנגנים איכותיים אחרים, ולא רק אלו של ניל יאנג.

ניל יאנג שוטח את הדאגות שלו לגבי איכות המוסיקה הדחוסה
על פי יאנג, תקנים כמו הדוחסים לגדלים התופסים כ-5 אחוזים מהנפח המקורי, עושים זאת בין השאר על ידי מחיקת הדים מהצלילים המוקלטים. מחיקה זו גורמת לאיבוד חלק גדול מהעומק הנתפס של המוסיקה.

מעגלי קול במכשירים חכמים כיום הם איכותיים במידה מפתיעה, אך היות והם מיוצרים מתוך מחשבה על שימוש המוקדש ברובו לקבצים דחוסים, הם אינם מסוגלים לנגן קבצים מעבר לאיכות מסויימת (בדרך כלל איכות תקליטור – 16 ביט ו-48 קילו-הרץ). כאשר רוצים לנגן עליהם קבצים באיכות גבוהה יותר, תוכנת הנגן פשוט תמיר את הקובץ בזמן אמת לאיכות הנמוכה יותר. 

הכנסת תקן מוסיקה באיכות גבוהה

חברת  PonoMusic תתחיל מסע גיוס כספים המוני באתר בעוד כארבעה ימים, ב-15 למרץ, ואז הנגן יוצע למכירה מוקדמת למשקיעים במחיר נמוך ממחיר המטרה הסופי שלו, העומד על 399 דולרים, לא כולל משלוח.

עדכון
מסע גיוס הכספים עבור הנגן האיכותי נפתח באתר קיקסטארטר וכבש אותו בסערה. תוך פחות מיממה הפרויקט עבר את היעד שסומן (800 אלף דולרים), ועד כתיבת מילים אלה, נחטפו כל המכשירים שהוצעו למכירה מוקדמת בעלות של 200 דולרים (חצי מהמחיר שנקבע עבור הגרסה הסופית של הנגן). הסכום שנאסף עומד כבר על 1,207,563 דולרים כאשר נותרו 34 ימים לסיום מסע הגיוס. 
לפי פרטים נוספים שפורסמו בדף הגיוס, הנגן יכיל 64 גיגה-בייט של זכרון פנימי, וגם יכלול כרטיס של 64 גיגה-בייט נוספים. כמו כן, הוא כולל שלושה כפתורים בלבד, מסך מגע, יציאת אוזניות ויציאה בלתי מוגברת עבור חיבור למערכת סטריאו או למערכת קול ברכב. המכשיר יעשה שימוש בסוללה פנימית נטענת, ומחבר micro- ישמש הן עבור טעינה והן עבור חיבור מידע להעברת המוסיקה.

הקבצים שבהם יעשה שימוש הם מסוג FLAC ואכן יציעו איכות של 24 ביט, ו-192 קילו-הרץ – הזהה לזו שבה מוקלטת מוסיקה באולפנים מקצועיים. כמו כן, את הנגן תלווה תוכנה חינמית לניהול המוסיקה ורשימות השמעה.

עתיד הנגן החדש כבר אינו מוטל בספק ולאחר ההצלחה המהירה שלה זכה במסע גיוס הכספים כבר ביומו הראשון, נראה שיש מקום לנגן דיגיטלי איכותי בציבור הרחב. האם ההצלחה הזו משנה את דעתכם עליו? שתפו אותנו בתגובות!

תגיות

14 תגובות

 1. הכוונה מוערכת אבל כבר יש נגן על אותו עיקרון
  ה-Cowon למינהם.

 2. יש בשוק לא מעט נגנים התומכים בקבצים לא דחוסים
  לחברה Fiio, לדוגמא, יש את הנגם X3 בתומך בפורמטים שונים כמו FLAC, WAV ואפילו המה-שמו של אפל. מה שלא מצוין זה באיזה ממיר דיגיטלי-אנלוגי ישתמש הנגן. במקרה של Fiio המוזכרת למעלה, מדובר בחברה המתמחה במכשירי DAC ניידים. לסנארטפון אין בעיה לנגן קובץ FLAC. צוואר הבקבוק הוא בממיר הדיגיטלי-אנלוגי הלא איכותי. ברגע שאחת החברות תתחיל לדחוף חזק מכשירים עם DAC איכותי, האחרות ילכו בעקבותיה ואז נזכה לשמוע מוזיקה באיכות טובה (נשאר רק לטפל בקטע של האוזניות הנחותות וכל ה-beat מפוצצי הבאסים. האימה, האימה…) .

 3. הנוסחא = מחיר זול , DAC איכותי ומגבר אוזניות.
  שינגן FLAC , מי צריך פורמט חדש.
  הראשון שיעשה זאת עם מחיר שפוי ולא 400 דולר ינצח.

 4. אי אפשר לאחוז את זה לאורך זמן
  או להניח בכיס מכנס.
  מבחינה ארגונומית זאת בחירה מוזרה

 5. מעניין אם מישהו יזהה במבחן עיוור הבדל כלשהו בין הנגן הזה לבין סנסה קליפ פשוט על אותו קובץ
  באותו ווליום עם אותן אוזניות….

 6. זה משולש…
  אני בדיוק רואה את זה נכנס לכיס בנוחות משהו. עיצוב גאוני לגרימת כאבים.

 7. למה שמישהו יקנה את זה?
  ה Note 3 תומך ב 24bit/192kHz
  יש כרטיס זיכרון ככה שאין בעייה של מקום
  ויש קבצי FLAC
  גם בחינם לא הייתי קונה את הנגן הזה, מה אני צריך עוד מכשיר עלי?

 8. מה ולמה? מחיר לא שפוי ואיכות גבוהה מדי
  תאכלס זה טוב רק לטכנאיי סאונד רציניים, מי לעזאזל משתמש בכאלו איכויות ובאיזה מערכות אני כבר יכול להשמיע את זה כמו שצריך? עם כמה שאני איודיפיל, רוב האנשים שאני מכיר הם לא… בינינוף גם האייפוד קלאסיק מציע פתרון דומה – בחצי מחיר..

 9. וכן, מי שיעשה את מה ש-4 הציע
  ישבור את השוק הזה של איודיופילים ואנשי סאונד למיניהם. בינתיים Fiio E5 זה היחיד שמתקרב לזה

 10. Sony PCM-M10
  Sony PCM-M10 תומך nicro-sd ב 250 דולר, וקיבלת על הדרך גם מקליט באיכות אולפן בעיצוב נחמד גם לכיס של החולצה.
  וכן, הוא מגיע עם DAC ומגבר אוזניות שלא תפגוש בשום מקום אחר (למעט באחיו הגדול PCM-D50/100).

 11. הרוב טיפש
  אבל אתם שוכחים שעם שיווק נכון ,פמפום האיכות והדבקת המותג לסבריטאים.
  אוזניות BEATS שהם דראעק (ויש אוזניות פי כמה וכמה יותר טובות ואיכותיות במחירים הרבה יותר שפויים)נמכרות בכמויות ובמחירים לא שפויים.
  מההצלחה בקיקסטרט אי אפשר להתעלם.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close