מקלדת סולארית אלחוטית חדשה מלוג'יטק

יצרנית הציוד ההיקפי לוג'יטק  מציגה את ה-K760: מקלדת Bluetooth חדשה המיועדת למוצרי אפל, אשר כוללת מטען סולארי שמסוגל לאגור מספיק אנרגיה כדי לאפשר לה לפעול מספר חודשים אפילו בחשכה מוחלטת
לוג'יטק ידועה כיצרנית אשר נוהגת להציג לעיתים חידושים מרעננים בתחום הציוד ההיקפי, כאשר נראה כי מהנדסי החברה לא מהססים לקחת סיכונים מדי פעם ולהשיק מוצרים שנוגדים את כל המוסכמות. כמו כן, בסוף השנה הקודמת השיקה לוג'יטק את המקלדת הסולארית הראשונה שלה, ה-K750, אשר זכתה בפרס ה- iF היוקרתי לעיצוב ולשבחים רבים.  כעת, לאחר שהוצגה גם מקלדת סולארית קומפקטית במיוחד למכשיר האייפד של אפל,  החליטו בחברה לדבוק במגמה ולרענן את הליין המוצלח עם מקלדת נוספת מאותה הסדרה, ה-K760.

המקלדת החדשה של לוג'יטק מיועדת למעשה ל"פריקים" של מוצרי אפל – שכן ניתן באמצעותה להתחבר בו-זמנית לכשלושה מכשירים באמצעות קישוריות Bluetooth ובלחיצת כפתור אחת לעבור משליטה במחשב המק להקלדה במכשיר האייפד ובאותה צורה גם לאייפון. בנוסף לכך נחשבת המקלדת לידידותית במיוחד לסביבה שכן מלבד העובדה שכדי להפעילה אין צורך להשתמש בסוללות או בחשמל אלא באנרגיה סולארית בלבד, היא עשויה מחומר נטול PVC  (אשר ידוע כפולט חומר מסרטנים בהתפרקותו) וכמו כן היא כוללת אריזה מיוחדת אשר ניתנת למיחזור. יש לציין כי את מקלדת ה-K760 ואת כל מקלדות סדרת ה-Wireless Solar של לוג'יטק ניתן להטעין באמצעות כל סוג של אור – כשאפילו תאורת מנורה חלשה ומעומעמת או לחילופין השתקפות של קרני השמש מספיקים כדי לגרום למקלדת לעבוד. כאשר המשטח הסלוארי טען אנרגיה בצורה מקסימלית, ניתן לפי הדיווחים להשתמש במקלדת כשלושה חודשים (כ-8 שעות כל יום), בחשכה מוחלטת – כך שבהחלט מדובר בסדרת מוצרים חסכונית ויעילה במיוחד בניצול אנרגיה.

המקלדת צפויה להיות זמינה לרכישה ברחבי העולם כבר החל מהימים הקרובים במחיר של כ-80$, כשאין ספק שמדובר במוצר שעשוי לעזור לאלו שאינם מסתדרים עם מקלדת המגע הלא כל כך נוחה באייפון ובאייפד, כשכל שנותר הוא לקוות שבחברה השוויצרית יחליטו לשווק יותר אביזרים שכאלו גם למחשב האישי (כמו מקלדת ה-K750 הסולארית שזמינה ל-PC) ואולי גם למערכת ההפעלה אנדרואיד, שיותר ויותר מחשבי טאבלט וסמארטפונים מתבססים דווקא עליה.