ה-G5 וה-Galaxy S7 לא יוכלו להשתמש בכרטיסי ה-microSD שלהם להפעלת אפליקציות • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

ה-G5 וה-Galaxy S7 לא יוכלו להשתמש בכרטיסי ה-microSD שלהם להפעלת אפליקציות

מכשירי הדגל החדשים של LG ושל , אשר מציעים נפח פנימי צנוע יחסית לצד חריצים לכרטיסי שמסוגלים להרחיב אותו, לא יציעו תמיכה ביכולת החדשה והמעניינת שמהווה חלק ממערכת האנדרואיד מרשמלו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עוד בשורה לא ממש משמחת לכל מי שהתאכזבו מנפח האחסון המובנה הצנום יחסית שאיתו הוכרזו הסמארטפונים החדשים והנוצצים של סמסונג ושל LG – לפי דיווח חדש, הסמארטפונים הללו לא יתמכו ביכולת להשתמש בנפח האחסון של כרטיסי microSD שחוברו למכשיר בתור נפח אחסון פנימי מלא, כזה שניתן להתקין עליו אפליקציות ולהריץ אותן ישירות מתוכו, כאילו היה חלק אינטגרלי מנפח האחסון המובנה. אופציה זו הוצגה רשמית בגירסת האנדרואיד מרשמלו העדכנית (שאיתה יושקו גם ה-G5 וגם ה-Galaxy S7 וה-Galaxy S7 Edge), אך נראה שבשתי היצרניות הקוריאניות החליטו לוותר על מימוש שלה, מסיבה זו או אחרת.

כרטיסי ה-microSD עדיין יוכלו לשמש לאחסון של מגוון סוגי מידע ללא בעיה, כמובן, כגון מדיה, גיבויים וגם מידע ספציפי של מסויימות שכוללות אפשרות להעתקה להתקנים אלה, אך בסופו של דבר צרכנים אשר יגיעו למצב בו ניצלו את כל נפח האחסון הפנימי במסגרת התקנה של ומשחקים "כבדים", ימצאו את עצמם נאלצים לעשות את מה שנעשה עד היום – לההחליט על אילו יישומים לוותר ולמחוק בכדי לפנות מקום.

התוספת של חריצי הרחבת האחסון בצמד מכשירי הדגל היא מבורכת בכל מקרה, אך נראה כי היא תעזור למי שנוהגים להתקין כמות גדולה של אפליקציות במערכת האנדרואיד שלהם מקור: androidauthority.com
התוספת של חריצי הרחבת האחסון בצמד מכשירי הדגל היא מבורכת בכל מקרה, אך נראה כי היא תעזור למי שנוהגים להתקין כמות גדולה של במערכת האנדרואיד שלהם
מקור: androidauthority.com

זו אולי תהיה בעיה רק עבור חלק קטן יחסית מכלל המשתמשים, אך חבל שזה המצב – בייחוד משום שקיימת אלטרנטיבה לכך במערכת העדכנית של גוגל. נקווה שבהמשך הדרך נראה את היכולת הזו הופכת לסטנדרט בסיסי עבור סמארטפונים וטאבלטים שמריצים את מרשמלו.

נקווה שמכשירים אחרים כן יתמכו ביכולת החדשה והחשובה הזו, שנותנת סיבה טובה להשקיע בכרטיסי microSD זריזים ואיכותיים מקור: arstechnica.com
נקווה שמכשירים אחרים כן יתמכו ביכולת החדשה והחשובה הזו, שנותנת סיבה טובה להשקיע בכרטיסי זריזים ואיכותיים
מקור: arstechnica.com

תגיות

7 תגובות

 1. זה כל כך זניח שזה באמת לא שנה ל99.999999999999999999999999999999999999999999% מהמשתמשים.

 2. חבל שאתה שוב ושוב כותב דברים בלי להבין על מה אתה בכלל כותב. מביך.
  אתה בכלל יודע מה זה adoptable storage?
  זה לא קשור ל"התקנת אפליקציות" על הכרטיס זיכרון ("move to sdcard" – לא מזכיר לך כלום? אלוהים אדירים) , זה בסה"כ פיצ'ר שמאחד את הזיכרון הפנימי ואת נפח האיכסון של כרטיס הזיכרון לאותה מחיצה – לצורכי נוחות.
  אבל יש לזה גם חסרונות שגרמו בהחלטה מודעת גם לסמסונג וגם ל-LG לא להשתמש באופציה הזאת, כמו למשל שאי אפשר להעביר את הכרטיסים שהופעלו עם האופציה הזאת בין מכשירים שונים או בין המכשיר למחשב (!) לצורכי שיתוף הקבצים, כמו גם שבהפעלה הראשונה התוכן שקיים על הכרטיס נמחק!
  זאת למשל היתה התגובה של סמסונג לנושא:

  Samsung decided not to use the Android Marshmallow “adoptable storage” model. We believe that our users want a microSD card to transfer files between their phone and other devices (laptop, tablet, etc), especially the photos and videos they shoot with the camera.

  With adoptable storage, first of all the card may be erased the first time it is inserted into the device. This behavior may be unexpected by many users and we don’t want our users to lose their files. Second, once Marshmallow starts using a card for adoptable storage, it cannot be read by other devices, so it loses this ability to be used for file transfer. Adoptable Storage is also primarily targeted towards emerging markets where devices with only 4-8GB of onboard storage are common. We think that our model of using microSD for mass storage is more in-line with our owner’s desires and expectations for how microSD should behave.

  לא הגיע הזמן שתפסיקו לכתוב באתר הזה אייטמים כלכך שגויים ומביכים?

 3. עמרי, קח בחשבון שהמניע העיקרי לדעתי שסמסונג רוצים שתהיה את האופציה להעביר קבצים ישירות מהSD הוא שהם התקמצנו/פישלו ושילבו חיבור USB2 סטנדרטי במקום חיבור USB3 (שכבר היה קיים בS5) בתצורת USB-C שהיה פותר את עניין המהירות ומייתר את הוצאת כרטיס הזיכרון.

 4. Xvertigo, לא כלכך הבנתי מה זה קשור… ואין פה התקמצנות/פאשלה עם ה-usb2, הסיבה היחידה שאין ב-s7 חיבור usb-c היא לצורך תאימות עם ה-gear vr, שלא תומך בזה.

 5. זה פשלה היום שמערכת האנדרואיד צריכה 12GB אחסון גם 32 זה גבולי במיוחד להרבה פה ששומעים מוזיקה באיכות טובה לא MP3 וגם בשביל מה צריך משקפי תלת ממד 3D עם אין מספיק נפח אחסון בדגמים החדשים שלהם אנחנו מקבלים פחות ומשלמים יותר

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close