יקר ומפואר: סמארטפון ה-Ultra HD של סוני נחת בישראל

כמה יעלה הסמארטפון הראשון בעולם בעל מסך 4K? כמעט כמו האייפון 6S פלוס

מעט אחרי שני אחיו הקטנים – גם ה-Xperia Z5 Premium, הסמארטפון המתקדם ביותר של סוני, נוחת בישראל באופן רשמי.

היבואנית ברס אלקטרה החלה לשווק את הסמארטפון הראשון בעולם שכולל מסך 4K (עם כוכבית, שכן רק תמונות ותכני וידאו מאפליקציות נתמכות ספציפיות מוצגים ב-4K באמת, בעוד התפריטים ושאר התקנים מוגבלים ל-FullHD לשם חסכון בחיי סוללה), מדגם E6853 ועם אחריות למשך שנתיים. המחיר – כ-4,000 ש"ח, או 3,989 ש"ח אם אתם מעוניינים לדייק.

בדומה לתמחור בחו"ל שנע בין 750 דולר ל-800 יורו בתלות בשוק הספציפי, גם בארץ מדובר בעלות שנכנסת אל הקצה העליון של שוק הסמארטפונים, מעט מתחת ל-iPhone 6S Plus עם 16GB של אחסון שמוצע בארץ בעלויות של החל מ-4,240 ש"ח, ודומה ל-iPhone 6S בגירסת 64GB שנמכר במחיר התחלתי של כ-3,940 ש"ח בישראל, לפי אתר 'זאפ'.

xprem1

פרט למסך ה-IPS בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציה מירבית של 2,160×3,840 פיקסלים, ה-Xperia Z5 Premium כולל גם גוף שעשוי משילוב בין מתכת וזכוכית, שבב Snapdragon 810 מתומן ליבות, זכרון RAM של 3GB, נפח אחסון מובנה של 32GB עם אפשרות הרחבה, צמד רמקולים סטריאופוניים קדמיים, מצלמת 23 מגה פיקסל ראשית מתקדמת וגם תקן IP68 להגנה בפני מים ואבק – ואין ספק כי מפרט זה בהחלט יכול להצדיק את תג המחיר המאסיבי.

עם זאת, ראוי לציין כי לא כל המבקרים התמוגגו מן היצירה המתקדמת של סוני – רובם הסכימו כי רזולוציית המסך האדירה היא לא יותר מגימיק שפוגע בחיי הסוללה (לעומת שני דגמי ה-Xperia Z5 האחרים, ועל אף שקיבולת הסוללה היא נדיבה יותר), ובעוד שאיכות הבנייה, העיצוב והמצלמה זכו לשבחים בדרך כלל, נראה כי חלק בלתי מבוטל מהמסקנות הצביע על ה-Xperia Z5 'הסטנדרטי', שמציע מפרט דומה מאוד בעלות נמוכה יותר, בתור הדגם ההגיוני והמתבקש יותר לרכישה.

מסכימים עם המבקרים, או חושבים שמדובר בסמארטפון נהדר שראוי לשקול למרות תג המחיר? נשמח אם תספרו לנו מה דעתכם בנידון.