הכי יעילה עד היום: ARM מכריזה על ליבת ה-Cortex A35

למפתחת החומרה הבריטית יש חדשה שמבטיחה להיות זולה וחסכוניות עוד יותר מה-Cortex A53, בתקווה לחבר מיליארד משתמשים נוספים אל עידן הסמארטפונים

ארכיטקטורת ה- ממשיכה להנות מצמיחה אדירה בפופולריות, יחד עם שווקי הסמארטפונים והטאבלטים אשר מסתמכים עליה באופן כמעט מוחלט, וכיום נראה שהיא יכולה כבר להוות מתחרה ישיר ומשמעותי לארכיטקטורת ה-x86 עליה מתבססים המעבדים הנודעים של אינטל ו-.


עם זאת, נראה שבחברת ARM Holdings, שהיא זו שמפתחת וחוכרת את השימוש בליבות שמבוססות על ארכיטקטורה זו ליצרניות השבבים השונות, לא שוכחים את המקורות הצנועים מהם צמחה ההצלחה שלהם – ומשיקים עתה ליבת עיבוד בסיסית חדשה, שאמורה להיות יורשת אמיתית לליבות ה-Cortex A7 עם טובים יותר, צריכת הספק מזערית וגם מחיר עממי במיוחד.

narm3

ליבת ה-Cortex A35 החדש תמוקם מתחת לליבות ה-Cortex A53 שמוכרות לנו היטב מכל שבב ביניים עדכני. שתי הליבות הללו יתבססו על ארכיטקטורת ה-ARMv8 ב-64 ביט (שלא כמו ה-Cortex A7 שהייתה ליבת 32 ביט בלבד), וב- מצהירים שהפרשי הביצועים בין ה-A53 ל-A35 אינם גדולים במיוחד, זאת כאשר הפרשי היעילות הם משמעותיים לטובתה של האחות הטרייה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


narm4

שבבים ראשונים שישלבו את ליבות ה-Cortex A35 עתידים להגיע רק בעוד זמן מה, לכאורה במהלך המחצית השנייה של שנת 2016, אך כשזה סוף סוף יקרה אנחנו אמורים להתחיל לקבל מכשירי שוק בינוני-נמוך שיהיו יעילים וזולים מאי פעם – אחרי הכל בשנה שעברה ראינו צרכנים רבים שעבורם מכשיר מבוסס מרובע ליבות Cortex A7 פעל 'טוב מספיק', ואותו הדבר נכון גם לשבבים מרובעי ליבות Cortex A53 בשנה הנוכחית.

narm narm5

ליבות ה-Cortex A35 אינן מיועדות אך ורק לשבבים של סמארטפונים וטאבלטים – ב- מתגאים בוורסטיליות גבוהה במיוחד עבורן, עם יכולת ליצור מוצרים זערוריים בני אחת או שתי ליבות עבור עולם המחשוב הלביש והאינטרנט של הדברים, לצד יכולת ליצור מערכים גדולים יותר עם כוח עיבוד שמתאים למוצרים חכמים משמעותיים יותר


במפתחת השבבים מאמינים כי ה-Cortex A35 תאפשר לעוד מיליארד צרכנים חדשים ברחבי העולם לקבל לידם מכשיר חכם עם גישה למרבצי המידע האינסופיים של רשת האינטרנט (במדינות מתפתחות, באופן טבעי), ואנחנו בהחלט מקווים שהחזון הזה יתגשם – בינוניים וסבירים בעלות של כמה עשרות דולרים בלבד נשמע לנו כמו קונספט שכלל המשתמשים יוכלו רק להרוויח ממנו.

narm2
בעוד שליבת ה-Cortex A72 עתירת הביצועים עתידה להיות מוחלפת כבר בעוד שנה בליבה חדשה בארכיטקטורת 10 ננומטר (לפי מפת הדרכים של עצמה), ליבות ה-Cortex A53 וה-Cortex A35 הן כאן כדי ללוות אותנו לפחות עד סוף 2017