מכשירי ה-Mango החדשים של סמסונג

האם "כפיל" של ה-Galaxy S2 יסייע ל- Phone 7 להפוך לפופולרית יותר?

רבים טוענים שמדובר במערכת ההפעלה שעתידה לכבוש את שוק הסמארטפונים בסערה, אך בתקופה האחרונה קשה שלא לחוש בסוג של "קיפאון" בכל הנוגע למערכת ה-Windows Phone 7 – נראה כי כולם מצפים לראות מה תוליד ברית הענקים בין לנוקיה.
אותו קיפאון מטאפורי הפך לפושר מעט יותר לאחרונה בעקבות השקתו של עדכון ה-Mango המשמעותי, אשר הביא עימו מספר גדול של מאפיינים חדשים ומתבקשים והוליד גם שורה של מכשירים חדשים משמות גדולים וגדולים פחות כמו HTC, , פוג'יטסו ו-, אשר לרוע המזל לא בדיוק הצליחו לתת תחושה של חדשנות, אפילו בקנה המידה של WP7 עצמה.


האם סמסונג תהיה זו שתצליח לחדש את ההתעניינות ב-WP7? מכשירי ה"מנגו" של הענקית הקוריאנית נחשפו בצורה בלתי רשמית לפני יותר מחודש, אך רק כעת אנחנו זוכים להיכרות רשמית עם ה-Focus S וה-Focus Flash. נעים מאוד.

Samsung Focus S

הסמארטפון הבכיר מבין השניים הוא ללא ספק ה-Focus S, אשר מזכיר את מכשיר הדגל והלהיט הגדול של החברה, ה-Galaxy S2, ביותר מדרך אחת (האם זוהי אותה גירסת WP7 של ה-Galaxy S2 ששמועות עליה שטפו את הרשת לפני מספר חודשים? לכו תדעו).
ה-Focus S יציע מסך Super AMOLED Plus בגודל 4.3 אינץ' וברזולוציה של 800×480 (הזהה לזה שתמצאו ב-Galaxy S2), זכרון RAM בנפח 1GB, נפח אחסון פנימי של 16GB או 32GB, מצלמה אחורית באיכות 8 מגה פיקסל, מצלמה קדמית באיכות 1.3 מגה פיקסל וכמובן מערכת Windows Phone 7 בגירסה 7.5 העדכנית.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אלו שציפו למצוא שבב כפול ליבה מתחת למכסה המנוע עשויים להתאכזב למראה שבב ה-Snapdragon מבית Qualcomm אשר מציע ליבת Scorpion בודדת במהירות 1.4GHz וליבה גראפית מסוג Adreno 205, אך בהתחשב בעובדה שמערכת ה- Phone 7 לא תומכת עדיין בריבוי ליבות (לא באופן מלא, לפחות) עושה רושם כי הבחירה של היא מושכלת.

גם המראה החיצוני של ה-Focus S דומה למדי לזה של ה-Galaxy S2 – פרופיל דקיק של 8.55 מילימטרים בלבד, בליטה קטנה בחלקו התחתון, קצוות מעוגלים ומעטפת פלסטיק המחוספסת בחלקה האחורי.
האם מה שטוב ליותר מעשרה מיליון משתמשי יהיה טוב גם לחובבי ה-WP7? בחודשים הקרובים נגלה.


Samsung Focus Flash

ה- Focus Flash (אשר מוכר גם בשם Omnia W) הוא אחיו הקטן והצנוע יותר של ה-Focus S, שמציע מסך Super AMOLED (בלי "פלוס" הפעם) בגודל 3.7 אינץ' וברזולוציה של 800×480, זכרון RAM בנפח 512MB, אותו חד ליבתי כמו ב-Focus S, נפח אחסון פנימי של 8GB, אחורית באיכות 5 מגה פיקסל ועוד, וצפוי להיות אלטרנטיבה זולה ונגישה יותר לכל מי שיחליט שהגיע הזמן לראות מה יש למיקרוסופט להציע.