החדשים של סוני: Xperia XA2 ו-Xperia L2 מוצגים בתמונות רשמיות

דגמי הביניים החדשים של החברה היפנית עתידים לעבור לשימוש בשבבי ה-Snapdragon של קוואלקום, וזה יהפוך אותם לרלוונטיים הרבה יותר בשווקים המערביים

חברת סוני ביצעה שינוי אסטרטגי בשנה האחרונה בכל הנוגע לשוק הביניים של עולם הסמארטפונים – שעיקרו הוא קיצוץ מחירים משמעותי אשר הפך את דגמיה בשוק לתחרותיים ומשתלמים יותר.

גם עכשיו ישנה אפשרות לרכוש את דגם ה-Xperia XA1 שכולל מצלמת 23 מגה-פיקסל מתקדמת ושבב מתומן חסכוני בפחות מ-300 דולר כולל מע"מ ומשלוח באמאזון (או בפחות מ-1,300 ש"ח בחנויות המקומיות), ואילו ה-Xperia L1 יכול להיות שלכם במחיר כולל של 220 דולר, או פחות מ-800 שקלים חדשים – ויש לנו סיבות להאמין שהיורשים של מכשירים אלו יהיו קורצים באופן דומה בתמחורם.

כעת, יש לנו תמונות יח"צ מודלפות ראשונות של שלישיית המוצרים העתידיים מבית החברה לרמות המחיר של 400 דולר ופחות – ה-Xperia XA2 Ultra, ה-Xperia XA2 וה-Xperia L2, שמגיעות אלינו מבית המדליף הנודע אוון בלאס, ביחד עם פירוט טכני מבטיח למדי.

מעבר מבורך לשבבים חסכוניים של קוואלקום

הדגם המתקדם והמסקרן ביותר יהיה ה-Xperia XA2 Ultra, שיצוייד במסך 6 אינץ' בעל רזולוציית 1080p, שבב Snapdragon 630 מתומן ליבות עדכני שיוצר בליטוגרפיית 14 ננומטר, זכרון דינאמי של 4 ג'יגה-בייט, נפח אחסון פנימי של 64 ג'יגה-בייט שגם יהיה ניתן להרחבה חיצונית, מערכת אנדרואיד אוריאו עדכנית – וגם מערך צילום שמורכב מיחידת 21 מגה-פיקסל אחורית שתומכת בצילום וידאו ב-4K, וצמד יחידות צילום קדמיות ברזולוציית 15 מגה-פיקסל שיאפשרו אף הן צילום וידאו ב-Ultra HD, בתוספת לאפקטים של בוקה כמובן.

הגוון הכחול העדין של ה-XA2 Ultra נראה מרשים במיוחד, לפחות בתמונה רשמית זו

ה-XA2 אמור להציע מסך מוגדל של 5.2 אינץ' בהשוואה לקודמו, עם רזולוציית 1080p משופרת, שבב Snapdragon 630 אשר יחליף את ה-Helio P20 של חברת Mediatek האהודה מעט פחות, מערכת אנדרואיד אוריאו עדכנית, זכרון דינאמי של 3 ג'יגה-בייט, נפח אחסון של 32 ג'יגה-בייט ומערך צילום שיורכב מיחידת 21 מגה-פיקסל ראשית עדכנית כמו ב-XA2 Ultra, וממצלמת סלפי ברזולוציית 7 מגה-פיקסל בלתי סטנדרטית.

אין לנו מידע על קיבולת הסוללות של הדגמים שבדרך – אבל אנחנו מקווים מאוד שהן יהיו קצת יותר נדיבות וראויות מאלו שליוו אותנו בשנת 2017

ה-Xperia L2 מסתמן בתור שיפור משמעותי במיוחד לעומת קודמו, עם מסך (מוקטן) של 5.2 אינץ' שאומנם יציע רזולוציה צנועה של 720p, אך יהנה מכוח עיבוד טוב פי כמה תודות לשימוש באותו שבב Snapdragon 630 כמו אחיו מסדרת ה-XA2. יהיו בו גם סורק טביעות אצבע מובנה, מחבר USB Type-C מודרני, שבב NFC, זכרון דינאמי של 3 ג'יגה-בייט או 4 ג'יגה-בייט לכאורה ומערכת אנדרואיד נוגט, שככל הנראה תשודרג לאנדרואיד אוריאו זמן לא רב לאחר ההשקה הרשמית.

סוני מוותרת על טרנד המסכים המוארכים בעלי השוליים הזערוריים – לפחות במסגרת הדגמים התקציביים שלה

העיצוב של כל שלושת הדגמים יהיה דומה בינם לבין עצמם, וגם דומה למדי לעיצוב מהשנים הקודמות – אם כי מבחר הגוונים נראה ייחודי ומרענן משהו, בעיקר עבור ה-XA2 וה-XA2 Ultra. ההשקה הרשמית? נראה כי הדעות חלוקות בין תערוכת CES שתיפתח כבר בעוד כמה ימים, לבין תערוכת ה-MWC הגדולה בחודש הבא. צפו לעוד עדכונים בקרוב.