מיקרוסופט משיקה מתחרה לכרומקאסט • HWzone
גאדגטים

מיקרוסופט משיקה מתחרה לכרומקאסט

עסק המתאמים האלחוטיים שהחל בגדול עם ה- TV, סוחף אחריו עוד ועוד חברות, והיום משיקה מתאם בסטנדרט ה-Miracast

other_wda_large

ה-"Microsoft Wireless Display Adapter", שהוא מוצר החומרה השני שמיקרוסופט משיקה החודש, מתחבר אל הטלויזיה או אל מסך ומציג עליו תכנים מהמכשיר המחובר -כל זה נעשה דרך חיבור HDMI וחיבור USB. בניגוד למכשירים של וגוגל, הפועלים על סטנדרטים סגורים ומותאמים במיוחד לכל פלטפורמה, המתאם של פועל על סטנדרט המיראקאסט, הפועל באמצעות טכנולוגיית ה- Direct – מה שאומר שהוא בעל קוד פתוח ובעל תאימות גבוהה.

 DSCF1094DSCF1079

חיבור המתאם לטלויזיה והפעלתו

DSCF1090DSCF1084

התחברות למתאם עם וסמארטפון

עם תמיכה רשמית בווינדוס 8.1 ואנדרואיד 4.2 ומעלה, המתאם של מיקרוסופט הוא המתאם הפתוח ביותר שניתן למצוא מהחברות הגדולות ויפעל על כל מחשב, לפטופ או סמארטפון התומכים בתקן ה-Miracast. מתאם הכרומקאסט מגוגל, לעומת זאת, פועל על סטנדרט ה-Cast של החברה, ופתוח רק לאפליקציות התומכות בסטנדרט הסגור (בין אם זה ב-iOS או אנדרואיד). זאת אומרת, שבזמן שפלטפורמת האנדרואיד תומכת בתקן הקאסט, תמיכה טבעית בווינדוס או אייפון לא נמצא פה. בכדי להציג בעזרת כרומקאסט תכנים מהמחשב, נצטרך את הכרום ואת התוסף המתלווה בשביל כך.

בנוסף ,לעומת מתאם ה-Chromecast, תקן המיראקאסט עליו מבוסס המתאם של מיקרוסופט פועל על טכנולוגיית Wi-Fi Direct, שבעזרת חיבור פנימי למכשירים, לא צריך גישת אינטרנט למתאם ישירות. פתרונה של אפל לעניין, מכשיר האפל TV, גם הוא פועל בתקן שלא דורש חיבור אינטרנטי, אך התקן של החברה סגור לפלטפורמת ה- בלבד.

את המתאם של מיקרוסופט ניתן כבר לקנות עכשיו בזמנה מוקדמת באתר החברה, במחיר של 59.95 דולרים. למרות שהוא לא זול, לצרכן בעל מכשירים ביותר מפלטפורמה אחת (תיאור שכנראה תקף לרובנו) המתאם של יעשה את העבודה.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close