הסוף לכרסום חבילות הגלישה? Facebook Lite - גירסה אולטרה-קלה של הרשת החברתית • HWzone
גאדגטיםאפליקציות

הסוף לכרסום חבילות הגלישה? Facebook Lite – גירסה אולטרה-קלה של הרשת החברתית

במקום לפתח ולשדרג את האפליקציה המרכזית של המדיה החברתית, השיקה Facebook אפליקציה המבוססת השוקלת רק כ-252 קילו-בייט למדינות עם שווקים מתעוררים

   facebooklite2facebooklite1facebooklite3

אפליקציית "Facebook Lite" למכשירי בשווקים מתעוררים

לא כל יום אנחנו רואים השקעה בשווקים מתעוררים של חברות ענק כמו פייסבוק. למרות שהחברה כבר היום מציעה את הרשת החברתית שלה בתצורה קלה על ידי גלישה באתר בעזרת הדפדפן, פייסבוק משיקה אפליקציה ייעודית לכך למדינות מתעוררות. האפליקציה, בשם "Facebook Lite", מיועדת לגלישה קלה המועטת בכמות המידע הנדרשת לקיימה, כאשר היא מציגה תוכן מבוסס במקום הצגה רגילה של המידע כמו שבאפליקציה הרגילה של החברה לאנדרואיד ולפלטפורמות אחרות.

האפליקציה זמינה כעת רק למדינות כמו בנגלדש, נפאל, ניגריה, דרום אפריקה, סודן, סרי לנקה, וייאטנם, זימבבואה ועוד, עם מדינות נוספות בעלות שווקים מתעוררים שצפויות להיכלל בהמשך. האפליקציה שוקלת רק כ-252 קילו-בייט (או 0.252 מגה-בייט), המהווה פחות מעשירית מהמשקל של האפליקציה הרגילה של החברה לפלטפורמה.

ניתן לעשות כמעט וכל פעולה באפליקציה הקלה של פייסבוק כמו שניתן באפליקציה המלאה, כאשר בשימוש ראשוני באפליקציה מבקרים אכן הבחינו בשימוש קליל הדורש פחות מידע, אך הוא אינו מתנהג בצורה מהירה יותר, דבר שבהחלט מצופה מאפליקציה המבוססת רשת. בנוסף, פייסבוק מאפשרת למשתמשים באפליקציית ה-Facebook Lite להתחבר אל שירות ה-Messenger של החברה ולשלוח ישירות משם הודעות, זאת במקום הדרישה הקודמת של החברה להורדת האפליקציה הייעודית לכך בעת שימוש באפליקציית Facebook הרגילה של הרשת החברתית.

תגיות

2 תגובות

  1. ברור שמעניין, במקום 2 אפליקציות (הפייסבוק הראשי והמסנג'ר) שתופסות מלא נפח אחסון ומלא זכרון גם כשהן לא פתוחות, יש לך את הדבר המזערי הזה שעושה את אותו הדבר, רק עם עיצוב פחות יפה.
    נדיר מאוד שיש לי שיחות במסנג'ר של פייסבוק ועד האפליקציה הזאת היה לי את המסנג'ר רץ ברקע כל הזמן.

    אני ישר התקנתי את זה וזה עובד טוב. אחרי זה נזכרתי באתר מובייל של פייסבוק, פעם הוא היה גרוע ולא שמיש אבל כנראה שמאז הוא שופר והכרום שופר כי זה עובד מעולה, ואין את הבעיה המעצנת שנכנסים לתמונה והאפליקציה מחליטה שדווקא התמונה הזאת לא תרד למרות שכל תמונה אחרכת בעמוד כבר מוצגת (כי זה כרום והוא הרבה יותר איכותי), הגלילה מהירה וחלקה, זה תמיד חוזר בBack לאותה נקודה במסך שהגעת ממנה, העיצוב טוב וכו'.

    בקיצור הצורת עבודה שלי כרגע היא אייקון של האתר במסך בית כדי להכנס לראות מה חדש + האפליקצית עולם שלישי הזאת בשביל לקבל התראות על הודעות בצ'אט.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close