הכירו את זכוכית Gorilla Glass 5: תגן על הסמארטפון שלכם גם בנפילה מגובה מטר וחצי • HWzone
גאדגטים

הכירו את זכוכית Gorilla Glass 5: תגן על הסמארטפון שלכם גם בנפילה מגובה מטר וחצי

חברת קורנינג מציגה את הדור החמישי של חיפויי הזכוכית הייעודיים שלה עבור גאדג'טים באמצעות הבטחות מרחיקות לכת

אין הרבה דברים שמרגישים שוברי לב יותר ממכשיר חכם חדש וזריז עם מסך שנסדק או רוסק לרסיסים ממכה או נפילה קטנות. אנחנו חייבים להודות שסמארטפונים וטאבלטים עדכניים נוטים להיות קשוחים ועמידים יותר מבעבר לתופעות מצערות אלו – אך הן עדיין קיימות, ולא רק עבור משתמשים שמאופיינים בחוסר זהירות קיצוני.

בשביל לנסות ולשפר את המצב פעם נוספת, חברת קורנינג (Corning) חושפת את 5 – הזכוכית המחוסמת והמוקשחת של הדור הבא, שמבטיחה לטפל הפעם ספציפית בנפילות והתרסקויות מגבהים מאתגרים, אשר מדמים את איזור הכתפיים או איזור המותניים של המשתמש הממוצע.

ggf1

בחברה מתפארים בכך שחיפויי ה- שלהם נמצאים ביותר מ-4.5 מיליארד מכשירים צרכניים ברחבי העולם, ומשוכנעים שיוכלו להמשיך את ההצלחה העצומה עם הדגם החדש, אשר מתיימר לשרוד  בשלמותו כ-80 אחוז מהנפילות מגובה של כ-1.6 מטר – זאת בהשוואה ל- 4 העכשווי שנועד לשרוד נפילות מגובה של עד מטר אחד.

מדובר בבשורה חשובה המשמעותית, אך עדיין לא כדאי להתחיל ולתכנן סדרת התעללות במכשיר החכם הבא שלכם – בחברה מבהירים שהמאפיין המרשים תואם לחיפויים בעובי של 0.6 מילימטרים, בעוד שליצרניות השונות יוצעו גם לחיפויים בעובי מוקטן של 0.4 מילימטרים (כך שלא כל עתידי שיתפאר בשימוש בזכוכית 5 בהכרח יהיה עמיד באותה המידה), וכמו כן הנתונים והבדיקות כולן מתייחסות לנפילה עם הפנים והחיפוי כלפי מטה באופן אופקי, בעוד שנפילות פינה למיניהן אינן מציאות הגנה ברמה זהה, ובפרט במכשירים בהם ישנו חיפוי קמור שבולט מחוץ לשאר מעטפת המכשיר.

ggf2

כך או כך, 5 אמורה להיות קשיחה יותר מכל שהגיעה לפניה – וגם קשיחה פי 4 מכל זכוכיות החיפוי של המתחרות בשוק. מה שעשוי להסביר מדוע ביצרנית האמריקאית טוענים ש-75 אחוזים מהמכשירים החכמים בשוק מתבססים על מוצריה, עם צפי להמשך הצמיחה הזו בזכות הגירסה החמישית החדשה.

מכשירים ראשונים עם 5 אמורים לצוץ בשוק בהמשך שנת 2016, ולמרות שהם כנראה לא יאפשרו לנו לוותר על כיסוי המגן באופן מוחלט – הם כנראה יסייעו להקטין עוד יותר את סטטיסטיקת התאונות המצערות (והיקרות) בסביבה הטכנולוגית שלנו.

תגיות
Back to top button
Close
Close