חמישה דברים שיש לאפל ואין לאנדרואיד | דעה • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

חמישה דברים שיש לאפל ואין לאנדרואיד | דעה

כתב האנדרואיד הקבוע שלנו מוצא סיבות לפזול לכיוון של – הנה כמה מהן

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שמי אור כרמי ואני כתב כאן באתר כבר הרבה שנים. מי שעקב אחרי הכתבות שלי, יכול להבין שאני נמצא עמוק במחנה האנדרואיד. אני חי ונושם כבר מספר שנים ומעולם לא פזלתי לכיוונים אחרים. אני לא זז בלי רוט, מחליף רומים כמו נעליים ויותר מפעם אחת חשבתי שעשיתי נזק בלתי הפיך למכשיר, כי אתה לא משתמש אמיתי עד שאתה לא חווה זיעה קרה אחרי צריבת ZIP. אני לא מגדיר את עצמי כפאנבוי (למרות שאני מניח שאף אחד לא מגדיר את עצמו ככזה) אבל בהחלט קיימת אצלי סלידה מסויימת ממוצריה החכמים של בכלל ומהאייפון בפרט.

לאשתי יש אייפון 5, כך שמדי פעם אני מוצא את עצמי מציץ בעדכונים השונים למערכת ההפעלה ומתנסה עם המכשיר. לרוב זה מלווה אצלי בעצבים (איך לעזאזל אפשר להשתמש במכשיר עם מסך כזה קטן?!) אבל בסתר בסתר, אני מוצא את עצמי מקנא בכמה תכונות מהתפוח הסגור.

מי פה באמת הטורף?
מי פה באמת הטורף?

שלא תבינו אותי לא נכון (ובבקשה אל תזרקו אותי מהמחנה, כיף לי כאן!), אבל אין מה לעשות – החברה מקופרטינו יודעת לעשות כמה דברים כמו שצריך ויש הרבה יתרונות ב-iOS מול . בכתבה זאת בחרתי לכתוב על חלקן.

זה לא כל כך נעים לראות גן סגור (אלא אם כן אתם מסתכלים מבפנים)

זה די מצחיק שאני בוחר את התכונה שאני מחשיב כהכי גרועה אצל כסוג של יתרון, אבל כמו כל דבר, גם כאן יש עניין של פרספקטיבה. בתור משתמש כבד אני מעוניין שהיכולת להחליט על המקור וסוג האפליקציות שאני מתקין תהיה שלי בלבד. אני רוצה להתקין אפליקציה סינית חשודה שהתקבלה אצלי במייל? אפשר באנדרואיד. אני מעוניין להתקין אפליקציה עם של בחורות רחמנא לצלן? אפשר באנדרואיד. לאורך השנים, התרגלתי לחופש הבחירה האינסופי במחשב האישי שלי, אז שאפל תגיד לי מה אני יכול להתקין בטלפון שלי? זה קו אדום מבחינתי.

גן סגור, אבל יפה ומטופח
גן סגור, אבל יפה ומטופח

אבל בפועל, לרוב המוחלט של המשתמשים מדובר ביתרון גדול. לאותם משתמשים, ההיצע העצום של האפליקציות שיש בחנות של אפל מספקת אותם מעל ומעבר. כך שהם לא באמת מרגישים שהם בגן סגור, כי הגן הוא עצום והוא מושקע מאוד (עם מדשאות, מזרקות ואפילו גני משחקים לילדים). תוכנות זדוניות? הסיכוי לכך הוא אפסי. שקורסות או לא מתאימות למכשיר? הן בחיים לא יעברו את בקרת האיכות של . כשמשתמש אייפון מוריד אפליקציה מהאפסטור של , הוא יודע שהוא יקבל שעובדת וכמעט בוודאות לא תזיק למכשירו. 

גיבוי ושחזור כחלק בלתי נפרד מחויית השימוש

ישנן הרבה סיבות לגבות את המכשיר. הברורה ביותר היא שחזור מידע כמובן, אבל היא לא הסיבה היחידה. כל מי שקנה מכשיר סמארטפון חדש בטוח חווה את כאב המעבר למכשיר חדש, כאשר יש צורך להעביר את אנשי הקשר, התמונות, ההודעות וכמובן את האפליקציות והמידע שלהן. אז בואו ונגיד שאתם משתמשי אשר שומרים את אנשי הקשר שלכם אצל , מגבים את התמונות לשירות ולא באמת אכפת לכם מההודעות. נשארו לכם האפליקציות היקרות שלכן, יחד עם כל המידע שלהן (השיא שלכם באנגרי בירדס הוא יקר מפז). אז כן, אם אתם משיגים גישת רוט באנדרואיד, מה שישלול לכם את האחריות, אתם יכולים לגבות הכל כולל הכל. ניתן לחילופין להשתמש בתוכנת גיבוי בזמן שהמכשיר מחובר למחשב, כאשר ה-ADB דולק, אתם מריצים שורות קוד, ו… קיצר, הסתבכנו. 

תפסת מרובה, לא תפסת
תפסת מרובה, לא תפסת

הפתרון של הוא אלגנטי, נוח והכי חשוב – ברור. התחברתם לתכנת ה-iTunes? יש לכם גיבוי של המכשיר. מכל סיבה שלא תהיה, כאשר תשחזרו את המכשיר הוא יחזור לעצמו בצורה מלאה, עד האפליקציות הפתוחות בזכרון. עוברים בין אחד לשני? אין שום בעיה, המעבר לא יכול להיות חלק יותר.

זהו יתרון שנובע משליטה של חברה אחת בתוכנה ובחומרה. זה נכון שבשנים האחרונות יצרניות האנדרואיד השונות התחילו לתת פתרונות גיבוי בממשקים שלהן, אבל אין פתרון מובנה לאנדרואיד כמערכת הפעלה ובוודאי שהפתרונות של אנדרואיד לא פשוט ואוטומטי כמו הפתרון של .

אחידות, אחידות, אחידות

קחו את האייפון הראשון שיצא, אי שם בשנת 2007. עכשיו תסתכלו על האייפון 6 שהוכרז לפני זמן קצר. הם די דומים, לא? גם הממשק נראה די דומה. למעשה אפשר לומר שאם מישהו השתמש רק באייפון הראשון הוא יכול להמשיך ולהשתמש באייפון הכי חדש, כ-7 שנים אחרי, בלי בעיה. זה ממש לא ככה באנדרואיד. אפילו לא קרוב.

אתם מצליחים להבחין בין הדורות?
אתם מצליחים להבחין בין הדורות?

מערכת אנדרואיד עברה שינויים עיצוביים משמעותיים ביותר מאז שיצאה לשוק. רוב השינויים היו לטובה, חלקם המכריע אפילו הייתי מחשיב כגאוניים, אך אי אפשר להתחמק מהעובדה שהשימוש באנדרואיד השתנה לחלוטין. ואני מדבר כאן רק על אנדרואיד "נקי", כן? כל חברה שמייצרת מכשירי אנדרואיד מספקת ממשק משלה – אם זה הטאצ'וויז של , האופטימוס UI של או הממשק של . מעבר בין מכשיר למכשיר שקול למעבר בין מערכות הפעלה שונות לרוב המשתמשים ובצדק.

גם חומרת המכשירים שונה לחלוטין בין יצרן אחד לאחר, כאשר תוכלו למצוא עד ארבעה כפתורים קפסטיביים (הניתנים ללחיצה) במקומות מגוונים ושונים, עם גדלי ויחסי מסך שונים. משתמש יודע שהוא לא צריך להתמודד עם הכאב ראש הזה, והמסה הקריטית של האנשים רוצה שמה שעבד להם עד עכשיו – ימשיך לעבוד, ותפסיקו לבלבל את השכל.

שדרוגי תכנה הגיוניים

אחד הנושאים הבאמת כאובים שיש באנדרואיד זה נושא עדכון מערכות ההפעלה. כאשר אתם קונים מכשיר מחברת סלולר, אתם למעשה קונים מכשיר של חברה שלקחה את מערכת ההפעלה של , עשתה שינוי תוכנה משלה, והעבירה לספק הסלולר שעשה שינויי תוכנה משלו. ככה שאם הוציאה עדכון גרסה לאנדרואיד (ובהנחה שאין לכם מכשיר עם נקיה של גוגל), יש לכם עוד שני גורמים שצריכים לטרוח ולעדכן את התוכנה שלהם לפני שתוכלו לקבל את העדכון החדש. החיסרון הכי בולט הוא שלרוב מדובר בחברות שתוכנה היא לא הצד החזק שלהן, מה שלא מאפשר לספק להן שרות טוב ללקוחות שלהן.

מהיום להיום - העדכון מיידי ותכוף
מהיום להיום – העדכון מיידי ותכוף

אצל אין את כל זה. לא מרשה לאף אחד לגעת לה במערכת ההפעלה, כך שלא משנה מאיפה קניתם אייפון או , מערכת ההפעלה היא בדיוק כמו שאפל תכננה אותה, בכל מכשיר. מה שאומר שעדכון גרסההוא מידי לכל המכשירים. לא צריך לחכות לאף אחד. 

יחד עם זאת, בתור משתמש מתקדם באנדרואיד אני תמיד יכול לעבור כמה רומים שאני רוצה ולקבל גרסאות של למכשירים שכבר לא נתמכים רשמית, מה שאי אפשר לעשות אצל המתחרה. אבל כמה משתמשים כבר מתעסקים עם רומים על בסיס קבוע? לא הרבה.

תמיכה ואחריות 

 

You-Can-Now-Chat-with-an-Apple-Genius-Online-2

אם יש לכם בעיה עם מכשיר אייפון, סביר להניח שתוכלו לקבל עזרה באתר של אפל – הן ברשת והן בחנות. באפל יש למכשיר שלכם הורה אחד, אבל אם יש לכם מכשיר אנדרואיד? ברוכים הבאים למשחק הבירוקטריה. לא תתן לכם תמיכה בכל מקרה, אלא אם הזמנתם את מכשירכם ישירות מהאתר שלה. יצרנית המכשיר תפנה אתכם ליבואן, וכאן זה סוג של משחק רולטה לגבי טיב השירות שתקבלו. זה במקרה וקניתם את המכשיר בארץ. אם קניתם אותו בחו"ל, זאת הולכת להיות חוויה לא נעימה.

תמונת רקע יפה לסיום
תמונת רקע יפה לסיום

אז אלו הם הדברים שאני מחשיב כיתרונות באייפון. לא שאני מתכוון לעבור לאייפון בקרוב. ממש לא. אני מאוד אוהב את האנדרואיד שלי. אני אוהב את הווידג'טים שלי, את הרומים שלי ואת העובדה שאני ורק אני מחליט מה ואיך ייראה ויתפקד המכשיר שלי. אבל לפעמים, אני פוזל הצידה, ומייחל שגוגל תיישם כמה דברים מהחברה המתחרה, שאולי לא תמיד קולעת לטעמי האישי, אבל בהחלט יודעת לייצר מכשירים מדהימים.

 


תגיות

15 תגובות

 1. דברי כפירה !!! אבל חמור מזה, רחוקים מהאמת ודי מטעים. ועוד לא הזכרתי איי טיונס……

 2. לגבי הקריסות של אפליקציות, IOS מזמן עברה את האנדרואיד – לרעה…
  http://www.techtree.com/content/news/616/android-apps-more-stable-than-those-on-ios-study.html
  לגבי הגן הנעול, יש באפסטור רק אפליקציות שאפל רוצה שיהיו ושלא מתחרות באפליקציות המובנות.
  נראה אותך מוצא אפליקציה חלופית לחייגן או להודעות טקסט. מזל שעכשיו סוף סוף שחררו קצת את החבל עם מקלדות לחופיות.
  לגבי האחידות, זה יוצר עדר. המקסימום שאני יכול לבחור זה בין צבע שחור ללבן (וזהב) אם נתעלם רגע מה-5C, לכל האייפוניסטים יש
  בדיוק את אותו המכשיר ואותו מראה. אני יכול לבחור לא רק בין דגמים שונים בתכלית של אותו היצרן, אלא בין יצרנים שונים.
  הייתי שבועיים עם אייפון 4S, אחרי שהמוטורולה דיפיי (!!!) שלי התקלקל, ופשוט סבלתי כל רגע, וזה אחרי שהיה לי 3 שנים אייפון 3G.

 3. אני אתן קרדיט לאפל איפה שמגיע להם, אבל הדבר הנכון היחיד שכתבת זה החלק של התמיכה בסוף.
  באמת יש לאפל מערך תמיכה ושירות שכל חברה, לא רק יצרניות אנדרואיד, צריכים לקנא בו.

  לגבי סעיף 1, תשווה גן סגור לגן סגור. ובזה אני מתכוון שתשווה את הסיכוי לחטוף MALWARE מהמרקט בלבד באנדרואיד, כשהמכשיר עדיין סגור לרוט והאופציה להתקנת אפליקציות ממקורות חיצוניים לא פעילה. להגיד שזה יתרון שאסור לך להתקין אפליקציות חיצוניות כי יש סיכוי שאחת מהן תהיה בעייתית זה כמו להגיד שזה יתרון לאסור על שתיית אלכוהול כי מישהו יכול לנהוג שיכור.

  סעיף 2 בכלל מצחיק, אהבתי ש itunes אצלך נחשבת ליתרון לאפל. כל דבר אצלי באנדרואיד מגובה אונליין אוטומטית, בלי צורך בתוכנה בעייתית מאוד שיש לה הסטוריה בבאגים שמחקו לאנשים את החשבון במקום לגבות אותו.
  http://www.justanswer.com/mac-computers/6vgqf-itunes-deleted-contacts-iphone-ipad.html
  מה עוד שאם כבר אתה מזכיר התעסקות ברוט של המכשיר אז דבר ראשון שכל משתמש חכם עושה זה לעשות nandroid backup למכשיר שלו, וזה הגיבוי הכי טוב שיש.

  3 נראה כמו סעיף למלא מקום. כל מה שעובד על מכשיר אחד יעבוד על מכשיר שני, כל מה שמתחת למכסה המנוע זה בדיוק אותו הדבר בכל המכשירים, אתה מדבר על סקין נטו, זה עוד טיעון של "טוב לי שאפל מגבילים אותי", וזה שווה לטיעון של אסיר עולם שטוב לו בכלא כי "בחוץ החיים קשים, צריך לעבוד, לשלם חשבונות, טוב שהמדינה חוסכת לי את כאב הראש הזה"

  4 זה סובייקטיבי, אני לא אתווכח איתו. גם אני לא אוהב את ה bloatware של יצרניות שונות, אז אני קונה נקסוס או מחליף לרום קאסטום, אבל זה למי שלא מתעסק בהחלפות רומים זה די מגביל את עולם האנדרואיד למכשיר אחד בלבד (שהוא בפני עצמו מכשיר מעולה וחצי מחיר מאייפון, אבל זה דיון לכתבה אחרת של נקסוס V אייפון, ולא אנדרואיד V אייפון)

  ולסיום, בלי קשר לכתבה, מערכת התגובות החדשה באתר היא מהגרועות שראיתי בחיי, ואני חבר ותיק באינטרנט, מימי מודם החיוג בקופסא הגדולה שישב מחוץ למחשב ותעריפי חיבור מטורפים של בזק. למה יש לי שטח בגודל של שורה מסכנה אחת לראות מה כתבתי? לחזור אחורה ולתקן משפט קודם שכתבתי כמעט בלתי אפשרי לחלוטין.

 4. 1. חלק ממה שכתבת נוגד לחלוטין את כל מה שאתה אוהב באנדרואיד..
  כי "שליטה מלאה על התוכנה והחומרה" היא בדיוק הסיבה לעדכונים המסודרים והאחידות- ןלכך שאם אתה לא אוהב את זה ורצה לחזור לגרסא קודמת או לשנות אפילו את הדבר הבסיסי ביותר את ה פשוט לא יכול.. כיף לחלום, אך בסופו של דבר זה מחיר החופש. 2. הגיבוי יכול להיות חיסרון מאוד משמעותי- למשל כשהמכשיר מחליט להסתנכרן מול האייפון, למחוק כל מה שעליו ןלהחליף אותו במה שעל המחשב (בעיה מוכרת עוד מימי האייפוד).
  אגב, רוט לא תמיד מחייב פתיחת בוטלואדר לכן לא תמיד מבטל את האחריות. אם יש לך רוט וtitanium backup, אתה פשוט מסודר, הרבה יותר מבעלי אייפון, כי אתה לא חייב חיבור לאינטרנט כדי להעביר ה-כ-ל, מקבצי הapk עד להסטוריית מכשירי הBT בקלי קלות, כולל גיבויים מתוזמנים וכו'. אתה אומר שלא כולם עושים זאת? בסדר. זו מע' שמעניקה לך יותר ככל שתטרח ללמוד (ולא צריך לדעת הרבה).
  3. לגבי עדכוני תוכנה: כל מה שצריך זה לעבור פעם אחת לרום נורמלי עם OTA. אין אף אדם שלא מכיר מישהו שיכול לעשות לו את זה. אם לא, כמה עשרות שקלים בחנות כלשהי יפתרו את הבעיה ויש לך עדכונים מהירים לתקופת זמן ממושכת. שוב, טיפה השקעה עם תשואה מעולה. אולי מעט מסובך יותר, אך לא משהו שדורש התעסקות תמידית.
  4. אני הכי מסכים עם מה שאמרת.. עד שלא חווית את הפחד המזדחל כשהבנת שהפלשה לא עברה כמו שצריך, אתה לא לגמרי אנדרואידי..

 5. אני אתן קרדיט לאפל איפה שמגיע להם, אבל הדבר הנכון היחיד שכתבת זה החלק של התמיכה בסוף.
  באמת יש לאפל מערך תמיכה ושירות שכל חברה, לא רק יצרניות אנדרואיד, צריכים לקנא בו.
  
  לגבי סעיף 1, תשווה גן סגור לגן סגור. ובזה אני מתכוון שתשווה את הסיכוי לחטוף MALWARE מהמרקט בלבד באנדרואיד, כשהמכשיר עדיין סגור לרוט והאופציה להתקנת אפליקציות ממקורות חיצוניים לא פעילה. להגיד שזה יתרון שאסור לך להתקין אפליקציות חיצוניות כי יש סיכוי שאחת מהן תהיה בעייתית זה כמו להגיד שזה יתרון לאסור על שתיית אלכוהול כי מישהו יכול לנהוג שיכור.
  
  סעיף 2 בכלל מצחיק, אהבתי ש itunes אצלך נחשבת ליתרון לאפל. כל דבר אצלי באנדרואיד מגובה אונליין אוטומטית, בלי צורך בתוכנה בעייתית מאוד שיש לה הסטוריה בבאגים שמחקו לאנשים את החשבון במקום לגבות אותו.
  

  http://www.justanswer.com/mac-computers/6vgqf-itunes-deleted-contacts-iphone-ipad.html
  מה עוד שאם כבר אתה מזכיר התעסקות ברוט של המכשיר אז דבר ראשון שכל משתמש חכם עושה זה לעשות nandroid backup למכשיר שלו, וזה הגיבוי הכי טוב שיש.

  3 נראה כמו סעיף למלא מקום. כל מה שעובד על מכשיר אחד יעבוד על מכשיר שני, כל מה שמתחת למכסה המנוע זה בדיוק אותו הדבר בכל המכשירים, אתה מדבר על סקין נטו, זה עוד טיעון של "טוב לי שאפל מגבילים אותי", וזה שווה לטיעון של אסיר עולם שטוב לו בכלא כי "בחוץ החיים קשים, צריך לעבוד, לשלם חשבונות, טוב שהמדינה חוסכת לי את כאב הראש הזה"

  4 זה סובייקטיבי, אני לא אתווכח איתו. גם אני לא אוהב את ה bloatware של יצרניות שונות, אז אני קונה נקסוס או מחליף לרום קאסטום, אבל זה למי שלא מתעסק בהחלפות רומים זה די מגביל את עולם האנדרואיד למכשיר אחד בלבד (שהוא בפני עצמו מכשיר מעולה וחצי מחיר מאייפון, אבל זה דיון לכתבה אחרת של נקסוס V אייפון, ולא אנדרואיד V אייפון)

  וואו, אני פשוט מסכים עם כל מילה.

  זה טוב שלשם שינוי הדיון מתחיל עם דעות ונימוקים שלפחות מוצגים בצורה רצינית. כיום נדיר לראות דיון אנדרואיד vs אייפון שהוא לא 100% flaming.
  הבעיה היא שרוב הטיעונים בכתבה באמת קצת רחוקים מהמציאות, כמו ש-EGarchmorph פירט יפה מאוד.

  גם אני משתמש אנדרואיד כבד מאוד. גם אני החלפתי ROM-ים כבר על עשרות מכשירים בכל הדגמים הנפוצים בשוק. וגם לי יש ניסיון של כבר כמה שנים טובות בעסק.
  גם אני לא רואה את עצמי קונה אייפון בקרוב. וגם לי אין בעיה לפרגן לאייפון איפה שצריך, וזה ממש לא הנקודות שהוזכרו בכתבה.

  אם כבר, אפשר לדבר על איכות החומרים והבנייה של האייפון, שגבוהה בהרבה מזו של המתחרים הכי נפוצים בשוק (כן, כל סדרת ה-Galaxy S, אני מדבר עלייך).
  אפשר לדבר על היתרונות האמיתיים של חומרה ותוכנה תחת קורת גג אחת, שהם ביצועים שלרוב טובים יותר בזמן ההשקה (וכמובן שהיתרון הזה הולך ונעלם עם השנים והשדרוגים). ואני מצטער אור, אבל גיבוי ושחזור, מוצלחים ככל שיהיו, ממש לא נובעים משליטה של חברה אחת בתוכנה ובחומרה. זהו פיצ'ר תוכנתי בלבד, שגם אני הייתי יכול לממש באותה איכות אם הייתי צריך לכתוב מערכת הפעלה לאייפון עם חומרה קיימת. לא צריך שום ידע בחומרה בשביל זה.
  ואפשר להסביר כמו שצריך את בעיית הפרגמנטציה באנדרואיד. והבעיה הזו ממש לא קשורה לטיעונים מוזרים כמו "תוכנה היא לא הצד החזק של יצרניות טלפונים או חברות סלולר"… הן כולן יודעות טוב מאוד מה הן עושות. וזו גם לא העובדה שצריך לחכות עוד כמה שבועות עד שהן מתאימות את הגרסה החדשה. הבעיה היא העובדה שהן יכולות להחליט, משיקולים שלהן, להפסיק לשדרג מכשירים בטרם עת, מה שמשאיר את השוק מלא בטלפונים כשירים לחלוטין שתקועים על גרסות אנדרואיד עתיקות.

  אבל בסופו של דבר, כמו שכולנו יודעים, לכל הנקודות הנ"ל יש פתרונות ואלטרנטיבות, מה שאי אפשר להגיד על כל החסרונות של האייפון.

 6. וכרגיל KAKADU999 מבלבל את השכל…. :)
  הדברים האלה ממש לא רחוקים מהאמת וממש לא מטעים, הם נכונים ומדוייקים.

  הבעיה עם האייפון היא שפה בערך נגמרת רשימת היתרונות.
  אכן יש עוד דברים שגוגל יכולה לעשות בשביל לצמצם פערים בתחומים האלה, וכולנו מקווים שזה יקרה בקרוב.

 7. וואי אנשים תתעוררו.
  אף אחד לא מדבר על המשתמשים המקצועיים.
  ברור שמי שיודע לעשות רוט או להחליף רום או וואטאוור עושה את מה שהוא עושה כי הוא מבין בזה וגם (יותר חשוב) נהנה מזה. רוב רובינו בפורום הזה חובבי טכנולוגיה. אנחנו נהנים מכל הדברים האלה.
  אבל לא מדובר פה על אנשים כמונו.
  מדובר על ה95% האחרים….
  לך תגיד לבנאדם שאם הוא רוצה פתרון כזה או אחר לבעיה מסויימת שיש לו אז הוא צריך לפתוח הרשאות או להחליף רום או להתחיל להתעסק עם שורות קוד….. :sleep:

  לאף אחד אין ספק (גם למשתמשי אייפון) שאנדרואיד יותר גמיש ומאפשר יותר חופש פעולה למשתמש.
  הוא בסך הכל ציין שיש יתרונות גם לצד השני ה"סגור".
  גם אם אתם רואים את היתרון או לא או שאתם מסכימים איתו או לא זה לא רלונטי כי זה עובדה בשטח.

  אחלה כתבה, אני נהנתי לקרוא.
  לפי דעתי אור שמר על אובייקטיביות במהלך הכתבה אפילו שהוא שייך לצד הירוק.

 8. לך תגיד לבנאדם שאם הוא רוצה פתרון כזה או אחר לבעיה מסויימת שיש לו אז הוא צריך לפתוח הרשאות או להחליף רום או להתחיל להתעסק עם שורות קוד..... :sleep:

  אז מה אתה מעדיף, להגיד לו שפשוט אי אפשר וזהו? כי את זה, אם תרצה, תוכל להגיד לו גם באנדרואיד, בדיוק כמו באייפון. (במקרה של האנדרואיד זה אמנם יהיה שקר, אבל מה אכפת לך).

 9. זה כמו שמישהו ישאל אותך אם המחשב שלו יריץ תוכנה כלשהי ואתה צריך להגיד לו שצריך להוסיף ראם או לשדרג מעבד….
  לרוב האנשים אין מושג אפילו מה זה.
  אז הם מזמינים טכנאי או בן דוד שמבין במחשבים.
  אותו דבר סביר להניח שיקרה פה… אבל זה לא אומר שזה פתרון נגיש למשתמש הממוצע (בדיוק כמו שהוספת זכרון ראם זה לא פתרון נגיש למשתמש הממוצע – אפילו שאין מזה מנוס לפעמים)

 10. זה ממש לא אותו דבר כמו שדרוג רכיבים במחשב, היות שאתה לא צריך לקנות שום דבר נוסף. אם כבר זה אותו דבר כמו שינוי הגדרות או התקנת תוכנה נוספת כדי שזו תעבוד, וכדומה.

  חוץ מזה, שלפעמים אין ברירה. נניח שהמישהו ממש חייב את התוכנה מותקנת על המחשב. מה אתה חושב שהוא יעדיף, שתספר לו שזה קצת מסובך וצריך לעשות שינויים שהוא לא מבין בהם (ויפנה לעזרה מקצועית אם צריך), או שתגיד לו שאי אפשר וזהו, שיסתדר בלי או יקנה מחשב חדש?
  אותו דבר, נניח שיש למישהו בעיה שממש מפריעה לו להשתמש במכשיר, אולי אפילו ברמה שיצטרך לוותר עליו לגמרי אם אי אפשר לפתור. באנדרואיד זה אולי מסובך, אבל ניתן לביצוע בסופו של דבר. באייפון זה פשוט "אי אפשר וזהו".

  ועוד משהו, אמנם יש בעיות שאי אפשר לפתור בלי פעולות מסובכות כמו החלפת רום או התעסקות עם שורות קוד, אבל חלק גדול מאד מהבעיות הנפוצות ניתן לפתור ע"י התקנת אפליקציה פשוטה, שאולי דורשת רוט, אבל גם רוט אפשר להשיג בהרבה מכשירים ע"י התקנת אפליקציה פשוטה (חוץ מזה שחלק נכבד מהמכשירים מיבוא אפור מגיעים עם רוט מהחנות). אז לאנדרואיד עדיין יש יתרון עצום בפתרון בעיות גם עבור המשתמשים הפשוטים – אלא אם כן מדובר במישהו שגם התקנת אפליקציות מסובכת לו מדי, אבל אז הוא כנראה יצטרך תמיכה טכנית צמודה בכל מקרה, אז מה זה כבר משנה.

 11. גם באייפון ברוב הפעמים זה לא "אי אפשר וזהו"
  כמעט תמיד אפשר לעשות (כמובן בתנאי שאתה יודע מה אתה עושה או שאתה יוצר קשר עם מישהו שיודע)
  לרוב הבעיות או הדברים שחסרים או שמציקים למשתמש יש כבר אנשים שחשבו על זה וכתבו איזה טוויק או אפליקציה בשביל זה.

  אני אתן לך את הדוגמה הכי בסיסית (בתקווה שלא תתפס על הדוגמה עצמה אלא על הנקודה שאני מנסה להעביר)
  הSBSETTINGS יצא עוד בשנת 2007-8 בתור טוויק שמקצר את כל השיטה הדבילית של כניסה לאין ספור תפריטים כדי להדליק ולכבות אופציות שונות.
  עזוב שעכשיו (200 שנה אחרי) אפל התעורר והוסיפו את זה בילט אין במערכת…
  היום קהילת הסידיה הרבה יותר מפותחת מב2008. לכל דבר שמפריע לך יש המון אנשים שכבר חשבו על זה…

  אבל להגיד ש"אי אפשר וזהו" זה לא הכי נכון.
  כי אופציות יש

 12. ל – 8

  אני מבלבל את השכל ?
  הדברים לא רחוקים מהאמת ? אבל הם לא האמת. לא כל האמת , לפחות.

  ואחד שהוא עמך ולא מחליף רומים פעמיים ביום, יגיד – הנה, נגלתה לי הארה –
  אייפון הוא המענה לכל צרכי הסלולאריים. נו, עובדתית זה נכון לחצי ארה"ב,
  אבל לא מהסיבות הנכונות ובטח לא מה"קירבה לאמת" !

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close